Προς το περιεχόμενο

Formula 1


alexdelpiero

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε κόλλημα με τον Πουρναράκη.

Εγώ που δεν είμαι ειδήμονας, που δεν ξεχωρίζω τους οδηγούς της STR από τα χρώματα, που βαριέμαι να κάθομαι να κοιτάω στο F1 τους χρόνους του καθενός ανά sector, έβρισκα/βρίσκω τον Πουρναράκη αναντικατάστατο. Εξαιρετικά παρατηρητικός, βαθύς γνώστης, με τεράστια "κάβα" περιστατικών να διηγηθεί για να καλύπτει τους νεκρούς χρόνους, καλές σημειώσεις και αρχείο, τί παραπάνω δηλαδή θα θέλατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα τελευταία χρόνια, ο Πουρναράκης, είχε δείξει βελτίωση.

Θα προτιμούσα πάντως κάποιον άλλον στην περιγραφή, γιατί αν τον συγκρίνω με αυτούς που έκαναν περιγραφή στο moto gp στον ΣΚΑΙ, μέρα-νύχτα. Μόνο μην βάλουν κανά πουρουπουπού (λέμε τώρα).

 

Για την Σκλαβούνου, κουβέντα ε;  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε κόλλημα με τον Πουρναράκη.

Εγώ που δεν είμαι ειδήμονας, που δεν ξεχωρίζω τους οδηγούς της STR από τα χρώματα, που βαριέμαι να κάθομαι να κοιτάω στο F1 τους χρόνους του καθενός ανά sector, έβρισκα/βρίσκω τον Πουρναράκη αναντικατάστατο. Εξαιρετικά παρατηρητικός, βαθύς γνώστης, με τεράστια "κάβα" περιστατικών να διηγηθεί για να καλύπτει τους νεκρούς χρόνους, καλές σημειώσεις και αρχείο, τί παραπάνω δηλαδή θα θέλατε;

 

Πολλοί δεν τον πάνε όπως και άλλους casters στο ποδόσφαιρο πχ επειδή πετάνε καμιά μαλακία που και που κτλ.

 

Εγώ προσωπικά για κάτι τέτοια γουστάρω Ελληνική μετάδοση και μόνο.Να λένε και καμιά μαλακία να γελάμε και εμείς λίγο,να ρίχνουν και το κουτσομπολιό τους (βλέπε τα ερωτικά των οδηγών χαχα) κτλ.Δε τους μπορώ καθόλου τους Άγγλους με όλη αυτή την σοβαρότητα στις περιγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Φανταστικη εκκινηση Χαμιλτον,ο Αλονσο και ο Μασα περασαν τον Ραικονεν.

Ολα αυτα τωρα στο Γκραν πρι της Κινας.

 


Αλονσο και Μασα προσπερασαν τον Χαμιλτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Kοροβηλας ασχετος.Καθολου παθος,σαν να τη βλεπει απο το σπιτι του.Κανει και βασικα γραμματικα λαθη στους οδηγους(Χαλκενμπεργκ-Χουλκενμπεργκ το σωστο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Kοροβηλας ασχετος.Καθολου παθος,σαν να τη βλεπει απο το σπιτι του.Κανει και βασικα γραμματικα λαθη στους οδηγους(Χαλκενμπεργκ-Χουλκενμπεργκ το σωστο)

 

Τον έβαλαν επίτηδες, έτσι ώστε να καταλάβουν οι αντίπαλοι του Πουρναράκη την αξία του...

Τα σχόλια αυτού του ταβερνιάρη ήταν επιπέδου καφενείου, ό,τι ακριβώς θα έλεγα και εγώ. Χωρίς τις μηχανολογικές γνώσεις, το αρχείο και την βαθιά γνώση που έχει ο Πουρναράκης.

Το αρνητικό του Πουρναράκη; Το χιούμορ, δεν τα καταφέρνει και πολύ καλά σε αυτό, όταν το επιχειρεί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ε ρε γαμώτο, τον έβριζα τον Πουρναράκη κάτι χρόνια γιατί κι εκείνος πετάει μαργαριτάρια, αλλά μου έλειψε και όταν τον άκουσα σήμερα... "ΩΩΩΩ!". :D

 

Κρίμα που ο Κορόβηλας είπε το "και έχουμε αγώνα", εκεί ειδικά έχει γέλιο ο Πουρναράκης που στα πρώτα μέτρα ανεβάζει ντεσιμπέλ και ταχύτητα φωνής μέχρι να πάρει ανάσα. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που ο Κορόβηλας είπε το "και έχουμε αγώνα", εκεί ειδικά έχει γέλιο ο Πουρναράκης που στα πρώτα μέτρα ανεβάζει ντεσιμπέλ και ταχύτητα φωνής μέχρι να πάρει ανάσα. :P

 

Γι'αυτό το λόγο στην αρχή δεν ήμουν σίγουρος αν όντως ήταν ο Πουρναράκης.Λέω μοιάζει πολύ η φωνή αλλά δε θα χτυπιόταν στην εκκίνηση;

 

Βέβαια όσο περνούσε η ώρα και με κάθε ατάκα όλο και το σιγούρευα μέχρι που άκουσα το "συμβία του Alonso" οπότε και πια ήμουν 100%

 

Καλά ντάξει στην ατάκα "εκεί που σταματάει η λογική,ξεκινά η Formula 1" δε το συζητώ καν

 

images?q=tbn:ANd9GcTd3wYKzXrWryw_ewa8JnJ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σήμερα αποκόμισα την αίσθηση ότι αυτός ο ταβερνιάρης είναι το πρώτο βιολί στην μετάδοση, αυτός μιλούσε τελευταίος πριν  και πρώτος μετά το διάλειμμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά ντάξει στην ατάκα "εκεί που σταματάει η λογική,ξεκινά η Formula 1" δε το συζητώ καν

 

Standard quote του Πουρναράκη. :P

 

Πάντως σήμερα αποκόμισα την αίσθηση ότι αυτός ο ταβερνιάρης είναι το πρώτο βιολί στην μετάδοση, αυτός μιλούσε τελευταίος πριν  και πρώτος μετά το διάλειμμα...

 

Yep, έτσι φαίνεται, αφού ήταν ήδη στην Ετ-1 νομίζω;

Αλλά δεν γινόταν να αφήσουν τον Πουρναράκη έξω.

Τώρα να δούμε αν όπως και στην F1 αλλάξουν το ποιος είναι ο πρώτος και ποιος ο δεύτερος στην "ομάδα". ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουρναράκης και σχολιασμός για την γκόμενα του Αλόνσο και την φίλη/αδεφή της τρελαίνομαι! Αν και τον είδα live τον αγώνα τον ξαναείδα (ενώ ήμουν σε αρραβώνα) μόνο και μόνο γιατι μου έλειψε ο άτιμος :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...