Προς το περιεχόμενο

Ψησταριά αερίου Lidl


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειχα ψησει αρκετες φορες μεχρι να το παθει αυτο.η συδνεσμολογια ηταν μια χαρα και το ελεγχα συχνα.δεν ξερω γιατι λαμπαδιασε.μονο ηλεκτρικη για γρηγορο ψησιμο μικρης πσοοτητας και καρβουνα για καλο ψηστηρι

 

Λαμπάδιασε γιατι δεν την καθάριζες απο τα λίπη που επεφταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και παλι, εχεις να κανει με προπανιο, δεν θα επρεπε λογω λιπους να αρπαζει φωτια τόσο ευκολα..

Λαμπάδιασε γιατι δεν την καθάριζες απο τα λίπη που επεφταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι, εχεις να κανει με προπανιο, δεν θα επρεπε λογω λιπους να αρπαζει φωτια τόσο ευκολα..

Μα το λίπος είναι εύφλεκτο. Απο τη θερμότητα προφανώς πυρακτώθηκε και άναψε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

missed my point...δεν αντιλεγω οτι ειναι ευφλεκτο το λίπος, αλλά είναι τελείως διαφορετικό επειδή άναψε το λίπος να καει ολόκληρη η ψησταριά όταν μάλιστα λειτουργεί και με προπανιο...

Μα το λίπος είναι εύφλεκτο. Απο τη θερμότητα προφανώς πυρακτώθηκε και άναψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

οχι δεν εχει. Είναι πιο safe και αποτελεσματικη να έχει πέτρες? Τις ηφαιστιογενείς, ενοείς, σωστα?

 

btw όποιος ξερει απο φιαλες, αγόρασα μια πετρογκαζ και το καπακι έγραφε ΑΣΠ 15/03/13. Ελπιζω αυτη η ημερομηνία να ειναι η κατασκευής/ελεγχου  και όχι η λήξης...

 

δεν έχει πέτρες πάνω από την φωτιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν είναι πιο αποτελεσματική, δεν έχω δοκιμάσει χωρίς πέτρες. Ως τώρα, όσες ψησταριές υγραερίου ήξερα είχαν ή πέτρες (ηφαιστειακές, ναι), ή μεγάλη μεταλλική πλάκα (όπως οι επαγγελματικές στα ψητοπωλεία. Πώς κατανέμεται η θερμότητα στην επιφάνεια χωρίς κάτι από αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

βουτάνιο.

Καλημέρα.

Μελλοντικός κάτοχος και εγώ μιάς ψησταριάς υγραερίου http://www.amazon.de/BBQ-Gasgrill-silber-Grill-Temperaturanzeige/dp/B004TG61CC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1396264136&sr=8-1&keywords=BBQ+Gasgrill+4%2B1+silber+DE%2FAT%2FCH+mit+Grill+Temperaturanzeige+-+T%C3%9CV+Rheinland+gepr%C3%BCft.

Οι απορίες μου είναι οι εξής:

1.Προπάνιο η βουτάνιο η μίγμα τι είναι καλύτερο και γιατι?

2.Η ψησταριά λέει απαιτούμενη πίεση αερίου 50mbar,τι ρυθμιστή να επιλέξω και τι ρόλο παίζουν τα kg στον ρυθμιστή.

3.Υπάρχει ρυθμιστής με μανόμετρο ώστε να βλέπω πόση ποσότητα αερίου υπάρχει στην φιάλη για να ξέρω πότε θα την αλλάξω?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και θυμήθηκες το θέμα να πω οτι αυτήν την εβδομάδα το lidl έβγαλε πάλι την ψησταριά του θέματος στα 99.99

Ναι την είδα αλλά προτίμησα να επενδύσω σε μία καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 χρόνια αργότερα...

Καλημέρα. 
πηρα από το Lidl την ψησταριά υγραερίου tepro με το εξωτερικό μάτι και έχω ένα θέμα, τόσο εγώ όσο και άλλοι 2 που έχω μιλήσει. 
Το εξωτερικό μάτι το μοντάρουνε μόνοι μας και όσον αφορά την σύνδεση με το αέριο φαίνεται σαν να λείπει εξάρτημα. 
Υπάρχει η παροχή που είναι σαν μπεκακι σιδερένιο το οποίο μπαίνει στο σωλήνα που διοχετεύει το αέριο στο μάτι τα οποία όμως μεταξύ τους δεν βιδώνουν, δεν εφαρμόζουν και είναι στον αέρα. Πέραν αυτού ο σωλήνας του ματιού σε ενα σημείο είναι διάτρητος…. 
Γνωριζει κανεις τι γίνεται; Στις οδηγίες δεν γράφει τίποτα….

F636BB95-1F93-40E3-9EB5-99C0461D72B0.jpeg

41664712-CCA6-4268-AB1A-C7BA99739594.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες και χρόνια πολλά. 

Και εγώ εχθές το βράδυ την συναρμολογησα και είμαι με την ίδια απορία. Δεν συνδέεται και έχει μεγάλο κενό όπως ακριβώς στην φωτογραφία σου. Ξέρεις κανένας πιο έμπειρος κάτι, να μας διαφωτίσει?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...