Προς το περιεχόμενο

Formula 1


alexdelpiero

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κριμα για τον Μασσα του αξιζε μια θεση στην τριαδα με τετοια εκκινηση . <br><br>

Ρεζιλικια απο την πιρελι μου θυμισε αντιστοιχο αγωνα στην ινδιαναπολη με την μισελεν που δεν επιτραπει ο αγωνα στα αντιστοιχα μονοθεσια που τα χρησιμοποιουσαν .<br><br>

Ο Φεττελ χαχαχαχαχαχα . :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι σας εχω κανει ρε παιδια και με μισειτε ετσι?

 

Στην πραγματικότητα τίποτα. Είσαι εξαιρετικός οδηγός, απλά λίγο αχώνευτος και κάπως ξενέρωτος. Ο τρόπος που πανυγηρίζεις, η χαζο-ομάδα στην οποία ανήκεις, η ευκολία που έπαιρνες τα πρωταθλήματα τα προηγούμενα χρόνια...όλα αυτά.

Και τον πρηγούμενο σπουδαίο γερμανό δεν τον συμπαθούσε κανένας στην αρχή, αλλά με τα χρόνια απέδειξε την πολυδιαστατη αξία του. Στο χέρι σου είναι να μας πείσεις ότι δεν είσαι ένας πολύ καλός οδηγός που παίρνει τα πρωταθλήματα απλά επειδή έχει και το καλύτερο μονοθέσιο, αλλά ότι έχεις και τσαγανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι σας εχω κανει ρε παιδια και με μισειτε ετσι?

εχεις 3 πρωταθληματα και πας για 4 εχοντας συνεχως το καλυτερο μονοθεσιο  ενω πολλοι καλυτεροι οδηγοι εχουν λιγοτερα και παλευουν με μπρικια + οτι εισαι και πολυ τυχερος οποτε χρειαστει.

 

νομιζω φτανουν αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως, η F1 έκατσε άσχημα στην ΕΡΤ-1.

Είχε τις απεργίες στην αρχή. Μετά είχε τον διαφορετικό lead σχολιαστή και μετά η ΕΡΤ έκλεισε.

 

Σήμερα με το στούντιο πάλι και όλο το σκηνικό όπως παλιότερα, ελπίζω ότι θα κρατήσει ο Alpha πάλι τα δικαιώματα της F1, γιατί όπως και να το κάνουμε, εκεί είναι η θέση της. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, η F1 έκατσε άσχημα στην ΕΡΤ-1.

 

Εγώ όταν πρωτοείδα εκείνη την γλάστρα δίπλα στον Κορόβηλα ντυμένη λες και ήταν έτοιμη να πάει σε γκαλά της Γιάννας Αγγελοπούλου έμεινα με το στόμα ανοιχτό, αλλά μετά την λάτρεψα βαθιά. Και μετά μας πείραζε η Σταυρούλα Σκλαβούνου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις 3 πρωταθληματα και πας για 4 εχοντας συνεχως το καλυτερο μονοθεσιο  ενω πολλοι καλυτεροι οδηγοι εχουν λιγοτερα και παλευουν με μπρικια + οτι εισαι και πολυ τυχερος οποτε χρειαστει.

 

νομιζω φτανουν αυτα

Το 2009 ρε φιλε με μπρικι παλευα κοντρα στους κλεφταραδες της Brawn που εκαναν τον Τζενσον μαγκα,τι λες τωρα?Η Ferrari εδω και 3 χρονια δεν εχει αεροδυναμικη σηραγγα,λογικο ειναι να τρεχει με μπρικια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2009 ρε φιλε με μπρικι παλευα κοντρα στους κλεφταραδες της Brawn που εκαναν τον Τζενσον μαγκα,τι λες τωρα?Η Ferrari εδω και 3 χρονια δεν εχει αεροδυναμικη σηραγγα,λογικο ειναι να τρεχει με μπρικια.

αν θες μου λες με σειρα ποιος ειναι καλυτερος οδηγος κατα τη γνωμη σου.

πες μου μια πενταδα.

 

το οτι δεν εχει η φερραρι συραγγα οπως λες δεν ακυρωνει αυτο που λεω.

το οτι τρεχει με το καλυτερο μονοθεσιο ειναι γεγονος οποτε δε βλεπω που διαφωνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... η χαζο-ομάδα στην οποία ανήκεις, η ευκολία που έπαιρνες τα πρωταθλήματα τα προηγούμενα χρόνια...όλα αυτά.

Και τον πρηγούμενο σπουδαίο γερμανό δεν τον συμπαθούσε κανένας στην αρχή, αλλά με τα χρόνια απέδειξε την πολυδιαστατη αξία του. Στο χέρι σου είναι να μας πείσεις ότι δεν είσαι ένας πολύ καλός οδηγός που παίρνει τα πρωταθλήματα απλά επειδή έχει και το καλύτερο μονοθέσιο, αλλά ότι έχεις και τσαγανό.

 

Επέτρεψέ μου να διαφωνίσω κάθετα και να πω το αντίθετο. Είναι από τις ελάχιστες εναπομείνασες ομάδες που δίνουν fun στίγμα στο πρωτάθλημα, κάτι διαφορετικό. Αυτο που βλέπαμε στα τέλη των 90'ς απ'τις Jordan αναλογικά. Σε αντίθεση π.χ με τις "άχρωμες" Sauber, Williams, Marussia κτλ. Ακόμα και η McLaren δεν μοιάζει  με αυτο που πάντοτε ήταν, παρα την τρέλα του Πέρεζ.

 

Οι δε αυτοκινητοβιομηχανίες κλασικά κλέβουν ότι δεν μπορούν να φτάσουν (βλέπε Mercedes).

 

Για να φτάσεις στην κορυφή, θα χρειαστεις σε ανθρώπινο δυναμικό κορυφαίους σχεδιαστες, ένα άρτια συντονισμένο πλήρωμα στα πιτς κτλ αλλά ποτε δεν γίνεται τίποτα χωρις τον κατάλληλο οδηγό. Για να κάτσει σε αυτην την θεση ο Σεμπ έπρεπε να αποδείξει την αξία του, πρώτα στην BMW ως τρίτος οδηγός που όλοι παραμιλούσαν με τους χρόνους του στις ελεύθερες, και εν συνεχεια στην Τόρο Ρόσο που εξέθεσε την "πρώτη" ομάδα με τα αποτελέσματά του έναντι Γουέμπερ-Κούλθαρντ (το πιο λούζερ δίδυμο έβερ) : http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BF_%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AC%CE%B8%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1_%CE%A6%CF%8C%CF%81%CE%BC%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B1_1_%282008%29

 

 

Επίσης διαφωνώ και στην άποψη πάνω στον Σούμι. Στα δικα μου ματια τουλάχιστον ο τύπος ήταν αξιοθαύμαστος ως ρούκι, στα 2 πρώτα πρωταθλήματα (πολύ ταχύτητα!) και (κυρίως) στην γεμάτη κατορθώματα υπερπροσπάθειά του να ξυπνήσει απ'τον λήθαργο το αλογάκι.

Ξέπεσε οικτρά απ'τα αίσχη που ακολούθησαν, με τον Μπαρικέλο να τον λυπάται η ψυχη μας (κυρίως σεζόν 02/03/04), με την F1 να δυσωδιάζει.. Ειδικά το 04 παίζει να'ταν το χειρότερο πρωτάθλημα που παρακολούθησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες μου λες με σειρα ποιος ειναι καλυτερος οδηγος κατα τη γνωμη σου.

πες μου μια πενταδα.

 

το οτι δεν εχει η φερραρι συραγγα οπως λες δεν ακυρωνει αυτο που λεω.

το οτι τρεχει με το καλυτερο μονοθεσιο ειναι γεγονος οποτε δε βλεπω που διαφωνουμε

Για φετος,η 5αδα ειναι απο τον καλυτερο ως τον χειροτερο ειναι Vettel,Alonso,Raikkonen,Hamilton,Perez.

Aν μου ελεγες βεβαια περσι κατι τετοιο θα εβαζα τον Αλονσο 1ο.Φετος ομως εχει πεσει η αποδοση του.

 

Μxls επισης να προσθεσω και το 2ο μισο της σεζον του 2007 στους αγωνες,οπου και παλι εκανε πλακα την 1η ομαδα με πολυ καλες εμφανισεις(4η θεση Σπα,3η θεση Φουτζι για το μεγαλυτερο μερος του αγωνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να φτάσεις στην κορυφή, θα χρειαστεις σε ανθρώπινο δυναμικό κορυφαίους σχεδιαστες, ένα άρτια συντονισμένο πλήρωμα στα πιτς κτλ αλλά ποτε δεν γίνεται τίποτα χωρις τον κατάλληλο οδηγό. Για να κάτσει σε αυτην την θεση ο Σεμπ έπρεπε να αποδείξει την αξία του, πρώτα στην BMW ως τρίτος οδηγός που όλοι παραμιλούσαν με τους χρόνους του στις ελεύθερες, και εν συνεχεια στην Τόρο Ρόσο που εξέθεσε την "πρώτη" ομάδα με τα αποτελέσματά του έναντι Γουέμπερ-Κούλθαρντ (το πιο λούζερ δίδυμο έβερ) : http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BF_%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AC%CE%B8%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1_%CE%A6%CF%8C%CF%81%CE%BC%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B1_1_%282008%29

 

 

Επίσης διαφωνώ και στην άποψη πάνω στον Σούμι. Στα δικα μου ματια τουλάχιστον ο τύπος ήταν αξιοθαύμαστος ως ρούκι, στα 2 πρώτα πρωταθλήματα (πολύ ταχύτητα!) και (κυρίως) στην γεμάτη κατορθώματα υπερπροσπάθειά του να ξυπνήσει απ'τον λήθαργο το αλογάκι.

Ξέπεσε οικτρά απ'τα αίσχη που ακολούθησαν, με τον Μπαρικέλο να τον λυπάται η ψυχη μας (κυρίως σεζόν 02/03/04), με την F1 να δυσωδιάζει.. Ειδικά το 04 παίζει να'ταν το χειρότερο πρωτάθλημα που παρακολούθησα.

 

Με συγχωρείς φίλε, αλλά εδώ διακρίνω αντίφαση.

Από την μια, εκθειάζεις την απίστευτη ικανότητα του Φέτελ, να εκθέτει καλύτερα μονοθέσια, αλλά παραλείπεις να το κάνεις και στα χρόνια του "βασιλιά" της φ1. Ο οποίος έχοντας το καλύτερο μονοθέσιο, είχε καταφέρει να χάσει μερικά πρωταθλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείς φίλε, αλλά εδώ διακρίνω αντίφαση.

Από την μια, εκθειάζεις την απίστευτη ικανότητα του Φέτελ, να εκθέτει καλύτερα μονοθέσια, αλλά παραλείπεις να το κάνεις και στα χρόνια του "βασιλιά" της φ1. Ο οποίος έχοντας το καλύτερο μονοθέσιο, είχε καταφέρει να χάσει μερικά πρωταθλήματα.

 

Δεν σε κατάλαβα. Αν μπορεις δώσ'μου παραδείγματα γιατί δεν το'πιασα.

Ο Σεμπ εξέθεσε DC & Μαρκ, λόγω της ανεπάρκειάς τους σε ταχύτητα. That's a fact.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες. Ας το απλοποιήσω λίγο. Λες, ότι ο Κούλθαρντ, εκτέθηκε, από τον Φέτελ, επειδή ο δεύτερος, τερμάτισε σε καλύτερη θέση, έχοντας χειρότερο μονοθέσιο. Φυσικά φακτ!

Γιατί δεν το κάνεις και για τον "βασιλιά", που τερμάτισε κάτω από άλλους, έχοντας καλύτερο μονοθέσιο; Φακτ!

 

Τι είναι αυτό που κάνει έναν οδηγό να ξεχωρίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...