Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες για τα Windows 8.1 (πρώην Blue), Office 2013 και Xbox


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρ'όλο που υπάρχει μεγάλη αμφισβήτηση και αδιαφορία για τα W8, είναι καλύτερα σε θέμα επιδόσεων από κάθε άποψη.Όποιος δε θέλει,μπορεί να παραμείνει με τα 7, εξάλλου η υποστήριξη μέχρι το 2020 θα είναι (μπορεί και παραπάνω).

 

Προσωπικά όταν τα δοκίμασα πρώτη φορά απογοητεύτηκα και τα έσβησα οπότε παρέμεινα με τα 7 μέχρι τώρα.Είναι κρίμα όμως γιατί χάνω σε επιδόσεις και (θα) μένω πίσω σε πολλά πράγματα.Ελπίζω σε κάτι καλύτερο για τα Windows 8.1 (αν και δύσκολα να αλλάξει κάτι).

 

Για πες μας φίλε μου τον λόγο που απογοητευτικες....???
 
Βασικά, άφησε στην άκρη το νέο start menu γιατί δεν παίζει να βγάλουμε άκρη, και πάμε στο desktop που επίσης υπάρχει στα 8 κανονικότατα και πες μας γιατί σε απογοήτευσε και που υστερεί συγκριτικά με το desktop των 7 ....?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας μην ηταν υποχρεωτικη και η αγορα αδειας για τα Windows 8 με καθε νεο λαπτοπ και θα μιλαγαμε με αλλα νουμερα.

Για αυτο πλεον οι περισσοτεροι κοιτανε να αγορασουν φορητο μηχανημα με πολυ καλα χαρακτηριστικα αλλα με κανα freedos ή καποια linux εκδοση.

Oχι απο τσιγκουνια αλλα για να αποφυγουν τα Win8.

 

(με το παραπανω δεν σημαινει πως ειμαι υπερ ή κατα των windows 8, απλα κανω μια διαπυστωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην ηταν υποχρεωτικη και η αγορα αδειας για τα Windows 8 με καθε νεο λαπτοπ και θα μιλαγαμε με αλλα νουμερα.

Για αυτο πλεον οι περισσοτεροι κοιτανε να αγορασουν φορητο μηχανημα με πολυ καλα χαρακτηριστικα αλλα με κανα freedos ή καποια linux εκδοση.

Oχι απο τσιγκουνια αλλα για να αποφυγουν τα Win8.

 

(με το παραπανω δεν σημαινει πως ειμαι υπερ ή κατα των windows 8, απλα κανω μια διαπυστωση)

Το 95% των ατόμων που αγοράζουν laptop θελουν κάτι που να είναι συμβατό με τις εφαρμογές τους και να τρέχει απροβλημάτιστα aka windows.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 95% των ατόμων που αγοράζουν laptop θελουν κάτι που να είναι συμβατό με τις εφαρμογές τους και να τρέχει απροβλημάτιστα aka windows.

Δεν διαφωνω αλλα οι περισσοτεροι ψαχνουν ειτε για windows 7, ειτε να παρουν κατι και να περασουν μετα τα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να περιμένουμε και μη συμβατότητα με το hardware σε κοντινό μέλλον( ;)

ναι hardware που έπαιζε μια χαρά στα 8, δεν θα αναγνωρίζεται στα "8.1"...

 

...facepalm.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κοσμος που ψαχνει για windows κατ εμε ειναι απλα χαζος . εχω 1 χρονο κοντα τα 8ρια και πολυ απλα δεν μπορω να δω αλλο λειτουργικο . δεν με βολευει . επισης σχετικα με ολους αυτους για το δεν εχει start menu ... ενταξει ειστε απλα τραγικοι . οι μισοι δεν τα εχετε δοκιμασει καν οποτε αντε γεια που λεει και ο τακης ...  

αι για να μην πουμε για την χαρη που σας κανει η microsoft σχετικα με "μουφα" λογισμικα ( κατεβασμενα και ετσι ) 15 ευρω τα 8ρια ... και τα κοιταζατε στα δοντια ... 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για πες μας φίλε μου τον λόγο που απογοητευτικες....???
 
Βασικά, άφησε στην άκρη το νέο start menu γιατί δεν παίζει να βγάλουμε άκρη, και πάμε στο desktop που επίσης υπάρχει στα 8 κανονικότατα και πες μας γιατί σε απογοήτευσε και που υστερεί συγκριτικά με το desktop των 7 ....?

Επειδή είπα την άποψή μου και εσύ δε τη δέχτηκες, πέρα απ'το ότι δε θα σου απαντήσω,μάθε να είσαι πιο ευγενικός την άλλη φορά και να μην είσαι απόλυτος.Α, και το ειρωνικό ύφος των ερωτήσεων...κόφτο κι αυτό, τουλάχιστον σε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είπα την άποψή μου και εσύ δε τη δέχτηκες, πέρα απ'το ότι δε θα σου απαντήσω,μάθε να είσαι πιο ευγενικός την άλλη φορά και να μην είσαι απόλυτος.Α, και το ειρωνικό ύφος των ερωτήσεων...κόφτο κι αυτό, τουλάχιστον σε εμένα.

που σε ειρωνεύτηκε? που δεν ήταν ευγενικός μαζί σου? πλάκα μας κάνεις έτσι?

υπεκφεύγεις της απαντήσεως παρόλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που σε ειρωνεύτηκε? που δεν ήταν ευγενικός μαζί σου? πλάκα μας κάνεις έτσι?

υπεκφεύγεις της απαντήσεως παρόλα αυτά.

Δε σε αφορά το θέμα απορώ γιατί πήρες μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, όταν πάθω αλτσχάιμερ ή άνοια, πάρτε με τηλέφωνο να βάλω τα windows 8... μιλάμε ότι υποτιμούν το νοητικό μας επίπεδο βγάζοντας ένα τέτοιο προϊόν χωρίς να ντρέπονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε βγει ανακοινωση οτι τα Windows 8 εξαπλώνονται πιο αργά και απο τα windows vista . Αγαπαμε microsoft αλλα προσωπικα , windows 8 ΔΕΝ . Μου φαίνεται τελειως άκυρο λειτουργικό για το σταθερό pc μου , και όσον αφορά τo laptop το οποίο τυγχάνει να είναι και touch screen , ε εκει θα τα έβαζα . Αλλα μαντέψτε ! Δεν υποστήριζαν την 1024x768 . Οπότε δεν τα ήθελα κουτσουρεμένα .

 

 Πρόσφατα διάβασα οτι τώρα το υποστηρίζουν την 1024x768 . Τωρα κύριοι της M$ , με τα ποσά που ζητάτε , Win7 for life ! :D . L8rz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά βλέπω την αντίδραση των περισσοτέρων εδώ μέσα ως κλασσική αντίδραση περισσοτέρων χρηστών σε κάτι "διαφορετικό".
Ήρθαν τώρα τα Windows 8 και "εμένα δεν μου αρέσουν" λέει ο ένας και ο άλλος.

 

Για να καταλάβω..Τι ακριβώς "δεν σου αρέσει?".
Το σαφές αστραπιαίο bootάρισμα?
Η ξεκάθαρη ακόμη πιο γρήγορη εκκίνηση προγραμμάτων?
Το νέο task manager με νέες δυνατότητες?
Τα Ribbons?
Η ενσωμάτωση Antivirus+Firewall πολύ καλύτερη απ'ότι σε άλλες εκδόσεις?
To START MENU? Που μπορείς να κάνεις ανάγνωση της αλληλογραφίας σου απευθείας να διαβάζεις τις ενημερώσεις σου στο FB/LinkedIn/Tweeter κλτ χωρίς χρήση browser?Να έχεις τη δυνατότητα να εγκαταστείς χιλιάδες προγράμματα με μια νέα λογική τα οποία είναι εγκεκριμένα ότι δεν θα βλάψουν τον υπολογιστή σου?Αν θέλετε λέω και άλλα.
Το δεν μου αρέσει το START MENU και το ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ DESKTOP μπορείτε αν θέλετε να το τεκμηριώνεται επιστημονικά ( και αυτό σημαίνει χρησιμοποιώντας το) --επιστήμη απο το επίσταμαι παρατηρώ --  και να μην καταφεύγετε σε ορολογίες και επιχειρηματολογίες "μωρού".
Σαφώς είναι κάτι καινούριο και θέλει χρόνο για να το συνηθήσεις αλλά κάντο πρώτα και στο τέλος μπορείς να μείνεις πολύ πιο ευχαριστημένος. Τα μυαλά μας όμως εδώ θα μας αφήσουν μου φαίνεται στα WindowsXP. -.-'
Όπως έχω πει σε προηγούμενο ποστ τα έχω αρκετό καιρό τα Windows 8 και είναι πολύ πιο λειτουργικά και με τις δύο έννοιες. :)
Πρόβλημα συμβατότητας με παλαιά προγράμματα ΠΟΤΕ δεν είχα.Τώρα για όποιον "κλάψει" για τις τυχόν δύο τρεις ρυθμίσεις που πιθανό να χρειαστεί κάποιο πρόγραμμα για να τρέξει σε Win8 αρκεί μόνο να του θυμίσω "βιβλιοθήκες" και "πρόβλημα συμβατότητας" σε Linux και Mac αντίστοιχα.
Επιχειρηματολόγησε....Το ξέρω μπορείς και εσύ,,,,



 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...