Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόταση για ROM για το X96mini. Αυτή που έχει αρχίζει να ην μου αρέσει. Να έχει δοκιμαστεί

 

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=936891

Στις unofficial firmware , εάν πατήσεις το link με την nexus aosp rom , θα σε πάει στο post , από κάτω έχει μια nexus ultimate mod του Magendanz. Δεν την έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω το μηχάνημα. Εάν δοκίμαζα όμως , αυτήν θα δοκίμαζα γιατί το X96 mini είχε από τις καλύτερες υλοποιήσεις και για να φύγω από την μαμά rom θα έπρεπε η άλλη να υποσχόταν καλύτερη υλοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά διαπίστωσα ότι με την μαμά τον ακόμα και το YouTube το πέταξε απέξω το playstore.  Μέχρι 720p πάει πλέον με την εφαρμογή από το appk mirror. Στην αρχή δεν ξέρω τι γινόταν. Από Ρώσικα δεν τα καταλαβαίνω.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παιδιά αν είναι εύκολο γιατί έχω μπερδευτεί. Για netflix και kodi που το θέλω αναγκαστικά πάω στο xiaomi με 2gb; Τα υπόλοιπα δηλαδή tv box που έχουν 4gb μνήμη και πολύ περισσότερο αποθηκευτικό χώρο δεν παίζουν netflix;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε τον browser να στα εμφανίζει κατευθείαν στα Αγγλικά.

1 λεπτό πριν, tdm900 είπε

Μια ερώτηση παιδιά αν είναι εύκολο γιατί έχω μπερδευτεί. Για netflix και kodi που το θέλω αναγκαστικά πάω στο xiaomi με 2gb; Τα υπόλοιπα δηλαδή tv box που έχουν 4gb μνήμη και πολύ περισσότερο αποθηκευτικό χώρο δεν παίζουν netflix;

Μόνο 480p-540p , όχι 4Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tdm900 είπε

Μια ερώτηση παιδιά αν είναι εύκολο γιατί έχω μπερδευτεί. Για netflix και kodi που το θέλω αναγκαστικά πάω στο xiaomi με 2gb; Τα υπόλοιπα δηλαδή tv box που έχουν 4gb μνήμη και πολύ περισσότερο αποθηκευτικό χώρο δεν παίζουν netflix;

εαν παρεις με επεξεργαστη amlogic και βαλεις το coreelec μπορεις να δεις netflix 1080. για 4κ μονο πιστοποιημενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει άμεσα , το kodi δεν απαιτεί root.

10 λεπτά πριν, nikolastas είπε

Παιδιά καλησπέρα έχω 4k samsung 7 series 55'' και θα ήθελα μια πρόταση για tv box με υποστήριξη netflix 4k και kodi 4k αν γίνεται κάτω από 50 ευρώ.

Πάνω, κάτω από εσένα σε αυτό αναφέρονται Netflix 4K.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια το duplex iptv που μου προτεινε ενας φίλος μπαίνει σε box με android tv;

Βασικα το box to θελω για media player (1080p και dts-hd) και iptv.

Εχω καταλήξει στο mi box και στο ax95-db λόγω ήχου, αλλά δεν ξερω αν θα εχω θεμα λόγω android-tv με το iptv.

To ugoos x3 pro που μου γυάλισε επίσης,  σε Ευρώπη το βρισκω τσιμπημένο μόνο σε Amazon.uk στα 110 ευρω και δεν ξερω τι παιζει πλέον με δασμους λογω Brexit

Επεξ/σία από socper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. Mi box s με τα υπέρ και τα κατά που έχουμε αναλύσει στις τελευταίες σελίδες. MVP για netflix 4K , Google certified και android tv os. Τις custom rom τις ξεχνάς γιατί στην καλύτερη περίπτωση θα χάσεις DRM HDCP level , L1 πιστοποίηση και θα βλέπεις Netflix 480p έως 540p. Άσε που έχει και κλειδωμένο bootloader οπότε έχεις και εκατό φορές μεγαλύτερο κίνδυνο να το μπρικάρεις.

2. AX95DB καλό αλλά με android tv os. Εάν πιάνουν τα χέρια σου σε φλασάρισμα υπάρχει έτοιμη custom rom port από ugoos , μάλιστα η τελευταία του Vortex με την τελευταία αναβάθμιση της ugoos 0.3.8 θα χρειαστούν κάποιες γνώσεις για να την περάσεις. Είναι και AOSP και όχι ATV που δεν συμπαθείς με Netflix SD. Στα 45€ από Banggood.

3. Ugoos x3 , στα 69€ από Banggood μαζί με τα μεταφορικά pdm ή EU priority line. Εδώ δεν χρειάζονται γνώσεις , γιατί η μαμά Ρομ είναι ότι καλύτερο υπάρχει. Και custom rom  να βάλεις , αυτήν έχουν ως βάση όλοι οι Ρώσοι. Netflix SD και αυτό.

4. TOX1 φτιάχτηκε για λογαριασμό της Ugoos από την SZBOX και οι αναβαθμίσεις του ακολουθούν τις αναβαθμίσεις της Ugoos. Δεν φτιάχτηκε όμως από την ίδια την Ugoos , οπότε μπορεί να σου τύχει μποξάκι από παρτίδα που ο Κινέζος δεν έδινε πολύ σημασία και λόγω κακής τοποθέτησης της ψύκτρας να σου ανεβάζει 80 βαθμούς για πλάκα. Στα 45€-48€ αλλά εξαρτιέσαι από το εάν ο Κινέζος είχε ευσυνειδησία την ώρα που τοποθετούσε την ψύκτρα και τους άλλους συντελεστές. Επίσης Netflix SD , στην καλύτερη 540p.

Αγγλία καλό είναι να την αποφεύγουμε , μετά το brexit για ευνόητους λόγους.

IPTV Player , άλλος σου αρέσει εσένα , άλλος μπορεί να αρέσει σε εμένα. Εδώ ισχύει το , βάζω δέκα και κρατάω αυτόν που με βολεύει εμένα προσωπικά. Επί του πρακτέου βρίσκω αυτόν που με βολεύει , τους άλλους τους ξηλώνω. Είναι υποκειμενικό. Σε iptv άλλο παίζει σημασία, να έχεις σωστή , δυνατή , σταθερή πηγή. Τι να τον κάνω τον καλύτερο player του κόσμου εάν οι παρεχόμενη υπηρεσία δεν με καλύπτει; Να τον βράσω και να πιώ το ζουμί του.

 

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...