Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και έχω λίγη πίεση από φίλο που θέλει ένα κουτάκι για (μη σχετικό) φίλο του και πλέον μου καρφώθηκε η ιδέα του Νετφλιξ, ας κάνω τρεις ερωτήσεις. Παρακαλώ υποδείξετε μου τα φτηνότερα δυνατά, διότι λεφτά ΔΕΝ παίζουν:

1) Ποιο να πάρω για απλή χρήση (για τον μη σχετικό που ανέφερα παραπάνω), το οποίο να είναι απροβλημάτιστο out of the box;

2) Ποιο να πάρω για δική μου χρήση (προς αντικατάσταση ενός παλιότερου που έχω και δεν θυμάμαι καν ποιο είναι αυτή τη στιγμή) που να μην θέλει πολύ σκάλισμα και να ΜΗΝ παίζει Νετφλιξ;

3) Ποιο να πάρω για δική μου χρήση που να μην θέλει πολύ σκάλισμα και να παίζει Νετφλιξ;

Κρατήστε χαμηλά τον πήχη παίδες, δεν έχουμε λεφτά :D

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μη  το κάνεις ετσι γιατί οι περισσότερες απαντησεις θα ειναι ή άστοχες ή "σπρωχτές".

Διάβασε τις τελευταίες 10 σελίδες αυτου του νηματος, διαβασε και το αλλο νήμα που γράφει για netflix και tv box, δες τα budget σου και αν θα ψωνίσεις απο Ελλάδα ή εξωτερικό και μετα έλα και ρώτα κάτι του τυπου "Για αυτή τη χρήση ΑΥΤΟ το box ή το TAΔΕ". "Για εκεινη τη χρήση, ΑΥΤΟ σε αυτα τα χρήματα, έχουμε καλύτερη λύση; ".

Αν πάρεις απο Κίνα, καρφωτά banggood με priority line εκτός αν θες να ρισκάρεις τελωνεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαι ειλικρινής, διάβασα πάνω από 10 σελίδες του νήματος και τις τρεις του άλλου. Έτσι κατέληξα στο προηγούμενο μνμ μου :D Αλλά έχεις δίκιο όπως το έθεσες, ξέρω ότι ήμουν ανορθόδοξος.

Banggood θα πάω, με PL σίγουρα. Σε αυτό δεν υπάρχει καμία αμφισβήτηση. Καληνύχτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να επανέλθω λίγο στο KII pro, το bangood το έχει 96 USD, ενώ το geekbuying μόνο 67 USD. Γνωρίζετε αν έχει ασφαλή επιλλογή shiping όπως το PDL του BG, ή ρισκάρεις τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, p_under said:

χωρίς καμία πρόθεση για flame, αλλά παρακολουθώ το thread και βλέπω ότι σχεδόν όλοι προτείνουν τα ναι μεν καλά m8s pro και gt ultimate, αλλά είναι OEM. γιατί κανείς δεν προτείνει κανένα zidoo που κατά την γνώμη μου είναι από τα καλύτερα mid range (ως και high end) tv boxes? 

Τα Beelink δεν είναι ΟΕΜ. Η Beelink είναι γνωστή εταιρεία, παρέχει τρομερή υποστήριξη και βγάζει και δικό της firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση: υπαρχει καποιο tv box που να παιζει αρχεια 4k και να εχουν και ηχο atmos  η DTS X ?  με ενδιαφερει η ελληνικη αγορα  μονο ....ευχαριστω πολυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kronos73 είπε

Ρε παιδιά να επανέλθω λίγο στο KII pro, το bangood το έχει 96 USD, ενώ το geekbuying μόνο 67 USD. Γνωρίζετε αν έχει ασφαλή επιλλογή shiping όπως το PDL του BG, ή ρισκάρεις τελωνείο;

Να επισυμανω οτι οι τιμες tv box στο banggood εχουν παει στο ...Θεο.
Mecool M8S PRO Amlogic S912 3GB DDR4 RAM 32GB ROM 96 $
Tanix tx92      99 $
Αντε ....γεια Banggood που θες να μας ξεζουμισης επειδη εχεις priority .

10 φορες καλυτερα απο eu aποθηκη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, powerup είπε

Να επισυμανω οτι οι τιμες tv box στο banggood εχουν παει στο ...Θεο.
Mecool M8S PRO Amlogic S912 3GB DDR4 RAM 32GB ROM 96 $
Tanix tx92      99 $
Αντε ....γεια Banggood που θες να μας ξεζουμισης επειδη εχεις priority .

10 φορες καλυτερα απο eu aποθηκη 

Πραγματικά έχει ξεφυγει το banggood......96$ το mecool αποστολή από Κίνα, 80$ από την ιταλική αποθήκη του geekbying οπου εξυπακούεται φυσικά γρηγορότερη παραλαβή! 

Παιδιά, ψαχτε καλά πριν αγοράσετε, μην πληρώνετε τσάμπα τα καπέλα του banggood, όσο τα πληρώνετε τόσο θα ανεβάζει τις τιμές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, powerup είπε

Να επισυμανω οτι οι τιμες tv box στο banggood εχουν παει στο ...Θεο.
Mecool M8S PRO Amlogic S912 3GB DDR4 RAM 32GB ROM 96 $
Tanix tx92      99 $
Αντε ....γεια Banggood που θες να μας ξεζουμισης επειδη εχεις priority .

10 φορες καλυτερα απο eu aποθηκη 

 

13 λεπτά πριν, xxaris είπε

Πραγματικά έχει ξεφυγει το banggood......96$ το mecool αποστολή από Κίνα, 80$ από την ιταλική αποθήκη του geekbying οπου εξυπακούεται φυσικά γρηγορότερη παραλαβή! 

Παιδιά, ψαχτε καλά πριν αγοράσετε, μην πληρώνετε τσάμπα τα καπέλα του banggood, όσο τα πληρώνετε τόσο θα ανεβάζει τις τιμές!

Παρατήρησα και εγω απότομη αυξηση στο mecool s912 3/32 απο banggood και πάγωσα μια αγορά για φίλο. Γενικά πάντα ήταν 15% πάνω απο τους άλλους λόγω του φθηνου priority line.  Η φυσιολογική τιμή με μικροκουπονάκια ήταν 50-60.

Μπορω να φανταστώ κάποια πραγματα με πιο πιθανο τα δυο πρώτα:

  • Η mecool αυξησε τις τιμές (κάνει πλεον τρελες πωλήσεις λόγω του netflix L1) και εμφανίστηκε τώρα η αυξηση στο banggood λόγω restock. Αν ισχύει αυτό, θα φανεί τις επομενες ημέρες και στους υπολοιπους.
  • Το banggood κάνει εικονική αυξηση για να βγαλει σύντομα κάποια "εκπτωσάρα-κουπόνι" 50% και να γίνει της εκδιδομένης γυναικός (και διαφημισάρα). Κόλπα που εδω στην Ελλάδα τα ξέρουμε καλα απο ολες τις μεγαλες αλυσίδες.
  • Το banggood κάνει αυτό που κάνει κάθε επιχείρηση που παίζει μόνη της μπάλα στην αγορα. Ήρθε η ώρα να βγάλει πολλά και ευκολα λεφτά απο τη φήμη της. Μη γελιόμαστε αυτό τον καιρό ειναι το μονο κινεζομάγαζο που εχει καλό after sales support, αξιόπιστη μεθοδο αποφυγής τελωνείων και μεγάλη ποικιλία. Αυξάνει λοιπον τιμές και βγάζει χρήμα. Αν γίνεται αυτό, θα φανεί συντομα και σε άλλα προιόντα και κατηγορίες προίόντων. Θα δείξει. Γενικα φοβάμαι γενικότερα ένα τετοιο σενάριο γιατί όσο οι ανταγωνιστές δεν βελτιώνονται και συνεχίζουν να κάνουν λαμακίες (με λένε gearbest, lightinthebox, geekbuyin, κλπ) οι πελάτες και τα λεφτά τους πάνε εκεί που έχουν πιο αξιοπιστες λύσεις και αν δεν υπάρχει ανταγωνισμός ... πληρώνουν αναγκαστικά πολλα

Λίγο προσοχή με αγορες απο geekbuing. Τις τελευταίες εβδομάδες διαβάζω αρκετές γκρίνιες για fake διαθεσιμότητες και θέματα εγγυησης και after sales support)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κινεζοι ετοιμαζονται για τις εκπτωσεις λογω κινεζικης πρωτοχρονιάς "Spring Festival" 16/2 οπου θα ειναι κλειστα για 2 βδομαδες , αρα καπου στις 10/2 σταματανε ολα ...
Τωρα που ανεβασαν θα κατσουν λιγο εκει και μετα θα αρχισουν τις "εκπτωσεις"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει καλή και απλή πρόταση για παρακολούθηση θερμοκρασίας και ταχύτητας internet με απλα εικονίδια στη notification bar; Δε με νοιάζουν φρου φρου animations και τρελές ρυθμίσεις. Και απλά νουμερακια ειναι μια χαρα. Ότι βρίσκω στις πρωτες σελίδες του playstore ειναι πολύ φορτωμένα και εφετζίδικα. 

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, isay είπε

Υπάρχει καλή και απλή πρόταση για παρακολούθηση θερμοκρασίας και ταχύτητας internet με απλα εικονίδια στη notification bar; Δε με νοιάζουν φρου φρου animations και τρελές ρυθμίσεις. Και απλά νουμερακια ειναι μια χαρα. Ότι βρίσκω στις πρωτες σελίδες του playstore ειναι πολύ φορτωμένα και εφετζίδικα. 

τις παρακατω θεωρω καλες και ...διακριτικες.... στην απεικονιση

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glgjing.stark

 

εχει επιλογη να δειχνει θερμοκρασια CPU allways on top , ακομα και αν βλεπεις ταινια , σε πληρη οθονη , ή παιζεισ παιχνιδι

https://play.google.com/store/apps/details?id=info.kfsoft.android.TrafficIndicator

δειχνει δραστηριοτητα δικτου always on top

Επεξ/σία από zalisleo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε ενασ που να γνωριζει καποιο μηχανακι που να παιζει 4k και με ηχο atmos kai dts x?  χθες γυρισα ολα τα μαγαζια και πηρα απειρα τηλεφωνα και κανεις δεν ηξερε να μου πει .??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sotiriosmi είπε

ουτε ενασ που να γνωριζει καποιο μηχανακι που να παιζει 4k και με ηχο atmos kai dts x?  χθες γυρισα ολα τα μαγαζια και πηρα απειρα τηλεφωνα και κανεις δεν ηξερε να μου πει .??

https://www.nvidia.com/en-us/shield/shield-tv/

και νομίζω και το solo 4k, τσεκαρέ τα

https://www.kalemisbros.gr/vu-solo-4k-2x-dvb-s2-fbc-1x-dvb-c-t2-dual-tuner-pvr-linux-receiver-uhd-2160p-2gb-ram/

To διάβασα σε άλλο φόρουμ και το μεταφέρω με επιφύλαξη. Ακριβά πάντως και τα δύο

 

Επεξ/σία από kronos73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...