Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, jimis98 είπε

αρα μεταξυ του φλασακι και του αλλου προτιμας το αλλο?

Αν εχεις ή σκοπευεις να αποκτησεις συντομα 4κ τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, jimis98 είπε

μονο για αυτο αξιζει?

Δεν καταλαβαινω τι ρωτας. Σαν στικακι αξιζει, εγω εχω το απλο στικ κ δουλευει θαυμασια. Αν εχεις 4κ τηλεοραση ή σκοπευεις να παρεις, παρε το πιο ακριβο για την καλυτερη αναλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, dakangr είπε

Δεν καταλαβαινω τι ρωτας. Σαν στικακι αξιζει, εγω εχω το απλο στικ κ δουλευει θαυμασια. Αν εχεις 4κ τηλεοραση ή σκοπευεις να παρεις, παρε το πιο ακριβο για την καλυτερη αναλυση.

ok

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες καλησπερα,

υστερα απο αρκετο ψαξιμο και μελετη στο forum και αφου επεστρεψα εν mibox απλο που ειχα αγορασει προχθες αλλα δεν με βολεψε καθολου, παρηγγειλα απο Banggood το

H96 Max X2 Android 8.1 TV Box 4+64GB στα 54 ευρω με κουπονι.

Με το που το παραλαμβανω θα πρεπει να κανω καποιες απαραιτητες ενεργεις για να βελτιστοποιηθει ή οχι;

Επεξ/σία από nikarag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikarag είπε

Παιδες καλησπερα,

υστερα απο αρκετο ψαξιμο και μελετη στο forum και αφου επεστρεψα εν mibox απλο που ειχα αγορασει προχθες αλλα δεν με βολεψε καθολου, παρηγγειλα απο Banggood το

H96 Max X2 Android 8.1 TV Box 4+64GB στα 54 ευρω με κουπονι.

Με το που το παραλαμβανω θα πρεπει να κανω καποιες απαραιτητες ενεργεις για να βελτιστοποιηθει ή οχι;

Καλο hardware κακο λογισμικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, nikarag είπε

Μπορω να κανω κατι για να βελτιωσω το λογισμικο;

Μεχρι τωρα, ενα εχω βρει που δουλευει σωστα απο αλλο μποξακι!
Υπαρχουν επισης......και καποια mod!
Οταν με το καλο παραλαβεις τα ξαναλεμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Μεχρι τωρα, ενα εχω βρει που δουλευει σωστα απο αλλο μποξακι!
Υπαρχουν επισης......και καποια mod!
Οταν με το καλο παραλαβεις τα ξαναλεμε!

Σε ευχαριστω πολυ!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάω το Tanix TX5 Max στο gearbest και στο banggood και παρατήρησα ότι στις φωτογραφίες του προϊόντος στο gearbest αναγράφεται το όνομα της εταιρίεας (Tanix) πάνω στη συσκευή ενώ στις αντίστοιχες φωτό του Banggood αναγράφεται το όνομα του μοντέλου (TX5 Max). Αυτό με την αναγραφή του μοντέλου συμβαίνει στις περιπτώσεις που το προϊόν είναι ΟΕΜ. Είναι δυνατόν το banggood να φέρνει ΟΕΜ αντί για τα ορίτζιναλ Tanix? Παρεμπιπτόντως στον τίτλο του προϊόντος στο σάιτ γράφει "Tanix TX5 Max κλπ". Αν ήταν ΟΕΜ θα έπρεπε να λέει σκέτο "TX5 Max". Τι μπορεί να συμβαίνει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο h96 max x2 εχω περασει πλεον την hk1 rom απο εδω https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x2/750345-h96-max-x2-amlogic-s905x2-android-8-1-4-32gb-dual-band-wifi-fast-lan-bt/page4  

ειμαι αρκετα ικανοποιημενος σε σχεση με την αρχικη του ρομ. Το φλασαρισμα εχει ευκολα με το burning tool χωρις κανενα σφαλμα. Αν εχετε αλλες προτασεις ή εμπειριες το συζηταμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες παρέλαβα δυο powerlines με ενσύρματο το ενα το σύνδεσα κανονικά εκει που εχω το μόντεμ και το αλλο εκει που εχω το tvbox και το σύνδεσα με καλώδιο ethenet όταν όμως έχω και τον υπολογιστή ανοιχτό μου βγάζει ip conflint καπως ετσι και δεν έχω ίντερνετ στον υπολογιστή ενώ στο tvbox έχω. 

Δεν θυμάμαι κάποιος είχε αναφέρει πας στο network στο tv box και στο static καποια τιμή αλλάζεις αλλά δεν θυμάμαι ποιο το ip address ;βαζεις στο τέλος ένα μεγαλύτερο νούμερο η στο default gateway ;ΔΕΝ μπορω να θυμηθώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...