Προς το περιεχόμενο

Η Disney κλείνει τη LucasArts, Ακυρώνει τα Star Wars 1313 και Star Wars: First Assault


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο ηρεμούν τα πνεύματα, ενδιαφέρονται άρθρα σχετικά με το μέλλον των franchises θα έρχονται στο φως. Το IGN έκανε την αρχή: 

 

Who Should Develop Games For LucasArts?

 

και προς το παρόν μιλάμε για υποθέσεις/wishlists, άλλα πιστεύω λίαν συντόμως θα δούμε confirmed news από studios που θα χρησιμοποιήσουν τα licenses 

 

ελπίζω μόνο να μην πέσουν σε λάθος χέρια (ο νοών νοείτω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω πάντως αλλά το Empire at War πολύ το γούσταρα. Ξεκάθαρες space μάχες, πολύ όμορφα γραφικά, πολύ ωραίες ιδέες στο galactic map και κάποιες αδυναμίες στις επίγειες μάχες, αλλά γενικά έχω πολύ θετικότερη γνώμη από τη διάχυτη ξινίλα που βλέπω. Το παιχνίδι είχε ΨΥΧΗ.

 

Επειδή το ερώτημα είναι ενδιαφέρον, θα ήθελα ένα RPG από την Arkane Studios. Πέρα από τις προφανείς επιλογές των Bioware (πολύ ρίσκο πλέον για not good enough) και Obsidian (απασχολημένη με άλλα πράγματα) η Arkane μας έδωσε έναν εξαιρετικό τίτλο φέτος και ένα εξαιρετικό καινοτόμο RPG παλιότερα (Arx Fatalis). Γιατί όχι λοιπόν? Τα παιδιά το έχουν διαχρονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο EaW και εμένα μου άρεσε, είχαμε κάνει μάλιστα (μαζί με έναν άλλο modder) ένα Total Realism mod. Και μάλιστα, από όσο γνωρίζω, ήμασταν οι μόνοι που μπορέσαμε να κάνουμε "spawn fighters at will", άλλα δεν κυκλοφορήσαμε την τελευταία έκδοση που υποστήριζε το feature. Γιατί δυστυχώς η αλήθεια είναι ότι το ground combat ήτανε πολύ φτωχό σε 5x5 χάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
IGN News - EA Acquires Exclusive Star Wars Game License

 

 

 

Δεν ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι που επιτέλους θα δούμε ξανά SW games ή να κλαίω που θα τα δούμε από την EA. Προς το παρόν πιο πολύ χαίρομαι :D

 

BRING DA MICROTRANSCACTIONS!!! RAWWWWR

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

The EA Studios that will develop these games are some of the most innovative and popular creative teams in the world, and include DICE and Visceral, in addition to the BioWare team, which is already developing for the Star Wars franchise.These imaginative teams will make games that may borrow from films, but the games will be entirely original with all new stories.  Powering it all will be the Frostbite 3 development engine – guaranteeing incredible graphic fidelity, environments and characters.

 

 

http://www.ea.com/news/ea-and-disney-team-up-on-new-star-wars-games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, το Mirror's Edge και το Battlefield 2 Bad Company δεν ήταν καλά;

 

το πρόβλημα στην EA δεν είναι τα αρχικά παιχνίδια ενός franchise/σειράς, είναι οι συνέχειες

 

κατά ένα ανεξήγητο λόγο, 99.9% των συνεχειών ενός παιχνιδιού είναι για να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο

 

αφηνώ βέβαια κατά μέρος τα microtranscactions, origin, EA (και δη Dice) patch support που ξεκινούν από το 1ο παιχνίδι, γιατί αυτά λίγο-πολύ είναι κοινές ασθένειες όλων των εταιρειών

 

πάντως μεταξύ μας, είτε η ΕΑ είτε η Activision θα έπαιρνε τα Star Wars, είναι πολλά τα λεφτά Άρη για τέτοιο license και μόνο οι δύο προαναφερθείσες εταιρείες τα έχουν αυτήν την στιγμή στο χώρο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...