Προς το περιεχόμενο

Μου εσπασε η οθονη στο laptop !!


aquadim3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον πήρες 499€ και τον πουλάς με σπασμένη οθόνη και χαλασμένο σκληρό δίσκο και κατα πάσα πιθανότητα χωρίς εγγύηση στα 350€... Επίσης θα σου πάρουν καινούριο PC αυτός που έκανε την ζημιά. 

 

Σόρρυ φίλε αλλα κάτι μου λέει οτι πας να βγάλεις και κέρδος στην προκειμένη περίπτωση.

 

Πήγαινε το Laptop στο e-shop και στέιλε τον λογαριασμό σε αυτούς που τον έριξαν και δεν χάνεις ούτε εγγύηση ούτε τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τον πήρες 499€ και τον πουλάς με σπασμένη οθόνη και χαλασμένο σκληρό δίσκο και κατα πάσα πιθανότητα χωρίς εγγύηση στα 350€... Επίσης θα σου πάρουν καινούριο PC αυτός που έκανε την ζημιά. 

 

Σόρρυ φίλε αλλα κάτι μου λέει οτι πας να βγάλεις και κέρδος στην προκειμένη περίπτωση.

 

Πήγαινε το Laptop στο e-shop και στέιλε τον λογαριασμό σε αυτούς που τον έριξαν και δεν χάνεις ούτε εγγύηση ούτε τίποτα.

 

 

 

Αν τσεκαριστεί το laptop στο eshop χανεις εγγυηση κατα 99% , θα ξερω σιγουρα Δευτερα.

 

Τωρα και αλλο να μου παρουν εφοσον εγινε η ζημια , τι σε κοβει εσενα τι θα κανω γω το laptop το αλλο ?

Αν το θελει καποιος το περνει , μπορει καποιος να ξερει και να χει ακρες να το φτιαξει ανετα και πολυ οικονομικα , εχει προβλημα σε καποια πραγματα τα οποια αλαζονται ευκολα αν ξερει κανεις .

 

και επαναλαμβανω , αν φτιαχτει σωστα η οθονη  και παθει κατι στο μελλον θα ναι χαζος αυτος που θα το παει στο e-shop να πει   "ααα ρε παιδια παλια μου χε πεσει και αλαξα οθονη !!" ,  τον κινεζο θα κανει !!!

 

Εσωτερικα , λειτουργικα , εμφανισιακα  και οτι αλλο δεν εχει το παραμικρο , το λεω και το εννοω ,  ελα δες το και αν βρεις κατι στο δινω τσαμπα  !!!!

ΤΕΛΟΣ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα βάλεις στην αγγελία σου και το link του θέματος αυτού, τότε είσαι τίμιος και ο άλλος που θα το αγοράσει θα ξέρει με τι laptop έχει να κάνει. Οπότε κυριλλέ.

 

Η παρατήρηση μου έγινε επειδή το άλλο παλικάρι που ανέφερε την αγγελία σου, είπε οτι εσύ δεν γράφεις καν το θέμα με τον σκληρό δίσκο. (εγω δεν έχω δεί καμία αγγελία, οπότε διατηρώ επιφυλάξεις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε το εχω γραψει στην αγγελια οτι ο σκληρος εχει 2 bs ο σκληρος , απλα μπηκε με αλλο username η αγγελια .

 

Αυτα ειναι τα δυο θεματα , και ο αλλος κρινει κατα ποσο συμφερει η οχι η αγορα η οχι για ενα μηχανιμα που ειναι 29 ημερων , και δεν εχει δουλεψει και πολυ .

 

ποσο το πουλαω - ποσο εχει η οθονη - ποσο εχει καινουργιο - ο δισκος ειπα τι μπορει να γινει ( μπορει ο αλλος να εχει καναν ssd και να βαλει μεσα και κρατησει αυτον η να τον αλλαξει , εχει εγγυηση) , αν ολα αυτα τα βαλει κατω ο ενδιαφερομενος μπορει να δει αν συμφερει η οχι η αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενος μηνος δισκος .... !!  ελεος δηλαδη .... ως και αυτος την ακουσε ??????

Για δειτε φωτο τι εβγαλε το hd sentinel , τωρα μπορει να ειναι απο την πτωση ????????

post-185038-0-95035700-1364660846_thumb.jpg

Παραθέτω ένα μήνυμα σου απο την πρώτη σελίδα... Αυτή η εικόνα που έχεις ανεβάσει δεν γράφει για 2 bad sectors αλλα για 72 (ξέχασες ένα 7).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/classifieds/laptops/variouslaptops/144117-asus-u40sd-14-intel-core-i5-25ghz-%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CF%83%CF%80%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B7-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7/

 

Παραθετω:

 

'Ο υπολογιστης εχει σπασμενη οθονη και 2 bs ο σκληρος (δουλευει αψογα !) αλλα μπορειτε να τον αλλαξετε γιατι εχει εγγυηση..''

 

Οπως ειπε το παιδι παραπανω τα bs ειναι 72 και η υγεια του δισκου στο 16% = ειναι ηδη με.. υποστηριξη ζωνανος ο δισκος.

Εγγυηση πως να εχει ο αλλος αν δεν του φτιαξει την οθονη και ΑΝ δεν εχει καταγραφει το περιστατικο στο eshop (τις πιο πολλες φορες που καλεις, οταν αναφερεις το προβλημα του λαπτοπ σου κλπ, το καταγραφουν στην παραγγελια που ειχες δωσει).

Οποτε ολα αβεβαια ειναι.

Εξ'ου και αυτο που ειπε οτι η τιμη ειναι υπερβολικα υψηλη. Σκεψου οτι ο δισκος καινουριος μονο κανει 60ευρω για να τον αντικαταστησει καποιος.

 

Και για να το ..συνεχισω λιγο περαιτερω, 70 σχεδον η οθονη + 60 ο δισκος = 130.

Αν το αγορασει καποιος απο εσενα στα 350 + 130= 480ευρω για ενα λαπτοπ ανευ εγγυησης.

Τωρα κρινε και μονος σου σε τι τιμη πρεπει να το ριξεις για να πωληθει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον κινεζικα μιλάω ... !!!  

το ξαναλεω για τελευταια φορα οτι το laptop εχει εγγυηση , και ο σκληρος εχει εγγυηση , μπορει να αλαχθει ευκολα .

και η οθονη δεν θα αλαχθει στο e-shop , δεν εχει καμια μα καμια δουλεια το e-shop  και το καθε e-shop αν καποιος αλαξει την οθονη , και δεν εχει καμια μα καμια σχεση ο δισκος .

 

Αν καποιος φτιαξει την οθονη μπορει ανετα να αλαξει τον δισκο , τι δουλεια εχει η οθονη δεν μπορω να καταλαβω.

Θα τον αλαζα εγω τον δισκο αλλα πρεπει να φτιαχτει το laptop να παιζει , αν το παρει καποιος  μετα θα δηλωσει προβλημα στο δισκο , και θα γηνει αντικατασταση ! τελος .

 

Τελος παντων , επειδη λεμε τα ιδια και τα ιδια , το laptop οποιος θελεις μπορει να το δει να εξακριβωσει τη κατασταση του οτι ειναι αψογο , 

 

Οποτε φιλε xristofore89 δε θα δωσει καποιος 480  , αλλα  420 , εχει διαφορα με 500 που εχει καινουργιο  , γιατι επαναλαμβανω και αυτο καινουργιο ειναι , 29 μερες το εχω .

Ειπα οποιος δει το παραμικρο πανω του εκτος απο τα δυο θεματα , το παιρνει τσαμπα !!

Και μη ακουσω παλι περι εγγυησης  και τετοια πραγματα , αλωστε και στο e-shop οταν πηγα ερωτηση εκανα , δεν πηρα κανα laptop μαζι μου , ουτε αποδειξη να τους δηξω , ουτε τιποτα , ουτε καν αναφερα πιο λαπτοπ ειναι ουτε τιποτα αλλο !!! 

(ουδεμια σχεση λοιπον με οτι λεει ο φιλος xristoforos89 αν εχει καταχωρηθει το laptop ως μη εγγυησημο και τετοια πραγματα .)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δίσκος πως θα αλλαχθεί αν δεν τους πας όλο το λάπτοπ από το οποίο είναι μέρος του;

Μόλις δουν ότι είναι σπασμένη η οθόνη λες να σου αλλάξουν τον δίσκο; Για το eshop μιλάμε.

Καταχρεωμένη αλυσίδα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε xristofore89 διαβαζε λιγο πιο προσεκτικα το τι γραφουμε.

Ειμαι σαφης , και το λεω παλι απλα : αλλαζεται η οθονη (μονοι μας με αγορα οθονης)  να ειναι λειτουργικο το laptop και μετα με την χρηση της εγγυησης μπορεις να πας στο e-shop να αναφερεις το προβλημα στο δισκο.

Θα κατσουν να ξεψαχνισουν το laptop να δουν αν ειναι η οχι η οθονη αλλαγμενη ? 

Η θα ξεβιδωσουν την οθονη για να βγαλουν τον σκληρο ?  Μην τρελαθουμε τελειως .... ελεος !!!!

Κατι που δεν μπορω να κανω εγω γιατι ειπα δεν μπαινω στην διαδικασια να αλλαξω εγω την οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε μου ακου πως εχουν τα πραγματα!! Για να αλλαξεις οθονη θα πρεπει το λαπτοπ να λυθει ΟΛΟ σχεδον για να παρεις καλωδιωσεις κτλ!!  Ανοιγωντας λοιπον το λαπτοπ αυτοματος θα σπασεις και καποιες "σφραγιδες" οι οποιες σε βγαζουν εκτος εγγυησης!! Αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα σου αλλαξουν τον δισκο μιας και σου λεω οτι θα ανοιξουν μονο το καπακι του δισκου και δεν θα παρουν χαμπαρι οτι ανοιχτικε το λαπτοπ!!! Πες μου ομως τι θα γινει αν χτυπα ξυλο καει καμια καρτα γραφικων και το πας εντος εγγυησης?? Θα σου πουνε κυριε το λαπτοπ εχει ανοιχτει και δεν σας καλυπτει η εγγυηση!! Οποτε εγγυηση ουσιαστικα παπαλα απο την στιγμη που θα αλλαξεις την οθονη!!

 

Αυτα τα ολιγα!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε μου ακου πως εχουν τα πραγματα!! Για να αλλαξεις οθονη θα πρεπει το λαπτοπ να λυθει ΟΛΟ σχεδον για να παρεις καλωδιωσεις κτλ!!  Ανοιγωντας λοιπον το λαπτοπ αυτοματος θα σπασεις και καποιες "σφραγιδες" οι οποιες σε βγαζουν εκτος εγγυησης!! Αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα σου αλλαξουν τον δισκο μιας και σου λεω οτι θα ανοιξουν μονο το καπακι του δισκου και δεν θα παρουν χαμπαρι οτι ανοιχτικε το λαπτοπ!!! Πες μου ομως τι θα γινει αν χτυπα ξυλο καει καμια καρτα γραφικων και το πας εντος εγγυησης?? Θα σου πουνε κυριε το λαπτοπ εχει ανοιχτει και δεν σας καλυπτει η εγγυηση!! Οποτε εγγυηση ουσιαστικα παπαλα απο την στιγμη που θα αλλαξεις την οθονη!!

 

Αυτα τα ολιγα!!

 

Μα τι τον νοιάζει τον τύπο να πουλήσει θελει να βρει το κοροιδο να παρει τα λεφτα και μετά καπνός...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι τον νοιάζει τον τύπο να πουλήσει θελει να βρει το κοροιδο να παρει τα λεφτα και μετά καπνός...

Το αυτό.

 

Επίσης στην αγγελία δεν αναφέρει οτι ο σκληρός είναι άχρηστος παρα μόνο οτι έχει 2 bs... Με λίγα λόγια η αγγελία είναι απάτη και ελπίζω να δεί κάποιος αρμόδιος αυτό το θέμα και να την κατεβάσει, αν δεν διορθωθεί το κείμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυτό.

 

Επίσης στην αγγελία δεν αναφέρει οτι ο σκληρός είναι άχρηστος παρα μόνο οτι έχει 2 bs... Με λίγα λόγια η αγγελία είναι απάτη και ελπίζω να δεί κάποιος αρμόδιος αυτό το θέμα και να την κατεβάσει, αν δεν διορθωθεί το κείμενο.

Ελεος  μην διαβαζω μ@λ@κιες  βραδιατικα !!!

 

Διορθώθηκε στην αγγελια ,ειχα ξεχασει το 7 μπροστα απο το 2 .

το αν ειναι απατη η αγγελια να μην το σχολιασω γιατι θα ξεφυγουμε .... !!

Εχω πουλησει και αλλα πραγματα αρκετα και εκτος insomnia , απατη αγγελια  (οπως ταχα το λες) δεν εβαλα ποτε και ουτε προκειτε..

 

και αν θες να μαθεις φιλε μου αν ηθελα να κανω απατη αγγελια δεν θα ανοιγα καν το θεμα αυτο , θα εβαζα κατευθειαν το λαπτοπ αγγελια με μονο την οθονη προβλημα και θα εκανα τον κινεζο για τον σκληρο , αλλωστε ο σκληρος δουλευει τωρα  , εχω βαλει windows 8  και ειναι οκ.

Το οτι εχει προβλημα ... το ειπαμε εχει !!! 

 

Φιλε polteris μαλλον μαυρα μεσανυχτα εχεις ................ , εσυ στο δικο σου laptop αν θες να αλλαξεις την οθονη βγαλτα ολα εξω , κανενα προβλημα , και σκληρο και μνημες και καρτα γραφικων και επεξεργαστη και μητρικη και ανεμιστηρες  , και ψαξε καλα καλα να βρεις τι καλωδιώσεις που οδηγουν στην οθονη , προσεχτικά ομως μη χασεις το δρομο !!!

 

Τελος παντων μην το συνεχιζουμε παιδες , ο καθενας μας εχει δικαιωμα να πουλαει οσο θελει , γιατι αυτος ξερει καλα σε τι κατασταση ειναι το προιον που θα πουλησει και αναλογα θα κριθει για την πωληση , και γω ξερω καλα  τι δινω , οποιος εχει αμφιβολια ειπα να το δει το laptop  και τα σχετικα .

Kαι πριν 2 περιπου μηνες ειχα πουλησει ενα lenovo edge 11 και ο αγοραστης επαθε πλακα με την κατασταση που το ειχα , και το ειχα και σχεδον 1+ χρονο.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι , του εβαλα window 7 και πεταει !!!  εχει 2 bs , το λεω , αλλα μεχρι κει.

Του ξαναβαλα 8 , παλι μια χαρα .

Ισως ηταν θεμα των αρχικων win 8 , τωρα παντως πεταει !!

Αλλωστε μπορει καποιος να του πεταξει εναν SSD και να τον κανει εξωτερικο.

Μπορει να φτιαχνεται με καποιο προγραμα , δεν ξερω , δεν μπαινω στον κοπο τωρα να τον φορμαρω.

 

 

φιλε το εχω γραψει στην αγγελια οτι ο σκληρος εχει 2 bs ο σκληρος , απλα μπηκε με αλλο username η αγγελια .

 

Αυτα ειναι τα δυο θεματα , και ο αλλος κρινει κατα ποσο συμφερει η οχι η αγορα η οχι για ενα μηχανιμα που ειναι 29 ημερων , και δεν εχει δουλεψει και πολυ .

 

ποσο το πουλαω - ποσο εχει η οθονη - ποσο εχει καινουργιο - ο δισκος ειπα τι μπορει να γινει ( μπορει ο αλλος να εχει καναν ssd και να βαλει μεσα και κρατησει αυτον η να τον αλλαξει , εχει εγγυηση) , αν ολα αυτα τα βαλει κατω ο ενδιαφερομενος μπορει να δει αν συμφερει η οχι η αγορα.

Αυτό το ΛΑΘΟΣ που έκανες στην αγγελία το έκανες και ΔΥΟ φορές σε αυτό το thread. Άρα η εξήγηση σου μου θυμίζει αυτή του Πασχάλη και του στιγμιαίου λάθους.

 

Τέσπα, αφού το διρόρθωσες τώρα, το θέμα λύθηκε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος  μην διαβαζω μ@λ@κιες  βραδιατικα !!!

 

Διορθώθηκε στην αγγελια ,ειχα ξεχασει το 7 μπροστα απο το 2 .

το αν ειναι απατη η αγγελια να μην το σχολιασω γιατι θα ξεφυγουμε .... !!

Εχω πουλησει και αλλα πραγματα αρκετα και εκτος insomnia , απατη αγγελια  (οπως ταχα το λες) δεν εβαλα ποτε και ουτε προκειτε..

 

και αν θες να μαθεις φιλε μου αν ηθελα να κανω απατη αγγελια δεν θα ανοιγα καν το θεμα αυτο , θα εβαζα κατευθειαν το λαπτοπ αγγελια με μονο την οθονη προβλημα και θα εκανα τον κινεζο για τον σκληρο , αλλωστε ο σκληρος δουλευει τωρα  , εχω βαλει windows 8  και ειναι οκ.

Το οτι εχει προβλημα ... το ειπαμε εχει !!! 

 

Φιλε polteris μαλλον μαυρα μεσανυχτα εχεις ................ , εσυ στο δικο σου laptop αν θες να αλλαξεις την οθονη βγαλτα ολα εξω , κανενα προβλημα , και σκληρο και μνημες και καρτα γραφικων και επεξεργαστη και μητρικη και ανεμιστηρες  , και ψαξε καλα καλα να βρεις τι καλωδιώσεις που οδηγουν στην οθονη , προσεχτικά ομως μη χασεις το δρομο !!!

 

Τελος παντων μην το συνεχιζουμε παιδες , ο καθενας μας εχει δικαιωμα να πουλαει οσο θελει , γιατι αυτος ξερει καλα σε τι κατασταση ειναι το προιον που θα πουλησει και αναλογα θα κριθει για την πωληση , και γω ξερω καλα  τι δινω , οποιος εχει αμφιβολια ειπα να το δει το laptop  και τα σχετικα .

Kαι πριν 2 περιπου μηνες ειχα πουλησει ενα lenovo edge 11 και ο αγοραστης επαθε πλακα με την κατασταση που το ειχα , και το ειχα και σχεδον 1+ χρονο.

Ευχαριστω.

Τελικα ξερεις? Δεν ξερεις? Κανεις οτι δεν ξερεις ή μηπως μας δουλευεις??

 

Παντως εκανες καλη διαφημηση την αγγελια σου!!!

 

Μονο για χαζους μην μας περνας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...