Προς το περιεχόμενο

απορία πειραιως visa κάρτας


Likehouse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

που φτάσαμε να δίνουμε 10ευρα στην τράπεζα

για να κάνει τα αυτονόητα, λες και αλλάζει το νόμισμα.

 

τα έβαλε από λογαριασμό AB ή πήγε με 40ευρώ στο χέρι?

Εννοείται πως δεν τα έβαλε... ;-)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η alpha bank επίσης σε χρεώνει 10 ευρώ τον χρόνο αν έχεις κάρτα για ΑΤΜ. Δεν φτάνει δηλαδή που τους γλιτώνεις από εργατοώρες πρέπει να πληρώνεις κιολας.

Όταν μου το είπαν αυτό είπα δεν βγάζω και μετέφερα όλα μου τα χρήματα σε άλλη τράπεζα.

Κλέφτες.

Έχω 2 debit visa επί τουλάχιστον 8 χρόνια, δεν έχω χρεωθεί ούτε cent, μήπως είναι καμιά ειδική κάρτα αυτή που σου χρεώνουν;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Η alpha bank επίσης σε χρεώνει 10 ευρώ τον χρόνο αν έχεις κάρτα για ΑΤΜ. Δεν φτάνει δηλαδή που τους γλιτώνεις από εργατοώρες πρέπει να πληρώνεις κιολας.

Όταν μου το είπαν αυτό είπα δεν βγάζω και μετέφερα όλα μου τα χρήματα σε άλλη τράπεζα.

Κλέφτες.

Αυτο που λες ειναι ψευδες.

Παιδια ολο το τοπικ αυτο εχει πολλες ανακριβειες. Θα τα διαβαζει καποιος και θα μπερδευτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Η alpha bank επίσης σε χρεώνει 10 ευρώ τον χρόνο αν έχεις κάρτα για ΑΤΜ. Δεν φτάνει δηλαδή που τους γλιτώνεις από εργατοώρες πρέπει να πληρώνεις κιολας.</p>

<p>Όταν μου το είπαν αυτό είπα δεν βγάζω και μετέφερα όλα μου τα χρήματα σε άλλη τράπεζα.</p>

<p>Κλέφτες.</p>

 

Μήπως έχεις μπερδευτεί? Θυμαμαι οταν ανοιξα λογαριασμο μου ειχαν πει ότι η κάρτα ατμ ειναι τσάμπα ΕΚΤΟΣ και αν διαλεγα μια συγκεκριμένη κάρτα σαν πιστωτική με αλλο τσιπάκι αυτη θα τη χρεωναν και τους ειπα οχι την απλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες ειναι ψευδες.

Παιδια ολο το τοπικ αυτο εχει πολλες ανακριβειες. Θα τα διαβαζει καποιος και θα μπερδευτει

 

 

Πήγα σε κατάστημα alpha bank πριν περίπου 6 μήνες, άνοιξα λογαριασμό μισθοδοσίας, ρώτησα για ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜ για να βγάζω τα λεφτά ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ και η υπάλληλος με ενημέρωσε πως υπάρχει χρέωση 10 ευρώ τον χρόνο.

Για απλή κάρτα ΑΤΜ λέω? Ναι λεει

Τότε μην μου βγάζετε λεω.

Και πως θα τα βγάζεις θα περιμένεις στην ουρά? λεει

Ναι λέω, και άλλαξα τράπεζα.

 

Το ίδιο ακριβώς συνέβει και με άλλους συναδέλφους που άνοιξαν λογαριασμό απ την δουλειά.

Οπότε είτε η υπάλληλος δεν ήξερε, που δεν το νομίζω, είτε έκανε λάθος που δεν το νομίζω, είτε άλλαξε κάτι από τότε, που δεν το γνωρίζω.

Επομένως πρόσεχε πριν χρησιμοποιείς βαρύ χαρακτηρισμούς όπως ψευδές και ανακριβές.

 

 

Μήπως έχεις μπερδευτεί? Θυμαμαι οταν ανοιξα λογαριασμο μου ειχαν πει ότι η κάρτα ατμ ειναι τσάμπα ΕΚΤΟΣ και αν διαλεγα μια συγκεκριμένη κάρτα σαν πιστωτική με αλλο τσιπάκι αυτη θα τη χρεωναν και τους ειπα οχι την απλη.

 

Ζήτησα την πιο απλή κάρτα alpha bank που υπάρχει για να βγάζω λεφτά απ το ΑΤΜ. Μου είπαν πως η χρέωση είναι 10 ευρώ ανα έτος.

Δεν μου προτάθηκε κάποια άλλη δωρεάν κάρτα για ανάληψη παρά το ότι έκανα σαφές πως με ενοχλεί να πληρώνω για την κάρτα ενώ σε άλλες τράπεζες δεν την χρεώνουν.

Το ίδιο ακριβώς συνέβει και με άλλους συναδέλφους που άνοιξαν λογαριασμό απ την δουλειά.

 

Οπότε ή η υπάλληλος δεν ήξερε, που δεν φαινόταν για άσχετη ή άλλαξε κάτι,

 

Έχω 2 debit visa επί τουλάχιστον 8 χρόνια, δεν έχω χρεωθεί ούτε cent, μήπως είναι καμιά ειδική κάρτα αυτή που σου χρεώνουν;

 

Μου άνοιξε λογαριασμό μισθοδοσίας ένας προσωρινός εργοδότης. Η υπάλληλος μου είπε πως αν θέλω και κάρτα για να τα βγάζω απ το ΑΤΜ χρεώνεται με 10 ευρώ τον χρόνο. Μάλιστα προσπάθησε να με πείσει πως με συμφέρει γιατί θα κερδίζω πόντους αν αγοράζω χρησιμοποιώντας την. Εγώ είπα πως δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο και θέλω έναν τρόπο να βγάζω δωρεάν τα χρήματά μου απ το ΑΤΜ και δεν μου ανέφερε κάποια δωρεάν κάρτα.

Το ίδιο ακριβώς συνέβει και με άλλους συναδέλφους που άνοιξαν λογαριασμό απ την δουλειά.

 

Δεν γνωρίζω αν το είδος του λογαριασμού μου δεν μπορεί να έχει κάποια δωρεάν κάρτα ΑΤΜ αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία για την τράπεζα ειδικά για λογαριασμό μισθοδοσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επεσες σε βοδι καλα μιλημενο κοιτα εγω πριν 6 μηνες ανοιξα αυτο το λογαριασμο:

http://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=8078

οπως βλεπεις μισθοδοσιας αλλα κατω στα προνομια λεει ξεκαθαρα:Δωρεάν χρεωστική κάρτα Alpha Bank Enter Visa για συναλλαγές στα ΑΤΜ και αγορές ή αναλήψεις μετρητών, σε όλο τον κόσμο.

 

εσενα λοιπον αντι να σου δωσουν το δωρεαν που δικαιουσαι σε πηγαν με το ετσι θελω σε αυτη:

https://www.alphabonus.gr/default.asp?pid=11&nid=164

που ειναι χρεωστικη και πιστωτική με ποντους.

 

δεν εχει αλλαξει κατι απλα η υπαλληλος ηθελε να βγαλει κανα χαρτζιλικι.να φανταστεις οταν ειχα παει μου πασαραν μαζι με τα χαρτια που υπογραψα για το ανοιγμα χαρτι και για το προγραμμα υγεια που εχουν με 50 ευρω το χρονο χρεωση.δεν το προσεξα και το υπεγραψα.οταν ειδα οτι μου ειχαν παρει 50 ευρω απο το λογαριασμο κανα 2 μηνες μετα πηγα και απαίτησα να με βγαλουν απο το προγραμμα και τα λεφτα μου πισω.πηγαν να μου τα μασησουν οτι υπογραψα αρα το ηξερα αλλα τελικα μου τα επεστρεψαν τα λεφτα και με εβγαλαν απο το προγραμμα.

αρπαχτικα αμα δεν ξερεις τη πατησες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επεσες σε βοδι καλα μιλημενο κοιτα εγω πριν 6 μηνες ανοιξα αυτο το λογαριασμο:

http://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=8078

οπως βλεπεις μισθοδοσιας αλλα κατω στα προνομια λεει ξεκαθαρα:Δωρεάν χρεωστική κάρτα Alpha Bank Enter Visa για συναλλαγές στα ΑΤΜ και αγορές ή αναλήψεις μετρητών, σε όλο τον κόσμο.

 

εσενα λοιπον αντι να σου δωσουν το δωρεαν που δικαιουσαι σε πηγαν με το ετσι θελω σε αυτη:

https://www.alphabonus.gr/default.asp?pid=11&nid=164

που ειναι χρεωστικη και πιστωτική με ποντους.

 

δεν εχει αλλαξει κατι απλα η υπαλληλος ηθελε να βγαλει κανα χαρτζιλικι.να φανταστεις οταν ειχα παει μου πασαραν μαζι με τα χαρτια που υπογραψα για το ανοιγμα χαρτι και για το προγραμμα υγεια που εχουν με 50 ευρω το χρονο χρεωση.δεν το προσεξα και το υπεγραψα.οταν ειδα οτι μου ειχαν παρει 50 ευρω απο το λογαριασμο κανα 2 μηνες μετα πηγα και απαίτησα να με βγαλουν απο το προγραμμα και τα λεφτα μου πισω.πηγαν να μου τα μασησουν οτι υπογραψα αρα το ηξερα αλλα τελικα μου τα επεστρεψαν τα λεφτα και με εβγαλαν απο το προγραμμα.

αρπαχτικα αμα δεν ξερεις τη πατησες..

 

Ε πήγα να ανοίξω έναν λογαριασμό μισθοδοσίας και θεώρησα ως έγκυρη πηγή πληροφόρησης μια υπάλληλο της τράπεζας.

Μάλιστα επέμεινα πάρα πολύ στο ότι θέλω μια απλή κάρτα ανάληψης και πως είναι τραγικό να την χρεώνουν.

Το ίδιο έγινε και με τα υπόλοιπα παιδιά απ την δουλειά που πήγαν να ανοίξουν λογαριασμό.

Σχεδόν όλοι έσκασαν τα 10 ευρώ, εγώ άλλαξα τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υπάλληλοι παίρνουν bonus απ την προώθηση πιστωτικών καρτών, γνωστό αυτό. Η τυπισα στην οποία έπεσες όμως το γάμησε και ψόφησε. Πήγαινε στο διευθυντή του υποκαταστήματος και πες του την ίδια ιστορία, μετά κάτσε σε μια γωνία και απόλαυσε την φάτσα της υπαλλήλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@funbreaker

 

Λοιπόν.. η χρεωστική κάρτα Alpha Enter Visa και Alpha Enter MasterCard είναι δωρεάν για πάντα... Αυτή η κάρτα είναι απλή χρεωστική και χρησιμεύει για ανάληψη ATM, για αγορές σε καταστήματα, αγορές από ιντερνετ κτλ...

 

ΑΝ θέλεις και τονίζω μόνο ΑΝ θέλεις μπορεί να βγάλεις την Alpha Enter American Express η οποια είναι ακριβώς σαν τις άλλες παραπάνω.. χρεωστική δηλαδή .. όχι πιστωτική και συμμετέχει στο πρόγραμμα BONUS όπως και οι κανονικές πιστωτικές της.. Αυτή και μόνο αυτή έχει μια συνδρομή 10 ευρώ τον χρόνο.. Και μόνο αν εσύ θέλεις τη βγάζεις . Και είναι μόνο χρεωστική απλή.. Όχι χρεωστική και πιστωτική μαζί που είδα παραπάνω. 

 

Αν δεν πεις τίποτα σου βγάζουν τις απλές Enter Visa και Enter MasterCard

 

 

Προφανώς δεν καταλαβες καλά ή ο υπάλληλος ήθελε να σου προωθήσει την AMEX. Ξαναπήγαινε στο κατάστημα και πες ότι θες την Enter Visa που είναι δωρεάν για πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υπάλληλοι παίρνουν bonus απ την προώθηση πιστωτικών καρτών, γνωστό αυτό. Η τυπισα στην οποία έπεσες όμως το γάμησε και ψόφησε. Πήγαινε στο διευθυντή του υποκαταστήματος και πες του την ίδια ιστορία, μετά κάτσε σε μια γωνία και απόλαυσε την φάτσα της υπαλλήλου.

 

Ε ΟΚ βλαμμένη η υπάλληλος αλλά δεν έχω διάθεση να το γαμήσω κι εγώ και να ψοφήσει.

 

@funbreaker

 

Λοιπόν.. η χρεωστική κάρτα Alpha Enter Visa και Alpha Enter MasterCard είναι δωρεάν για πάντα... Αυτή η κάρτα είναι απλή χρεωστική και χρησιμεύει για ανάληψη ATM, για αγορές σε καταστήματα, αγορές από ιντερνετ κτλ...

 

ΑΝ θέλεις και τονίζω μόνο ΑΝ θέλεις μπορεί να βγάλεις την Alpha Enter American Express η οποια είναι ακριβώς σαν τις άλλες παραπάνω.. χρεωστική δηλαδή .. όχι πιστωτική και συμμετέχει στο πρόγραμμα BONUS όπως και οι κανονικές πιστωτικές της.. Αυτή και μόνο αυτή έχει μια συνδρομή 10 ευρώ τον χρόνο.. Και μόνο αν εσύ θέλεις τη βγάζεις . Και είναι μόνο χρεωστική απλή.. Όχι χρεωστική και πιστωτική μαζί που είδα παραπάνω. 

 

Αν δεν πεις τίποτα σου βγάζουν τις απλές Enter Visa και Enter MasterCard

 

 

Προφανώς δεν καταλαβες καλά ή ο υπάλληλος ήθελε να σου προωθήσει την AMEX. Ξαναπήγαινε στο κατάστημα και πες ότι θες την Enter Visa που είναι δωρεάν για πάντα

 

Όχι δεν είναι πως δεν κατάλαβα εγώ. Φυσικά εγώ όταν πήγα εκεί δεν είχα ψάξει μόνος μου τις κάρτες που προσφέρει η τράπεζα πιστεύοντας πως δεν θα με δουλεύουν και θα με ενημερώσουν για όλες.

Ζήτησαν λοιπόν έναν τρόπο να βγάζω λεφτά απ το ΑΤΜ, τόνισα πως δεν θέλω να μην είναι δωρεάν αυτός ο τρόπος και η μόνη απάντηση που έλαβα ήταν πως η κάρτα ΑΤΜ χρεώνεται με 10 ευρώ.

Ήταν όλα σαφη και δεν υπάρχει κάτι που δεν κατάλαβα.

Μάλιστα άλλοι συνάδελφοι που άνοιξαν λογαριασμό δέχτηκαν να δίνουν τα 10 ευρώ και δυσανασχετούσαν επειδή δεν είχαν άλλη λύση για να βγάζουν λεφτά απ το ΑΤΜ.

 

Αντιεπαγγελματισμός στην alpha bank λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στείλεις e-mail παραπόνων από την επικοινωνία στο site αναφέροντας το κατάστημα. Απαράδεκτο και είναι κρίμα να την πατήσουν κι άλλοι.. Οπότε κάνε την αρχή αναφέροντάς τους στα κεντρικά της τράπεζας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στείλεις e-mail παραπόνων από την επικοινωνία στο site αναφέροντας το κατάστημα. Απαράδεκτο και είναι κρίμα να την πατήσουν κι άλλοι.. Οπότε κάνε την αρχή αναφέροντάς τους στα κεντρικά της τράπεζας.

 

Ναι αυτό σκεφτόμουν ήδη να το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στείλεις e-mail παραπόνων από την επικοινωνία στο site αναφέροντας το κατάστημα. Απαράδεκτο και είναι κρίμα να την πατήσουν κι άλλοι.. Οπότε κάνε την αρχή αναφέροντάς τους στα κεντρικά της τράπεζας.

 

Πήγα σήμερα στο ίδιο κατάστημα alpha bank, στην ΙΔΙΑ υπάλληλο και της λέω: Έχω αυτόν τον λογαριασμό, δικαιούμαι δωρεάν απλή κάρτα ΑΤΜ? Ναι φυσικά λέει. Μα λέω πριν 3 μήνες που τον έβγαλα μου προτείνατε μόνο την bonus και σε επίμονη ερώτησή μου για το αν έχω την δυνατότητα να έχω κάποια άλλη κάρτα μου είπατε κατηγορηματικά όχι.

 

Τότε ψάρωσε κάπως και λέει εεεεε, ίσως δεν είχαμε pin στο κατάστημα, ναι ναι δεν είχαμε pin.

Φυσικά δεν μπήκα στον κόπο να την ρωτήσω γιατί δεν με ενημέρωσε πως δεν είχαν pin εκείνη την περίοδο στο συγκεκριμένο κατάστημα και πως δικαιούμαι τέτοια κάρτα γιατί η δικαιολογία ήταν τόσο γελοία που δεν σήκωνε ανάλυση.

Τελικά έβγαλα κάρτα και μάλιστα με ρώτησε γιατί βγάζω αφού όπως της είπα δεν πολύχρησιμοποιώ αυτό τον λογαριασμό. (έτσι γουστάρω μωρή και βγάζω)

 

Λέω να μην στείλω πάντως email παραπόνων, δεν έχει νόημα να γίνω κακός, ή έχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει αυτη πηγε να βγαλει λεφτα εις βαρος σε εσενα και τους συναδελφους σου και ποιος ξερει σε ποσους αλλους...το να λες το σωστο δεν ειναι κακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...