Προς το περιεχόμενο

Ψησταριά αερίου Lidl


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/xchg/lidl_gr/hs.xsl/index_31754.htm

 

Αυτή ειναι στα 99 ευρώ.  Οι πιο ειδικοί τι λέτε? Αξίζει όπως διαβάζετε την περιγραφή της?

Ειναι μονο για αυριο οπότε...ψιλοεπείγει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Θα σου πω σύντομα την δική μου εμπειρία με την αντίστοιχη που είχε βάλει το καλοκαίρι (αρχές Αυγούστου) στα 79,99 ευρώ: να την πάρεις! Είναι η καλύτερη επένδυση στην κουζίνα μου, δεν το έχω μετανιώσει ούτε μια στιγμή. Γρήγορο, καθαρό και απροβλημάτιστο ψήσιμο, χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Θα την ξανααγόραζα χωρίς δεύτερη σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ψηνεις σε πλακα επιπεδη ή ραβδωτη?

 

Απ' ότι αναφέρει το site (και κρίνοντας από την αντίστοιχη που αγόρασα το καλοκαίρι), ψήνεις σε σχάρα, όχι σε πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

! Είναι η καλύτερη επένδυση στην κουζίνα μου, δεν το έχω μετανιώσει ούτε μια στιγμή. Γρήγορο, καθαρό και απροβλημάτιστο ψήσιμο, χωρίς κανένα πρόβλημα.

 Σε κλειστό χώρο τη χρησιμοποιείς? δεν παίζουν μυρωδιές κλπ\?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπειτα από 3 επισκέψεις σε διαφορετικά lidl καταφερα και βρηκα ενα τελευταιο κομματι! Ελπίζω τα 4.7kw να ειναι αρκετα για τα μπριζολιδια :P

 

btw, προπανιο ή βουτάνιο χρησιμοποείτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 Σε κλειστό χώρο τη χρησιμοποιείς? δεν παίζουν μυρωδιές κλπ\?

 

Όχι, την έχω στο μπαλκόνι του σπιτιού.

Μυρωδιές φυσικά παίζουν, ψησταριά είναι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπειτα από 3 επισκέψεις σε διαφορετικά lidl καταφερα και βρηκα ενα τελευταιο κομματι! Ελπίζω τα 4.7kw να ειναι αρκετα για τα μπριζολιδια :P

 

btw, προπανιο ή βουτάνιο χρησιμοποείτε?

 

βουτάνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα παρει και γω μια τετοια και εγινε σταχτη και μπουρμπερη.προφανως θα ειχε διαρροη και αρπαξε φωτια ολη ετρεχα με τους πυροσβεστηρες.δεν ξαναπαιρνω με υγραεριο καρβουνο και παλι καρβουνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ειχα παρει και γω μια τετοια και εγινε σταχτη και μπουρμπερη.προφανως θα ειχε διαρροη και αρπαξε φωτια ολη ετρεχα με τους πυροσβεστηρες.δεν ξαναπαιρνω με υγραεριο καρβουνο και παλι καρβουνο

 

Ενδεχομένως να ήταν προβληματική. Έχω "εμπειρία" από τρεις διαφορετικές ψησταριές υγραερίου - μία δική μου και δύο άλλες πολύ κοντινών φίλων, με τους οποίους ψήνουμε πολύ συχνά. Σε καμία δεν έχει εμφανιστεί πρόβλημα όπως αυτό που περιγράφεις, αρκεί να έχεις προσέξει λίγο τη συνδεσμολογία στη φιάλη - όπως άλλωστε σε κάθε σύνδεσμο φιάλης υγραερίου.  

 

Παρεμπιπτόντως, μόλις επέστρεψα σπίτι και είχα πεινάσει. Άναψα την ψησταριά, σε 15 λεπτά είχα ψήσει ένα λουκάνικο και είχα καθίσει να φάω. Σε αντίστοιχη ψησταριά με κάρβουνα, ακόμη θα προσπαθούσα να φτιάξω την "καλή θράκα"... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ... για πες μας περισσοτερα..Παλι καλα που δεν επαθες και τιποτα. Τη συνδεση την εκανες εσυ με την μπουκαλα?

ειχα παρει και γω μια τετοια και εγινε σταχτη και μπουρμπερη.προφανως θα ειχε διαρροη και αρπαξε φωτια ολη ετρεχα με τους πυροσβεστηρες.δεν ξαναπαιρνω με υγραεριο καρβουνο και παλι καρβουνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ... για πες μας περισσοτερα..Παλι καλα που δεν επαθες και τιποτα. Τη συνδεση την εκανες εσυ με την μπουκαλα?

ειχα ψησει αρκετες φορες μεχρι να το παθει αυτο.η συδνεσμολογια ηταν μια χαρα και το ελεγχα συχνα.δεν ξερω γιατι λαμπαδιασε.μονο ηλεκτρικη για γρηγορο ψησιμο μικρης πσοοτητας και καρβουνα για καλο ψηστηρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...