Προς το περιεχόμενο

σκονη


gamer hd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο Midgard II που δεν έχει πλαϊνό παράθυρο, αλλά το άνοιγμα για δυο 14'' ανεμιστήρες, πως μπορώ να το κλείσω με κάποιο υλικό για να μην μπαίνει σκόνη μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο Midgard II που δεν έχει πλαϊνό παράθυρο, αλλά το άνοιγμα για δυο 14'' ανεμιστήρες, πως μπορώ να το κλείσω με κάποιο υλικό για να μην μπαίνει σκόνη μέσα;

με αλουμινοταινία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στείλε ένα pm στον moviemaker να σου δώσει παραπάνω πληροφορίες γιατί είμαι απο το κινητό τώρα.

αυτός νομίζω έχει κάνει τέτοιες μόντες με την αλουμινοταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοκόλλητη αλουμινοταινια εσωτερικά ναι, θα είναι super αισθητικά,θα γλιτώσεις πολύ θόρυβο,και θα έχεις και σωστή ροη με λίγη πίεση.. την βρίσκεις σε ολα τα χρωματοπωλεία,αν εισαι κοντά στα πατησια ελα να σου δώσω εγω 2 κομμάτια να βάλεις να μην αγοράσεις καινούριο ρολό,πάει πολυ με το μαύρο.εγω εχω βαλει και στο κόκκινο bitfenix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπως ετσι το εχω κανει και εγω και γλυτωσα πολυ σκονη και καλυτερη ροη αερα.

 

http://www.insomnia.gr/topic/467542-δείξτε-το-κουτί-σας/?p=52305411

 

φαινεται καθαρα στην τριτη εικονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριάκο ευχαριστώ για την προσφορά σου, αλλά δεν μένω Αθήνα. 

Μάλιστα, Και αυτή η αλουμινοταινία πωλείται με το μέτρο; Πως εφαρμοζέται; Θέλει ζέσταμα; 

Μετά, αν κάποια στιγμή αργότερα, θέλω να βγει, αφήνει σημάδια στο κουτί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριάκο ευχαριστώ για την προσφορά σου, αλλά δεν μένω Αθήνα. 

Μάλιστα, Και αυτή η αλουμινοταινία πωλείται με το μέτρο; Πως εφαρμοζέται; Θέλει ζέσταμα; 

Μετά, αν κάποια στιγμή αργότερα, θέλω να βγει, αφήνει σημάδια στο κουτί; 

Όχι είναι αυτοκόλλητη δεν ξεκολλάει με τίποτα απο μόνη της,δεν αφήνει καθόλου σημάδια,αν μείνει ελάχιστη κόλλα την βγάζεις με λίγο οινόπνευμα πωλείται σε ρολό.Οτι εφαρμογή κ να κάνεις να την κάνεις από την μέσα πλευρά για να πάρεις όμορφο αποτέλεσμα.

post-227308-0-98529900-1366487992_thumb.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι δεν περναει καθολου αερας δεν επηρεαζει καθολου ; ή δεν επηρεαζει σε σημειο που να ενοχλει ; 

μα αυτός είναι ο σκοπός, να μην περνάει αέρας ώστε να υπάρχει σωστό airflow και στατική πίεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη μενουν ανοικτα σημεια (οπου υπαρχουν ανεμιστηρες υποθετω) ωστε να περναει ο αερας , απλα κλεινουν αυτα που δεν υπαρχει λογος να μενουν ανοικτα 

 

ελεγα μηπως τα εκλειναν ολα τελειως :P 

 

εμενα ολα αυτα μου φαινονται παραξενα γιατι ειμαι  με το σουρωτηρι  :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη μενουν ανοικτα σημεια (οπου υπαρχουν ανεμιστηρες υποθετω) ωστε να περναει ο αερας , απλα κλεινουν αυτα που δεν υπαρχει λογος να μενουν ανοικτα 

 

έτσι ακριβώς είναι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι δεν περναει καθολου αερας δεν επηρεαζει καθολου ; ή δεν επηρεαζει σε σημειο που να ενοχλει ; 

Οι πλαϊνές τρύπες είναι παντελώς άχρηστες στο bitfenix μόνο που έχω εγώ έχουν κάποια χρησιμότητα γιατι η κάρτα γραφικών έχει μόνο 2-3 cm απόσταση απο το πλαϊνό καπάκι.Αυτό σημαίνει οτι αν ειχα κάρτα γραφικών με άλλο σύστημα ψύξης θα έπρεπε να τις ειχα ανοιχτές.Με την EVGA ομως μπορώ και τις κλείνω χωρίς επιπτώσεις κάνονταςτο ακόμα πιο αθόρυβο,και έχοντας ενα κατευθυνόμενο airflow με λίγη πίεση όπως έχω καταλήξει ότι λειτουργεί καλύτερα η ψύξη ,και συγχρόνως χωρίς έξτρα σκόνη.Απο εκεί και πέρα την δουλειά την αναλαμβάνουν ο 23" μπροστινός και 2x14" πίσω και πάνω.Κάθε κουτι εχει την δικη του αρχιτεκτονική,πρέπει να πειραματιστής για να βρεις τι ειναι το καλύτερο για τον καθενα μας, Π.χ παλαιότερα στο Vento ειχα κλείσει και μπροστά όπως το παλικάρι πιο πανω αλλα ανακάλυψα οτι το καλοκαίρι ήθελε περισσότερη ποσότητα αέρα στο intake και άνοιξα τα περισσότερα..

Σε καθε περίπτωση όμως για να πειραματιστής και να καταλήξεις τι ειναι καλύτερο για το κουτί η Αλουμινοταινια είναι η καλύτερη,και η πιο εύκολη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...