Προς το περιεχόμενο

Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σωστά ευσαριστώ, γιατί μου φαινόντουσαν ολόιδια.

http://www.merimobiles.com/lenovo-s850-5-0-inches-1gb-ram-16gb-rom-dual-sim-smartphone_p/meri10306.htm

~134 €

και πάλι μεγάλη διαφορά στην τιμή (μόνη διαφορά είναι 1 έτος επιλέον εγγύηση όπως βλέπω)

 

Κοιταξε γενικά ειναι πολυ καλα τηλεφωνα και θεωρώ οτι αν ειναι να βγάλουν κατι θα το βγάλουν τον πρώτο μήνα... μετα δε πιστευω οτι απο φυσιολογική χρήση θα προκύψει πρόβλημα...

Εαν ενδιαφερεσαι ειναι συμπαθητική η τιμή (προσφορά δεν ειναι) οποτε μη το λυπασαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιταξε γενικά ειναι πολυ καλα τηλεφωνα και θεωρώ οτι αν ειναι να βγάλουν κατι θα το βγάλουν τον πρώτο μήνα... μετα δε πιστευω οτι απο φυσιολογική χρήση θα προκύψει πρόβλημα...

Εαν ενδιαφερεσαι ειναι συμπαθητική η τιμή (προσφορά δεν ειναι) οποτε μη το λυπασαι!

 

ok ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω κατιτις:

Τα lenovo τωρα ηρθαν Ελλαδα, ακομη οι τιμες τους δεν ειναι προσφορες, ανιχνευουν την αγορα, προς τα Χριστουγεννα ισως δουμε γερες προσφορες.

Τωρα, το σημαντικοτερο.

Αυτα που εχουν εισαχθει Ελλαδα, εχουν μεσα τον Ευρωπαικο ΦΠΑ.

Απο merimobiles και μαγαζια εκτος ΕΕ, δεν υπαρχει ΦΠΑ (εξαιρεση καναδυο κινεζομαγαζα που εχουν "ανοιξει" αποθηκη/υποκαταστημα στην Ευρωπη αλλα με ακριβοτερες τιμες). Επισης, θεωρητικα, τα εκτος ΕΕ περνανε τελωνειο και τοτε το τελικο κοστος ειναι ασυμφορο. (υπαρχουν ειδικα θεματα με πολλες λεπτομερειες για το τελωνειο).

Στην πραξη, με καποια τρικ και τις καταλληλες επιλογες, δεν περνουν τελωνειο, αλλα τιποτε δεν ειναι 100% σιγουρο.

 

Μια "τεραστια" διαφορά, ειναι η εγγυηση και το σερβις.

Ετσι και σου ερθει DOA ή σου εμφανισει προβλημα (και μπορει να το βγαλει ανα πασα στιγμη, συνηθως μεσα στο 1ο τριμηνο χρησης), απο τα κινεζομαγαζα, τον "ηπιες", υπολογισε τουλαχιστον κανα διμηνο χωρις κινητο. Σε πολλες περιπτωσεις παει και 3 και 4 μηνες, εχω γραψει προσφατο παραδειγμα απο "καλο" μαγαζι εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5600747#post5600747

Αν δε, σου κατσει 2 φορες προβληματικο, με τα τριμηνα-τετραμηνα, η εγγυηση παει περιπατο.

Δεν λεω οχι, καθως η διαφορα τιμης ειναι μεγαλη, αρκει να ξερετε τι ψωνιζετε, δυστυχως δεν ειναι συγκρισιμο το πακετο που λαμβανετε. Αγοραζοντας το απο εδω, δεν υπαρχει περιπτωση να υποστειτε τετοια ταλαιπωρια στο σερβις, ειδικα τωρα που πρωτομπαινει η lenovo, πιστευω θα το προσεξει περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολυ ενδιαφέρουσα η τιμη της ηλεκτρικής ψησταριας που εχει στο φυλλάδιο του e-shop http://www.e-shop.gr/offer.phtml?id=140904x6215az848a8npb1ecj0&o=593394

2000 watt με θερμοστάτη και δωρεάν παραλαβη απο καταστημα (που ισχύει για τους περισσότερους μας) με 12.5€ απλα δεν υπαρχει..!

 

Στη βουλγαρια όπου επίσης πωλείται εχει 29 λεβα, κοινως 14,5 περίπου ευρώ...

 

Προσωπικά θα κάνω μια δοκιμή..!

Επεξ/σία από matrixxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με SSD που ψάχνω και εγώ αυτός εδώ τι λέει ;  Αξίξει ; http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/ssd/SanDisk-SSD-128GB-Sata-III-Ultra-Plus-SDSSDHP-128G-G25.htm?cm_sp=Mini+Banner-_-20140901-sandisk-ssd-128gb-_-Ypologistes

 

Παίζει και στο Μυλτιδράμα με 1 cent λιγότερο αλλά δεν έχω καλή εμπειρία με αυτούς.

Από τιμή καλός είναι.

Ισως το καλυτερο value for money στα 128GB σε αυτη την τιμη. Aν εισαι με σφιχτο μπατζετ παρτον, φθηνοτερο και καλυτερο αυτη τη στιγμη ειναι μαλλον απιθανο να βρεις.

Eνημερωνω με πρωτες εντυπωσεις. Δεν βλεπεις τα νουμερα που βλεπεις με τον extreme 240gb που πηρα πριν ακριβως  2 χρονια (και μια μερα σαν σημερα!) ουτε φυσικα και σαν τον toshiba Q Pro, αλλά ειναι και παλι παρα πολυ γρηγορος. Αυτο που με τρελανε για τα καλα ειναι το βαρος του! ΠΟΥΠΟΥΛΟ!!! 4ος ssd που περναει απο τα χερια μου, με τεραστια διαφορα ο ελαφρυτερος (οχι οτι απαραιτητα ειναι καλο σημαδι αυτο, αλλα που λεει ο λογος οχι σε νετμπουκ, αλλά μεχρι και σε ταμπλετ αν/θα εμπαινε χωρις να αισθανθεις διαφορα στο βαρος)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απαντας σε ποστ χωρις τιμη και χωρις προιον (ασχετα αν φαινεται στο Mouse over το προιον - θα πρεπει να φαινεται και στο κειμενο), λες οσα λες χωρις να απαντας αν αξιζει -παντα σε σχεση με την τιμη αφου αυτή δεν φαινεται- στο λινκ του ποστ που παραθέτεις/απαντας για 2η φορα, ακομα η τιμη αφαντη. "Υποχρεώνουμε" σε κλικ ανθρώπους που ψαχνουν ssd. Επισης ιστορικο τιμης δεν υπαρχει ως πληροφορια ουτε στο quote ουτε στις απαντησεις σου, μπορει τοτε που εγινε το ποστ να ειχε τιμη "χ" τωρα "y" κ.ο.κ.

Μαθαμε παντως ότι είναι πουπουλο :P

Θα σας παρακαλεσω ολους να διαβασετε άλλη μια φορα το πρωτο ποστ. (αν θελετε να βοηθατε αποτελεσματικα τους συμφορουμιτες)

Αν βαριεστε, διαβαστε τουλάχιστον αυτό, το γραφω για 30? φορα:

Τιμη και προιον σε κάθε ερωτηση/δημοσιευση εδώ για το αν αξιζει. Όχι μονο σύνδεσμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δεν υποχρεωσα κανεναν σε τιποτα. Βαρεθηκα να γραφω συνεχως σε ολους να ποσταρουν λεπτομερειες, γυρνα απλα στα quot-αρισμενα ποστς να δεις ακριβως πριν τι ειχα ποσταρει...! Ολες οι λεπτομερειες που ζητησες ειναι αποκλειστικα ευθυνη αυτου που ποσταρε το προϊον, οχι δικη μου που το σχολιασα! (και απο οτι βλεπω ουτε και εσυ "συμπληρωσες" καποια πληροφορια, οποτε προς τι η παρατηρηση εναντιον μου?)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίσκος για φορητούς για να αποθηκεύετε πολύ υλικό 

 

▼ 36% "Western Digital Scorpio Green 2TB" στην κατηγορία HDD Σκληροί Δίσκοι
104,78 € από 163,33 €
 
 
 
 
Πλαίσιο
129,20 €
Δωρεάν μεταφορικά
Δωρεάν αντικαταβολή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ταμπλετ της Asus στο mediamarkt με τα 99 ευρω αξιζει? Ειναι το memo pad 7 16gb me176cx. Eδω ο συνδεσμος http://www.mediamarkt.gr/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelSearch?storeId=99452&langId=-18&searchProfile=onlineshop&searchParams=&path=&query=MEMOPAD+ME176CX+16GB. Νομιζω ειναι αξιοπρεπεστατο για 99 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετραπυρηνος ειναι και πρεπει να ειναι πολυ καλυτερος απο παρομοιας συχνοτητας επεξεργαστες της μεντιατεκ. Οθονη 7 ιντσων 1280x800 IPS, 1 GB ram αλλα με 99 ευρω δεν περιμενα να εχει 2 GB.

Στο σκρουτς που κοιταξα εχει απο 153 ευρω+ μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έχει 1gb νομίζω η τιμή είναι σούπερ.

Το φθηνότερο αντίστοιχο σε κινέζικο είναι στα 65 ευρώ.

να είχε και 3g (Όχι για κλήσεις, μην αρχίσετε πάλι να λέτε τι θα κρατάς στο χερι σου και τέτοια) για το ίντερνετ

θα ήταν ότι πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα διασκακια Maxell/Tdk απο το ebw,Δεν ειναι σφραγισμενα σε κορινα των 100.

Ειναι χυμα λογικα σε θηκες 5 και 7 τεμαχια..Ετσι μου ειπε το παλικαρι απο το ebw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα διασκακια Maxell/Tdk απο το ebw,Δεν ειναι σφραγισμενα σε κορινα των 100.

Ειναι χυμα λογικα σε θηκες 5 και 7 τεμαχια..Ετσι μου ειπε το παλικαρι απο το ebw.

με πήραν τηλέφωνο μολις τώρα, εγω  ρε παιδια είχα καταλάβει οτι έδιναν τα 100 dvd 2,5 ευρω αυτοι μου είπαν οχι καταλάβατε λάθος ειναι 2,5 ευρώ τα 5 διασκάκια dvd..οποτε ακύρωσα δεν αξίζει το κόπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...