Προς το περιεχόμενο

Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και τι αρνητικά έχουμε με αυτό;

εδώ σε ένα συγκριτικό με έναν i5 3ης γενιάς δεν βλέπω κάτι αξιοσημείωτο.

ο κωδικός προσφοράς που το βγάζει 429 πιος είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θέλω μια άποψη για το παρακάτω laptop:

...

Αξίζει τα λεφτά του ή μπα;

 

Μεταφερθηκε το ποστ εδω (στο καταλληλο θεμα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την οθόνη αυτού του μοντέλου του έχετε άποψη; Είναι της προκοπής;

Επίσης, έχετε εντοπίσει κάποιο σημαντικό μειονέκτημα; Εγώ δεν διακρίνω κάτι...

 

Το κουπόνι του πρέπει να είναι NBFU04.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προηγουμενη βδομαδα νομιζω ειχαν με +30 ευρω το ιδιο με τον περσινο επεξεργαστη, αυτος ειναι προπερσινος!!

Επισης, ναι-μεν οι διαφορες στις επιδοσεις ειναι μικρες (<10%) ομως νεος επεξεργαστης = νεες λειτουργιες, νεο chipset (πού εχει τωρα αυτος τις 3*usb3.0 δε ξερω, προφανως οχι στην mainboard αλλα σε αλλο τσιπακι) και φυσικα πολυ ανωτερη ενσωματωμενη καρτα γραφικων. Βεβαια η τελευταια απο τη στιγμη που υπαρχει και μια αυτονομη που ειναι επισης πολυ χαμηλης καταναλωσης (γι αυτο και ειδες κι εσυ να 'πασχει' λιγο εκει, αν και δεν ειναι καθολου τραγικη παντως) δεν κανει την διαφορα αυτη εμφανη, εκτος απο περιπτωσεις ισως που βρεθεις εξω με μπαταρια και απενεργοποιησεις πληρως την 640Μ, εκει θα εχεις καλυτερες επιδοσεις με την HD4000 σε σχεση με την HD3000 που εχει ο 2430Μ, για την ιδια αν οχι καλυτερη αυτονομια.

Απο εκει και περα σαν τιμη καθαρα και μονο δεν ειναι κακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το τσιμπήσω αυτό το laptop γιατί δεν έχω δει i5 με τέτοια χαρακτηριστικά σε τέτοια τιμή. Παίρνω βέβαια στο cosmodata να ρωτήσω για έξοδα αποστολής εκτός Αττικής και δεν το σηκώνει κανείς το τηλέφωνο. Ξέρει κανείς αν είναι δωρεάν γιατί δεν αναφέρουν τίποτα σχετικό στο site, νομίζω. Και εννοείται βέβαια ότι δεν θέλω να πληρώσω το κέρδος μου από αυτή την αγορά σε μεταφορικά!.. Κανείς εδώ από την υπόλοιπη Ελλάδα να μας πει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ για ξεστοκάρισμα μοιάζει.

Η κάρτα γραφικών που φοράει είναι ίδια με την 635m.

Η οθόνη του δεν είναι και ότι το καλύτερο...

 

Τα μεταφορικά πρέπει να είναι 4-5 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κουρευτική δεν μου γεμίζει το μάτι ( δεν την έχω... αλλά η εταιρία αυτή θυμίζει κινεζιά ) άλλωστε τόσο έχει σε διάφορα μαγαζιά-μαγαζάκια και όχι γνωστά , κάτι το οποίο δεν έχει σοβαρό ανταγωνισμό δίχνει ότι δεν είναι και σοβαρό προιον!

http://www.skroutz.gr/s/445179/Tristar-TR2547.html

 

Δώσε κάτι παραπάνω να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ( κυριολεκτικά  :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το τσιμπήσω αυτό το laptop γιατί δεν έχω δει i5 με τέτοια χαρακτηριστικά σε τέτοια τιμή. Παίρνω βέβαια στο cosmodata να ρωτήσω για έξοδα αποστολής εκτός Αττικής και δεν το σηκώνει κανείς το τηλέφωνο. Ξέρει κανείς αν είναι δωρεάν γιατί δεν αναφέρουν τίποτα σχετικό στο site, νομίζω. Και εννοείται βέβαια ότι δεν θέλω να πληρώσω το κέρδος μου από αυτή την αγορά σε μεταφορικά!.. Κανείς εδώ από την υπόλοιπη Ελλάδα να μας πει;

 

Μόλις το παράγγειλα, ελπίζω να μην το μετανιώσω. Μεταφορικά για την υπόλοιπη Ελλάδα 5,5 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το παρήγγειλα.. Μετά από ψάξιμο εδώ και 2 μήνες περίπου, έχω την εντύπωση ότι αυτό το laptop είναι πραγματική ευκαιρία και ας μην είναι μεγάλος ο ενθουσιασμός λόγω μάρκας. Ένα Dell π.χ. με τα ίδια χαρακτηριστικά, θα γινόταν σίγουρα ανάρπαστο, πιστεύω. Τέλος πάντων, τώρα περιμένω να το παραλάβω για να δω αν όντως έκανα καλή αγορά και να σας πω εντυπώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το παρήγγειλα.. Μετά από ψάξιμο εδώ και 2 μήνες περίπου, έχω την εντύπωση ότι αυτό το laptop είναι πραγματική ευκαιρία και ας μην είναι μεγάλος ο ενθουσιασμός λόγω μάρκας. Ένα Dell π.χ. με τα ίδια χαρακτηριστικά, θα γινόταν σίγουρα ανάρπαστο, πιστεύω. Τέλος πάντων, τώρα περιμένω να το παραλάβω για να δω αν όντως έκανα καλή αγορά και να σας πω εντυπώσεις...

 

Ο ενθουσιασμός δεν είναι μεγάλος λόγω κακής ποιότητας και όχι λόγω μάρκας... σου εύχομαι να μην πιάνεσαι εύκολα διότι με τις γωνίες θέασης που έχει η οθόνη δεν θα μπορείς να κουνηθείς από την θέση σου (χιούμορ... εύχομαι να σου βγει καλό) :)

 

Displays_170a7a_01.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...