Προς το περιεχόμενο

Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πάρει από σκρουτζομάγαζο χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα στην εγγύηση. Η Samsung με κάλυψε απόλυτα χωρίς καμμιά γκρίνια κλπ.

Αν και στην τιμή αυτή θα το προτιμούσα από public. Είναι και οι 24 δόσεις καθώς και το ότι μπορείς να το επιστρέψεις στο public αντί την αντιπροσωπεία (και αυτοί στη συνέχεια να το στείλουν για service).

Φυσικά (για όσους δεν τους την σπάνε οι δόσεις) είναι καλή φάση να το πληρώνεις 10ευρώ περίπου το μήνα...

... και όσοι τύχατε το 5% που έδωσε (μακάρι να ήταν 10%) λόγω της ακύρωσης της βάσης θα το πάρετε 331,55.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι φυσικα το Public ειναι γνωστο για το after sale service... not!

Ο μονος λογος για να παρεις απο public ειναι μονο για να μην ειναι παραεισαγωγη. Κατα τα αλλα σαν σκρουτζομαγαζο το βλεπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως πρωην κατοχος του σας λεω μακρυα ,το αγορασα day one ,ω ναι και πληρωσα ενα ποσο μεγαλο πιστευωντας οτι βελτιωθηκε η samsung λοιπον αυτονομια τερμα εως καργα ελαχιστη ουτε μια μερα δεν πηγαινε ,το μενου ειχε λαγκαρισματα, η εταιρια για update εκανες ευχελαιο και το χειροτερο ηταν το κατακλειστο λειτουργικο που αν εκανες root εχανες εγγυηση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι φυσικα το Public ειναι γνωστο για το after sale service... not!

 

Ο μονος λογος για να παρεις απο public ειναι μονο για να μην ειναι παραεισαγωγη. Κατα τα αλλα σαν σκρουτζομαγαζο το βλεπω.

γιατι απο σκρουτζ τι εχει αν παρει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δες έχει 24άτοκες

 

2) Αν κλείσει το σκρουτζομάγαζο και χρειαστείς service τρέχα γύρευε.

 

Καποια σκρουτζομαγαζα εχουν και αυτα ατοκες δοσεις με πιστωτικη και τα υπολοιπα εχουν παλι δοσεις απλα οχι ατοκες (κατι που σημαινει καποιος τοκος πανω αναλογως τις δοσεις).

 

Οσον αφορα το service ξαναλεω δεν ειναι καλυτερο απο skroutzομαγαζα. Οποτε εχω χρειαστει εγω ή φιλος το service του public ειναι μπλεξιμο. Καλυτερα να πας αντιπροσωπεια απευθειας. Κατα συνεπεια ειτε κλεισει ειτε  δεν κλεισει το καταστημα δεν σε νοιαζει, και στα 2 αντιπροσωπεια θα πηγαινες. Στη τελικη καποια σκρουτζομαγαζα ειναι αρκετα γνωστα και δεν ειναι τοσο πιθανο το να κλεισουν.

 

Βεβαια ξαναλεω οτι λογω του οτι δεν ειναι παραεισαγωγη αξιζει. Απλα ειναι ο μοναδικος λογος που προσωπικα θα πηγαινα να το παρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και υπάρχουν χιλιάδες reviews, αλλά πάντα είναι χρήσιμες οι γνώμες χρηστών!
Πείτε καμιά κουβέντα για το κινητό όσοι το έχετε. (Μπαταρία, κάμερα, κτλ)
Έτσι θα βοηθήσετε όσους ψήνονται να το πάρουν.
Το να λέμε για τα σκρουτζομάγαζα, νομίζω πως δεν ενδιαφέρει κανέναν!

 

Edit ... το χρυσό πλέον μόνο στα καταστήματα διαθέσιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και υπάρχουν χιλιάδες reviews, αλλά πάντα είναι χρήσιμες οι γνώμες χρηστών!

Πείτε καμιά κουβέντα για το κινητό όσοι το έχετε. (Μπαταρία, κάμερα, κτλ)

Έτσι θα βοηθήσετε όσους ψήνονται να το πάρουν.

Το να λέμε για τα σκρουτζομάγαζα, νομίζω πως δεν ενδιαφέρει κανέναν!

 

 

ως πρωην κατοχος του σας λεω μακρυα ,το αγορασα day one ,ω ναι και πληρωσα ενα ποσο μεγαλο πιστευωντας οτι βελτιωθηκε η samsung λοιπον αυτονομια τερμα εως καργα ελαχιστη ουτε μια μερα δεν πηγαινε ,το μενου ειχε λαγκαρισματα, η εταιρια για update εκανες ευχελαιο και το χειροτερο ηταν το κατακλειστο λειτουργικο που αν εκανες root εχανες εγγυηση...

 

Τις ίδιες εντυπώσεις έχω και εγώ.

Το είχα αγοράσει το Δεκέμβριο του 15 από you.gr (καλή προσφορά στα € 470 τότε με 36[!] άτοκες) για να αντικαταστήσω το Oneplus One που είχα τότε.

Η πρώτη κρυάδα ήρθε από side by side συγκριτικές δοκιμές ταχύτητας, όπου άλλοτε με δυσκολία επικρατούσε οριακα το S6, άλλοτε ήταν στα ίσια. Εξαίρεση οι περιπτώσεις που χρειαζόταν φορτωμα μεγάλης ποσότητας δεδομένων στη μνήμη (π.χ. ξεκίνημα παιχνιδιών) όπου το S6 επικρατούσε ξεκάθαρα. Όμως το Oneplus έπαιρνε το αίμα του πίσω στο multitasking, όπου το S6 ήταν πραγματικά για γέλια. Φυσικά το Touchwiz λαγκάριζε συνέχεια και την κατάσταση έσωζε κάπως ο Nova. Α! Και η "φοβερή" οθόνη του (την οποία αποθέωναν όλοι οι reviewers -από τότε δεν πολυεμπιστεύομαι τα reviews, ειδικά των Samsung) με το κιτρινιάρικο λευκό... Κερασάκι στην τούρτα ήταν η ανεπαρκέστατη αυτονομία (κατά τις 4 με 6 το απόγευμα το κινητό ήθελε πάλι φόρτιση με τη χρήση που του έκανα).

Κανονικά έπρεπε να το είχα επιστρέψει μέσα στις πρώτες 14 μέρες και να πάρω τα χρήματά μου πίσω, αλλά κάτι το You, που άρχισε τα "μα-μου-σου" κάτι που βαριόμουν να περάσω αυτή τη διαδικασία, το κράτησα συνολικά 1 μήνα και το έδωσα με € 80 ζημιά.

 

Τα 'πα και ξεθύμανα!

 

Υ.Γ.: Α! Η κάμερα μακράν καλύτερη από ό,τι άλλο είχε περάσει από το χέρι μου ως τότε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκαθαρίσουμε ότι το "κιτρινιάρικο λευκό" είναι το σωστό λευκό των 6500Κ του sRGB color space. Μάλλον ο φίλος παραπάνω δεν ήξερε ότι με τα προφιλ dynamic/adaptive θα είχε αν ήθελε πιο ψυχρό λευκό.

 

Κατά τα άλλα, καλά τα λένε τα παλικάρια πιο πάνω για τους πρώτους μήνες της κυκλοφορίας του. Ήταν ψιλο-απαράδεκτο το software. Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις έχει γίνει μια χαρά το κινητό. Πολύ λιγότερα "σκαλώματα" και βέβαια έχουν φτιάξει το multitasking. Η μπαταρία του παραμένει βέβαια μέτρια. Για κάποιον που ξέρει τι παίρνει και τι ζητάει (premium κατασκευή, ποιότητα οθόνης, κάμερα, πολύ καλό touch lag 35ms) είναι μια χαρά.

 

Το πρόβλημα είναι ότι στα ίδια λεφτά υπάρχουν ένα σωρό κινητά να διαλέξει κανείς...

 

Υ.Γ. Καμία σχέση με τη Samsung, Sony κινητό έχω αλλά τα πράγματα να τα κρίνουμε με τα τωρινά δεδομένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την θερμοκρασία του λευκού γνωρίζω (άλλωστε, το Nexus 5x, που έχω τώρα, την ίδια πεπατημένη ακολουθεί στο θέμα αυτό), αλλά πιστεύω ότι στο κινητό δεν κάνουμε επαγγελματική επεξεργασία εικόνας υπό ελεγχόμενες συνθήκες περιβάλλοντος για να χρειαζόμαστε την απόλυτα ουδετερη απόδοση χρωμάτων. Αντίθετα, έχω τη γνώμη ότι η προσκόλληση σε ουδέτερα πρότυπα τελικά καταλήγει σε αφύσικα υποτονική απόδοση της εικόνας.

Από όσο μπορώ να θυμηθώ, οι διαθέσιμες προρρυθμίσεις στο S6 που έδιναν πιο ψυχρο λευκο, έτειναν σε υπερκορεσμό των χρωμάτων. Στο άλλο άκρο δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ότι είναι ίδια τιμή με το σκρουτζ και μπορεις να το πάρεις με πιστωτική κάρτα και άτοκες δόσεις ίσως και να αποτελεί μεγαλύτερη προσφορά από το να ήταν κανένα κοσαρικο κάτω του σκρουτζ.

 

Ενα "κοσαρικο κατω του 349" δεν θα ηταν αρκετο για θεμα. 10% στο 349 ειναι 35 ευρω ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ διαφορας για ανοιγμα θεματος. Αν καποιος αρχιζει να βαζει αλλους ορους για να προκυψει πλεονεκτημα περα απο την διαφορα τιμης που ειναι εντελως αντικειμενικη και απολυτη διαφορα, το χασαμε το παιχνιδι. Υποκειμενικοι λογοι δεν αρκουν για ανοιγμα θεματος. Μετα θα εβγαινε καποιος να πει για παραδειγμα σε αλλο προιον "δεν εχει διαφορά απο την επομενη τιμη, αλλα το μαγαζι σουξουμουξου που εχει αυτη την τηλεοραση  ειναι πολυ καλο και εχει ωραιες ταμιες οποτε ανοιγω θεμα" και παει λεγοντας.

 

Ετσι εχουμε το βασικο κριτηριο της διαφορας τιμης, για να γλυτωσουμε το σπαμαρισμα και την διαφημιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...