Προς το περιεχόμενο

Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε απο vodafone ενα μηνυμα για κουπονι 30 ευρώ για αξεσουάρ ή κινητο επειδη είμαι στο red . ξέρει κανείς τους όρους? στο site τους δεν βρήκα κάτι

πηγαινε ρωτα σε καταστημα.. αμα σου πουν για αγορες ανω των "100 και βαλε" να ξερεις οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα στο σκρουτζ αυτο π θες να ειναι ακομα φθηνοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή εγώ είχα αναφέρει πάλι για τα Bose στο συγκεκριμένο site και έτυχε να παραλάβω σήμερα. Λοιπόν, πήρα τα IE2 στα 11 ευρώ όπως είναι και τώρα στη σελίδα:

http://www.discoverybuying.com/785DBE6DB9DA47B18599B31F9A74C822.asp?id=50210

 

Έβαλα το serial number που έχει στη συσκευασία που παρέλαβα εδώ:

http://worldwide.bose.com/productsupport/en_us/web/home/page.html

και μου τα εμφάνισε ως αυθεντικά.

 

Ακόμα δεν έχω προλάβει καν να τα ανοίξω. Για την ακρίβεια περιμένω ακόμα μια επιβεβαίωση για την αυθεντικότητά τους από ένα mail της bose που είναι ειδικά για τα counterfeit products. Αν μου το επιβεβαιώσουν και αυτοί θα ενημερώσω, αλλά πιστεύω ότι και από εκεί θα πάρω επιβεβαίωση αυθεντικότητας.

 

Αν θες τη γνώμη μου τα beats που έχουν είναι φθηνά γιατί είναι απομιμήσεις σε μάρκα που πουλάει ούτως ή άλλως. Εδώ το λένε και σε κάποια προϊόντα στη σελίδα ότι είναι "1:1 Perfect Imitation Of the Original".

Τα Bose από την άλλη θεωρώ ότι είναι αυθεντικά και απλά επειδή στην κανονική τους τιμή -που θα τα βρεις σε ευρωπαϊκά και αμερικάνικα σάιτ- είναι υπερτιμημένα για αυτά που προσφέρουν, απλά τα ξεστοκάρουν σε πολύ χαμηλές τιμές από Ασία. Τα IE2 πχ. στα 86 ευρώ που θα τα βρεις στο αμερικάνικο amazon πιθανότατα και να μην αξίζουν σαν αγορά. Στα 11 ευρώ όμως δε νομίζω να παραπονεθεί κανείς αν δεν είναι τέλεια, καθώς θα τα κρίνει πιο ήπια.

 

Just my two cents φυσικά. Ο καθένας αποφασίζει κατά πως νομίζει. Εγώ απλά ενημερώνω για τη δική μου εμπειρία, η οποία μέχρι αυτή τη στιγμή συντείνει στο ότι τα IE2 που παρέλαβα είναι αυθεντικά.

Λοιπόν. Νεότερα! Μου απάντησαν από το άλλο e-mail που περίμενα. Έχουν αμφιβολίες και περιμένουν να τους στείλω κάποιες φωτογραφίες για να σιγουρευτούν. Οπότε θα πρότεινα να μην παραγγείλετε μέχρι νεοτέρας. Θα κοιτάξω μέχρι αύριο να βρω χρόνο να τους στείλω τα στοιχεία που θέλουν, για να βγάλουν οριστικό πόρισμα και να είμαι κι εγώ καλυμμένος σε paypal claim αν χρειαστεί.

 

Εκτός αν δε σας χαλάει μετά από λίγη ταλαιπωρία να σας μείνουν δώρο τα τσάμπα μαϊμού ακουστικά, οπότε παραγγέλνετε. :P

 

Μόλις έχω οριστικά νέα θα επανέλθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα δοκιμάσω μόλις τα ανοίξω. Το είχα αποφύγει πριν χρειαστεί. Έχει πλαστική συσκευασία που πρέπει να κοπεί γι' αυτό. Τώρα που μου ζήτησαν φωτογραφίες θα τα ανοίξω αναγκαστικά.

 

Edit

Πάρτε και ένα κομμάτι από την απάντηση που μου έστειλαν και αφορά το κατά πόσο γενικότερα ένα σειριακό μπορεί να επιβεβαιώσει την αυθεντικότητα:

 

The serial number is valid, but I am having doubts because it traces to a manufacture date of 2010.  Also, counterfeiters often simply copy legitimate serial numbers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουπόνι είχε έρθει και σε μένα 30 εύρο τίμιο δώρο από την βονταφον. Χωρίς ψιλά γράμματα πήγα νε το μυνημα στο μαγαζί είδα ένα απλό 7"ταμπλετ Της HP το οποίο σε όλο το ίντερνετ κανει 99 ευρώ, η βοντα. Το είχε με εκπτώσεις 69 ευρώ οπότε έδωσα 39 ευρώ και το πήρα χωρίς καμία απολύτως δέσμευση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουπόνι είχε έρθει και σε μένα 30 εύρο τίμιο δώρο από την βονταφον. Χωρίς ψιλά γράμματα πήγα νε το μυνημα στο μαγαζί είδα ένα απλό 7"ταμπλετ Της HP το οποίο σε όλο το ίντερνετ κανει 99 ευρώ, η βοντα. Το είχε με εκπτώσεις 69 ευρώ οπότε έδωσα 39 ευρώ και το πήρα χωρίς καμία απολύτως δέσμευση!!!

Πως σου ήρθε αυτό το κουπόνι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχει δίκιο ο herthan σε αυτο που λέει. Το κουπόνι όπως εχει γραφει στο ποστ 6371, είναι κάτι που στέλνει η εταιρία συμφωνα με επιλογή της σε συγκεκριμένους πελατες, δεν είναι κάτι που μπορει να λαβει κάποιος με δικη του ενεργεια και επομένως δεν υπάρχει προσφορα, δεν εχει νόημα η κουβέντα δηλαδή στην ενότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι αλλα πολλές φορές οι εταιρίες σου δίνουν κάτι επειδή έκανες η δεν έκανες κάτι πχ ανανέωση καποιου χ ποσού με συγκεκριμένο τρόπο η επειδή αλλαξες πακέτο στο red η κάτι διαφορετικό έπαιξες σε διαγωνισμό πήρες μέρος σε ερωτηματολόγιο κλπ

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι εσυ δείχνεις άλλο δίσκο . Ισως κάνω και λάθος . Αυτός που έβαλα εγω είναι ο S3500 . Ορίστε και το λινκ στο σκρουτζ για τον S3500 https://www.skroutz.gr/s/3910034/Intel-DC-S3500-Series-240GB-SSDSC2BB240G401.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...