Προς το περιεχόμενο

Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά χρεώνει ή όχι μεταφορικά;;

Είμαι Θεσσαλονίκη, αλλά δεν βρίσκω τρόπο να την πάρω χωρίς μεταφορικά.

 

Εννοείται πως χρεώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και δε βρήκα την είδηση στο forum και δεν αποτελεί προσφορά, το ποστάρω εδώ προς ενημέρωση.
Αν κριθεί πως ανήκει αλλού παρακαλώ ας μεταφερθεί.

"Με καμπάνια ενημέρωσης, την οποία θα υποστηρίξει και το υπ. Ανάπτυξης, ο σύνδεσμος των ελληνικών e-shops οριοθετεί το διάστημα από την Τρίτη 3 Δεκεμβρίου έως την Τρίτη 10 Δεκεμβρίου 2013, ως εβδομάδα εκπτώσεων, ενώ φιλοδοξεί να καθιερώσει το θεσμό σε ετήσια βάση."

Πηγή: Link.png Site: Cyber Monday : Ερχεται εβδομάδα εκπτώσεων και στο ηλεκτρονικό εμπόριο!
 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Με καμπάνια ενημέρωσης, την οποία θα υποστηρίξει και το υπ. Ανάπτυξης, ο σύνδεσμος των ελληνικών e-shops οριοθετεί το διάστημα από την Τρίτη 3 Δεκεμβρίου έως την Τρίτη 10 Δεκεμβρίου 2013, ως εβδομάδα εκπτώσεων, ενώ φιλοδοξεί να καθιερώσει το θεσμό σε ετήσια βάση."

 

Πηγή: Link.png Site: Cyber Monday : Ερχεται εβδομάδα εκπτώσεων και στο ηλεκτρονικό εμπόριο!

 

 

 

Τα μικρα γραμματα

 

 

''Ολα τα ηλεκτρονικα καταστηματα-eshops ν'αυξησουν τις τιμες τους καθως ερχεται το Cyber Monday''

 

 

Πηγη:Τρία πουλάκια κάθονταν στου Διάκου το ταμπούρι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρουτεράκι αξίζει ή μάπα? http://www.e-shop.gr/offer.phtml?id=1311293iv7qlu606v61y0h9266

Το είδα έπαιζε πολύ και στα deals του amazon αλλά έπαιρνε άλλα 10 ευρώ μεταφορικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος τιμή προφανώς αλλά τους δίσκους τους δώσανε

32Gb με 1.3€

Δεν ξέρω αν αξίζει να ανοίξει θέμα. 

 

http://www.ebw.gr/el/product/193733/FLASH-SDXC-Card-32GB-SanDisk-Extreme-80MB-s-Class-10-rt-0619659101107

 

 

 

 

Βασικά δεν ξέρω αν θα ήταν καλό να ανοίξει ένα θέμα με τίτλο π.χ. "Too good to be true" ή "Λάθος τιμή ή super προσφορά"

 

 

Άκυρο όπως ήταν λογικό. Μου πρότειναν πάντων να μου την δώσουν στα 32€, "όσο την αγοράζουν".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος τιμή προφανώς αλλά τους δίσκους τους δώσανε

32Gb με 1.3€

Δεν ξέρω αν αξίζει να ανοίξει θέμα.

 

http://www.ebw.gr/el/product/193733/FLASH-SDXC-Card-32GB-SanDisk-Extreme-80MB-s-Class-10-rt-0619659101107

 

 

 

 

Βασικά δεν ξέρω αν θα ήταν καλό να ανοίξει ένα θέμα με τίτλο π.χ. "Too good to be true" ή "Λάθος τιμή ή super προσφορά"

Τέλος...

 

Άκυρο όπως ήταν λογικό. Μου πρότειναν πάντων να μου την δώσουν στα 32€, "όσο την αγοράζουν".

Μάλιστα... Αντε να μου κάνουν refund τώρα.

 

 

Άκυρο και εδώ τελικά. Και θα ήταν ωραία να τις έστελναν. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35€ μαζί με τα μεταφορικά την πουλάει το mymemory. Άρα στα 32€:

1. Η τιμή είναι καλή, αν όντως χρειάζεσαι το συγκεκριμένο προϊόν.

2. Υποστηρίζουν ότι βγάζουν 50% μικτό κέρδος! :shock:

3. Ο προμηθευτής τους, τους κοροϊδεύει και τους πουλάει σε τιμές σχεδόν λιανικής. :-D

4. Η τιμή των 47€ που έχουν τώρα είναι ανέκδοτο. Ειδικά για προϊόν που ΔΕΝ είναι ετοιμοπαράδοτο, αλλά θέλει «5-9 μέρες για παράδοση». Σε τόσες και λιγότερες το παίρνω από Αγγλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 την έχουν; Δεν δουλεύει το link. Αλλά εντάξει αναμενόμενο είναι το κάθε μαγαζί να έχει καλές τιμές σε κάποια προϊόντα και να σφάζει αλλού. Δεν μπορεί να έχει σε όλα τα προϊόντα την καλύτερη τιμή. Θα κλείσει. Για αυτό και όποιος ψάχνεται με σκρουτζ και τα ρέστα, χωρίς να κολλάει σε ένα μαγαζί, βγαίνει κερδισμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από αυτό φαντάζομαι πως τα μεγέθη των δύο εταιρειών είναι τελείως διαφορετικά. Από τη μία έχεις να κάνεις με ένα μαγαζί το οποίο είναι από τα γνωστότερα στο χώρο και στέλνει σε όλο τον κόσμο και από την άλλη έχεις ένα τοπικό κατάστημα που την παλεύει με την τοπική αγορά της Ελλάδας. Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί το ebw να πετύχει τιμές mymemory, amazon, play κλπ.

 

Δεν ξέρω αν πιστεύω ο,τι τις αγοράζουν 32€ αλλά σίγουρα η τιμή αυτή είναι αρκετά χαμηλή σε σχέση με τα υπόλοιπα skroutzoμάγαζα. Αν δεν είχα άλλη sd και ήταν ετοιμοπαράδοτη θα την είχα χτυπήσει σε αυτή την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το βαζω στις προσφορες, διοτι δεν ξερω αν αξιζει, αλλα ταυτοχρονα ζηταω πληροφοριες διοτι μπορει καποιος να εχει καλυτερη προταση.

 

Ψαχνω εκτυπωτη πολυμηχανημα στο ταβανι των 50 ευρω (με πονο ψυχης) και σε λιγες ωρες το Αμαζον (φτου φτου, αλλα πεφτω στην αναγκη του) βγαζει τον εκτυπωτη Epson XP 212 σε lightning deal. Ακομα κι αν φτασει π.χ. τα 40 ευρω, δεν ξερω αν μπορω να τον παρω, αλλα κανω ερωτησεις για να ειμαι ετοιμος.

 

Τωρα κοστιζει περιπου 60 ευρω με 29% εκπτωση, αλλα αν φτασει στο 45-50% θα πεσει κατω απο τα 50. Στο skroutz δεν υπαρχει ουσιαστικα συγκριση με ενα μονο μαγαζι να διαθετει το μηχανημα, ενω στο idealo βλεπω αρκετα μεγαλες διαφορες απο την τωρινη τιμη.

 

Τωρα: δεν εχω ιδεα αν ειναι καλος. Κοστιζουν τα μελανια της εταιρειας; Υπαρχουν εναλλακτικες λυσεις για αυτα; Ειναι οικονομικος; Ειμαι ασχετος απο εκτυπωτες, οποτε καθε αποψη/βοηθεια θα ειναι ευπροσδεκτη.

 

Ευχαριστω και συγγνωμη αν εκανα λαθος στο ποστ.

Επεξ/σία από jonkyr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον συγκεκριμένο δεν γνωρίζω κατι.

 

Πριν καμια 10αριά μέρες για φίλο που έψαχνε άμεσα εκτυπωτή πήραμε αυτόν : http://www.public.gr/product/perifereiaka/printers/ektypotes/hp-deskjet-ink-advantage-1015-eghromos-ektypotis-inkjet/prod5113617pp/

Έτρεχε ένα πρόγραμμα επιστροφής σε δωροεπιταγή 10 ευρώ που χρησιμοποιήσαμε άμεσα και η τελική τιμή για τον εκτυπωτή ήταν 29,00 ευρώ: http://www.skroutz.gr/s/3755060/HP-Deskjet-Ink-Advantage-1015-All-in-One.html

 

Ρώτα σε ένα public αν ισχύει ακόμα η ''επιστροφή'' αν σε ενδιαφέρει .

 

(νομίζω οτι και σε άλλους ΗΡ είχε ''επιστροφή - δωροεπιταγή" αλλά εμείς ενδιαφερόμασταν για τον απολύτως φθηνότερο οπότε δεν ρωτήσαμε για τους άλλους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...