Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυστυχώς εχουν βγαλει φουρνιες με πολλα προβληματα και οχι μονο στο τροφοδοτικο  

αν δεν εχεις προβλημα  μην αλλαξεις τιποτα 

αν εχεις βαλε αλλο τροφοδοτικο και κανε το σταυρο σου   

 

εγω εφαγα στην μαπα δυο απο αυτα ελπιζω εσυ να εισαι τυχερος  φιλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί να προτείνει κάποιος ένα tv box πλην. του xiaomi το οποίο να έχει την φωνητική αναζήτηση?Το θέλω για άτομο το οποίο είναι άσχετο με την τεχνολογία για να βάζει μέσω της φωνιτικής αναζήτησης τραγούδια στο youtube.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω παραλαβει ακομη να ξέρω τι παιζει σε 2-3 μερες λογικα θα το έχω γιατι απο την δευτερα ειναι στο Κ.Δ.Αττικης. Εγω έλεγα τον μαμα να μην το δοκιμασω καθολου και να παω να παρω έναν καλό που βρήκα της AKYGA Adapter 5V/3A 15w που έχει και 2 χρόνια εγγυηση συν 8 βυσματα συν μαζι με Προστασία από: υπέρταση (OVP), υπερένταση (OCP), υπερφόρτωση (OPP), υπερθέρμανση (OTP) και βραχυκυκλώματα (SCP) στα 13 ευρω..!! Τι λέτε ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GEOZN8 είπε

Καλησπέρα μια βοήθεια παρακαλώ. Διάβασα παιδιά ότι σε πολλά TV box 4κ H96 Pro plus που γράφει επάνω όχι alfawayse κλπ έχουν θέμα με το μαμά τροφοδοτικό και αρκετοί χρήστες προτυνουν εκτός από άλλο καλώδιο HDMI και αγορά άλλο τροφοδοτικού 5v 3ah αντί 2ah που είναι ο μαμα ο κινέζικος.. Έχετε υπόψην σας γιαυτό το θέμα κάτι?? Δεν με πειράζει ας πάω να πάρω άλλο άμα είναι για καλύτερα.. Αλλά από 2ah σε 3ah μήπως έχω θέμα που θα είναι λίγο ποιο δυνατός η όχι?

 

3 ώρες πριν, mples είπε

δυστυχώς εχουν βγαλει φουρνιες με πολλα προβληματα και οχι μονο στο τροφοδοτικο  

αν δεν εχεις προβλημα  μην αλλαξεις τιποτα 

αν εχεις βαλε αλλο τροφοδοτικο και κανε το σταυρο σου   

εγω εφαγα στην μαπα δυο απο αυτα ελπιζω εσυ να εισαι τυχερος  φιλε 

Ισχυει και για το tx9 pro αυτο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-5_0G-WIFI-TV-Box-p-1158353.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

 

to ανω μηχανηματακι εχω... novago εχει δοκιμασει κανεις?

μπορει να παιξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, arma1 είπε

Ισχυει και για το tx9 pro αυτο ; 

οχι ειναι οκ αυτο

8 ώρες πριν, solton57010 είπε

Μπορεί να προτείνει κάποιος ένα tv box πλην. του xiaomi το οποίο να έχει την φωνητική αναζήτηση?Το θέλω για άτομο το οποίο είναι άσχετο με την τεχνολογία για να βάζει μέσω της φωνιτικής αναζήτησης τραγούδια στο youtube.

m8s w τωρα το βγαζει και με φωνητική αναζήτηση   
  •  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις είδα ότι πάει στο ταχυδρομείο.. Έχω αγχωθεί χθες είδα πολλά βίντεο με χάλια θέμα που δεν έπαιρναν μπρος.. Λέω μήπως πάω να πάρω τα τροφοδοτικά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρελαβα ενα mecool m8s pro απο το bangood το συνδεσ στην τιβι (μια παλια sony) και δεν εχω σημα μπαμ - μαυρη οθονη. Εχει κανεις καμια ιδεα τι να φταιει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimvel είπε

Μολις παρελαβα ενα mecool m8s pro απο το bangood το συνδεσ στην τιβι (μια παλια sony) και δεν εχω σημα μπαμ - μαυρη οθονη. Εχει κανεις καμια ιδεα τι να φταιει;

Πολλα μπορεί να ειναι. Το box έχει φως το λαμπάκι ?? δοκίμασε με άλλο καλώδιο hdmi όχι το μαμά το κινέζικο και αλλο τροφοδοτικό εάν έχεις..Και μας λες..

Εγώ Πάντως παιδιά παράγγειλα  άλλα τροφοδοτικά για τα 4k h96 Pro plus που παρέλαβα σήμερα δεν θέλω να το ρισκάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, dimvel είπε

Μολις παρελαβα ενα mecool m8s pro απο το bangood το συνδεσ στην τιβι (μια παλια sony) και δεν εχω σημα μπαμ - μαυρη οθονη. Εχει κανεις καμια ιδεα τι να φταιει;

Aν είναι πραγματικά παλιά τότε δεν έχει HDMI οπότε να υποθέσω ότι χρησιμοποίησες το AV out του TV BOX.

Mini jack 3.5mm σε 3 RCA (δεν περιλαμβάνεται στη συσκευασία) και με 2,50 ευρώ κάνεις τη δουλειά σου άψογα.

Το τροφοδοτικό θα φταίει μόνο όταν δεν βλέπεις το μπλε φωτάκι όταν το ανάβεις.

Τυχαίνει να έχω ακριβώς τον ίδιο συνδυασμό:

mecool m8s pro 3gb/ddr4/32gb σε SONY 29FQ75 (16 ετών).

Από AV out φεύγει το μίνι καρφί και καταλήγει σε άσπρο,κόκκινο και κίτρινο rca, που με τη σειρά τους μπαίνουν σε scart αντάπτορα για τοποθέτηση σε μία εκ των οπισθίων scart υποδοχών(φυσικά μπορείς και κατευθείαν με τα rca αν διαθέτει η τηλεόραση αντίστοιχες θηλυκές rca υποδοχές).

Θα μου πει κάποιος "παρέμεινες στην τηλεόραση μπαούλο αντί να τη χαρίσεις στα περιστέρια να κάνουνε φωλίτσα να μην κρυώνουν τώρα το χειμώνα επειδή ούτε το μουσείο δεν τις παίρνει;"

Αρχικά το μποξάκι προοριζόταν για τον γεροπατέρα μου αλλά συνέχεια με ενοχλούσε με τα συνεχή καπρίτσια του kodi (και δικαίως) ενώ οι μεγάλες καθυστερήσεις στην εύρεση και την επίλυση διευθύνσεων των παρόχων μαζί με τις διαφημίσεις έκανε και το τεράριουμ να δημιουργεί αγανάκτηση και νεύρα. Έτσι γύρισε σε μένα όπου αρχικά το δοκίμασα σε PHILIPS πενταετίας ( 32 inch,7000 series)  

για να καταλήξω τελικά να ξαναφέρω πίσω από την αποθήκη την παραγκωνισμένη μεν, αεί μεγάλη Κυρία δε, SONY FD Trinitron WEGA.

Κι αυτό γιατί με κάποια μεταφορά κάπου πιέστηκε ελαφρά το μπροστινό μέρος της PHILIPS (με το δάχτυλο πιθανόν) με αποτέλεσμα να αλλοιώνει την εικόνα αμυδρά σε κάποιο σημείο, κάπου 20-30 χιλιοστά(κάνει σκιά). Βλέπετε, αυτές οι ψευτοκατασκευές στις καινούργιες φλατ τις έχουν ευτελίσει τόσο πολύ που δεν χρησιμοποιούν τζάμι για την οθόνη πλέον αλλά κάποιας μορφής ζελατίνα, αυτό το καταραμένο πλαστικό το τόσο εύκαμπτο και ευαίσθητο. Ψευτόπραμα, όπως λέει ο πατέρας μου, τα δε ambilight, backlight, smart tv, usb που όμως δεν διαβάζουν καν srt ή δεν  αναγνωρίζουν ελληνικά κλπ να τα βάλουν εκεί που ξέρουν, είναι άχρηστα, ιδού ένα μποξάκι τα κάνει όλα με ένα πενηντάρικο.

Αντίθετα με την Sony του 2002 που, ένεκα ότι τυχαίνει να βγήκε όταν η τεχνολογία CRT βρισκόταν στο ταβάνι της, διαθέτει το DRC-MF που διπλασιάζει τον αριθμό των οριζόντιων pixel σε 1440 και η πιο ακριβή της εποχής της και άξιζε τα ~1200 ευρώ:

Αν όχι για το DRC(=Digital Reality Creation), αν όχι για τον διπλό δέκτη και τα PIP & PAP, αν όχι που έχει φάει αμέτρητα ψαλιδίσματα, βυθίσεις και υπερτάσεις από τη δεη σε εποχές δύσκολες που δεν διέθετα ups ούτε καν regulator ή έστω απλό προστατευτικό πολύπριζο, τουλάχιστον επειδή απολαμβάνω τις ταινίες τουλάχιστον μια χαρά στα 720 ναι τα άξιζε τα 1200 ευρώ. Άρτι αφιχθέντα ευρώ εκείνη την εποχή που αν και δεν πολυκαταλαβαίναμε την αγοραστική αξία τους εν τούτοις καταλαβαίναμε πολύ καλά την απουσία 400.000 δραχμών.

Τέλος η μίνι αναδρομή στην ιστορία, το μαύρο που σου δείχνει...υποθέτω ότι έχεις διαλέξει την σωστή πηγή στην επιλογή απ το τηλεκοντρόλ σου έτσι; Επειδή το av δεν κάνει αυτόματη ενεργοποίηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, freelove είπε

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-5_0G-WIFI-TV-Box-p-1158353.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

to ανω μηχανηματακι εχω... novago εχει δοκιμασει κανεις?

μπορει να παιξει?

λοιπον το novago δεν παιζει στο συγκεκριμενο ετσι οπως ηρθε απο το banggood.

καμμια βοηθεια παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, freelove είπε

λοιπον το novago δεν παιζει στο συγκεκριμενο ετσι οπως ηρθε απο το banggood.

καμμια βοηθεια παρακαλω

Μετα το τελευταίο update (μπορει πλεον να ειναι και προτελευταίο) το nova go δεν παιζει σε tv boxes που να χτυπιέσαι κάτω. Σίγουρα υπαρχουν ελαχιστες εξαιρέσεις, αλλα σιγουρα δεν ειναι ευκολες, θελουν δουλεια και εχουν περιορισμους (δεν ειναι για τη μαζα των προσφατων boxes)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...