Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box

thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Thanks @dafnoula13 και @makis1024 για τις άμεσες απαντήσεις σας ! Θα τσεκάρω μόλις παραλάβω ίσως και τις 3 που αναφέρετε !

Επεξ/σία από laskos0
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 8k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

VillasG δεν ξέρω πόσο αγαπάς ή τι σχέση εχεις το gearbest αλλά παρόλο που σχολίασα κάποια πράγματα σε προηγουμενη αναρτηση σου http://www.insomnia.gr/topic/480400-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3

ΖΝα κανουμε μια επαναληψη με τα (+) και τα (-) των πιο γνωστων tv box : S912 (55-85€) Tanix TX92 TV Box 3GB RAM + 32GB ROM - 3GB RAM + 32GB ROM & VORKE Z6 KODI 17.4 Android 7.1.2 Amlogic S912

Να και το δικό μου  Beelink GT1 2/16 Τα υλικα που χρησιμοποιησα ειναι  1. Ένα ανεμιστηρακι 5v αγορά από τοπικό κατάστημα στη Λάρισα 4 ευρώ. 5v για να το δώσω ρεύμα από το tv box κάτι σαν α

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και OTT Navigator , δες. Με βαθμό δυσκολίας για τον Παππού είναι 1. Iptv smarters 2. OTT NAVIGATOR 3. XCIPTV 4. STB emu. Το Stb emu έχει πολλούς παραμέτρους και η χρήση του από άτομο μεγάλης ηλικίας δεν ενδείκνυται.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόταση για ROM για το X96mini. Αυτή που έχει αρχίζει να ην μου αρέσει. Να έχει δοκιμαστεί

Επεξ/σία από mr.Vox
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=936891

Στις unofficial firmware , εάν πατήσεις το link με την nexus aosp rom , θα σε πάει στο post , από κάτω έχει μια nexus ultimate mod του Magendanz. Δεν την έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω το μηχάνημα. Εάν δοκίμαζα όμως , αυτήν θα δοκίμαζα γιατί το X96 mini είχε από τις καλύτερες υλοποιήσεις και για να φύγω από την μαμά rom θα έπρεπε η άλλη να υποσχόταν καλύτερη υλοποίηση.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά διαπίστωσα ότι με την μαμά τον ακόμα και το YouTube το πέταξε απέξω το playstore.  Μέχρι 720p πάει πλέον με την εφαρμογή από το appk mirror. Στην αρχή δεν ξέρω τι γινόταν. Από Ρώσικα δεν τα καταλαβαίνω.

Επεξ/σία από mr.Vox
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μια ερώτηση παιδιά αν είναι εύκολο γιατί έχω μπερδευτεί. Για netflix και kodi που το θέλω αναγκαστικά πάω στο xiaomi με 2gb; Τα υπόλοιπα δηλαδή tv box που έχουν 4gb μνήμη και πολύ περισσότερο αποθηκευτικό χώρο δεν παίζουν netflix;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Βάλε τον browser να στα εμφανίζει κατευθείαν στα Αγγλικά.

1 λεπτό πριν, tdm900 είπε

Μια ερώτηση παιδιά αν είναι εύκολο γιατί έχω μπερδευτεί. Για netflix και kodi που το θέλω αναγκαστικά πάω στο xiaomi με 2gb; Τα υπόλοιπα δηλαδή tv box που έχουν 4gb μνήμη και πολύ περισσότερο αποθηκευτικό χώρο δεν παίζουν netflix;

Μόνο 480p-540p , όχι 4Κ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
20 λεπτά πριν, tdm900 είπε

εαν παρεις με επεξεργαστη amlogic και βαλεις το coreelec μπορεις να δεις netflix 1080. για 4κ μονο πιστοποιημενα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παίζει άμεσα , το kodi δεν απαιτεί root.

10 λεπτά πριν, nikolastas είπε

Παιδιά καλησπέρα έχω 4k samsung 7 series 55'' και θα ήθελα μια πρόταση για tv box με υποστήριξη netflix 4k και kodi 4k αν γίνεται κάτω από 50 ευρώ.

Πάνω, κάτω από εσένα σε αυτό αναφέρονται Netflix 4K.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.