Προς το περιεχόμενο

[laptop] HP PROBOOK 4545S Linux @eshop.gr 345€


Konstantin77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρη φυσικά και αυτό και όχι το άλλο με τον i3.

Ψήνομαι να το πάρω.

Για περισσότερες πληροφορίες γράψτε στοGoogle 4545s notebookcheck και πηγαίνετε στην πρώτη επιλογή.

Είμαι από κινητό και δεν μπορώ να το βάλω. Είναι παρόμοια έκδοση με άλλη κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 286
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άρη φυσικά και αυτό και όχι το άλλο με τον i3.

Ψήνομαι να το πάρω.

Για περισσότερες πληροφορίες γράψτε στοGoogle 4545s notebookcheck και πηγαίνετε στην πρώτη επιλογή.

Είμαι από κινητό και δεν μπορώ να το βάλω. Είναι παρόμοια έκδοση με άλλη κάρτα γραφικών.

διαβαζω ωραια πραγματακια και τωρα που ειδα και για drivers για Windows ( >> http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?prodNameId=5229464&locale=en_us&taskId=135&prodSeriesId=5229461&prodTypeId=321957) και βλεπω οτι εχει τα παντα.. με κλειστα τα ματια στο HP!

 

εν το μεταξυ...εδω και γω δεν ξερω ποσο καιρο βλεπω ως εγγυηση στο ε-σοπ αυτο: Εγγύηση: 2 χρόνια άμεσης αντικατάστασης με καινούριο ίδιων ή καλύτερων χαρακτηριστικών!

 

εχει τυχει σε κανεναν να χρειαστει αντικατασταση το λαπτοπ του και να του το αντικατεστησαν με καποιο ιδιων η καλυτερων specs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελευταια φορα που ειχε προκυψει τετοιο θεμα (μου ειχε κλαταρει ενας σκληρος) επειδη "δεν εβρισκαν το μοντελο" (ενας 500αρης scorpio blue) ειπαν να μου δωσουν πισω σε μετρητα την.... τρεχουσα αξια του στην αγορα (τον ειχα πληρωσει 94 και θα μου εδιναν πισω καπου 60, ισως και λιγοτερα). Τελικα 'βρεθηκε' δισκος και την γλιτωσαν (αλλες φορες που δεν ειχαν αλλο 'ανταλλαγμα' παντως και ριχνοντας πολυ κραξιμο επαιρνα παντα τα χρηματα που ειχα πληρωσει πισω στο ακεραιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελευταια φορα που ειχε προκυψει τετοιο θεμα (μου ειχε κλαταρει ενας σκληρος) επειδη "δεν εβρισκαν το μοντελο" (ενας 500αρης scorpio blue) ειπαν να μου δωσουν πισω σε μετρητα την.... τρεχουσα αξια του στην αγορα (τον ειχα πληρωσει 94 και θα μου εδιναν πισω καπου 60, ισως και λιγοτερα). Τελικα 'βρεθηκε' δισκος και την γλιτωσαν (αλλες φορες που δεν ειχαν αλλο 'ανταλλαγμα' παντως και ριχνοντας πολυ κραξιμο επαιρνα παντα τα χρηματα που ειχα πληρωσει πισω στο ακεραιο).

αγορασες σκληρο δισκο η κλαταρε δισκος μεσα σε λαπτοπ που αγορασες? γιατι αν κλαταρει πχ ο δισκος στο λαπτοπ και σου πουν να σου βαλουν νεο δισκο με ιδιο capacity, rpm κτλ ενταξει.. τρωγεται.. αλλα αν κλαταρει καμια καρτα γραφικων? τι? τοτε πας αναγκαστικα σε νεο λαπτοπ (δεν θα δεχομουν οι τεχνικοι του ε-σοπ να κανουν αλχημειες εφ'οσον δεν ειναι certified οπως το σερβις της HP για παραδειγμα)..ισως να ναι περιεργο το ολο θεμα τοτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μείων  το βυσμα του φορτιστή στο 6μηνο πάνω θα χει μισοκοψει και μια θα φορτίζει και μια οχι καθως και η μπαταρια στο 1ο χρονο θα ναι dead

αμα την στρωσεις εξ'αρχης με ευλαβεια και ολοκληρωμενες φορτισεις πιστευεις οτι παλι θα εχει ξελιγωθει τοσο ωστε να θεωρειται dead σε 12 μηνες? 

 

επισης, απο θορυβο πως παει? ρωταω γιατι προφανως για να ξερεις τετοιες λεπτομεριες το εχεις ειτε εσυ ειτε καποιος γνωστος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα την στρωσεις εξ'αρχης με ευλαβεια και ολοκληρωμενες φορτισεις πιστευεις οτι παλι θα εχει ξελιγωθει τοσο ωστε να θεωρειται dead σε 12 μηνες? 

 

επισης, απο θορυβο πως παει? ρωταω γιατι προφανως για να ξερεις τετοιες λεπτομεριες το εχεις ειτε εσυ ειτε καποιος γνωστος σου

δεν ξερω απο θορυβο να σου πω , με μικρη πατεντα το βυσμα τροφοδοσιας φτιάχνεται παντως αν και μετα χτυπαει ασχημα στο ματι οπως και γιατι τοσο νωρις κτλ. Για την μπαταρια εμπειρικα τωρα το μονο που πιστευω οτι την βοηθάει ειναι το να την αφηνεις να πηγαίνει μεχρι 20% το πολύ και να το φορτίζεις αλλα αμα ειναι να χαλάσει θα χαλασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα, απλά θεωρούσα ότι η HP έβαζε top hardware υλικά στις probook & elitebook σειρές της γενικότερα

 

Αποστολή από το XT320 με τη χρήση Insomnia UP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασες σκληρο δισκο η κλαταρε δισκος μεσα σε λαπτοπ που αγορασες? γιατι αν κλαταρει πχ ο δισκος στο λαπτοπ και σου πουν να σου βαλουν νεο δισκο με ιδιο capacity, rpm κτλ ενταξει.. τρωγεται.. αλλα αν κλαταρει καμια καρτα γραφικων? τι? τοτε πας αναγκαστικα σε νεο λαπτοπ (δεν θα δεχομουν οι τεχνικοι του ε-σοπ να κανουν αλχημειες εφ'οσον δεν ειναι certified οπως το σερβις της HP για παραδειγμα)..ισως να ναι περιεργο το ολο θεμα τοτε..

Φυσικα μιλαω για σκληρο που αγορασα και οχι για part απο λαπτοπ. Φυσικα η "αμεση αντικατασταση" ειναι ενα θεμα απο μονη της! Σε μια αντιστοιχη περιπτωση απο παρομοιο μαγαζι (Πλαισιο) ειχα αγορασει ενα BD-Rom πριν κατι χρονια που με το που γυρισα σπιτι και το δοκιμασα δεν επαιζε καν. Το πηγα αμεσως πισω (εντος 1 ωρας απο την αγορα μιλαμε!) και ενω το προϊον ειχε... ταμπελακι "αμεση επι τοπου αντικατασταση κλπ κλπ" καλυτερα να μην αρχισω να λεω τι εγινε... (ας πουμε απλα οτι τους πηρε 1,5 βδομαδα και φυσικα οχι για ιδιο προϊον). Παντως αν ειναι να "χαλασει" και να δικαιουμαι παρομοιο ή καλυτερο λαπτοπ απο του θεματος (για τα 345 της αρχικης αγορας) μπορει και να το εδινα σε κανα διαβολακι ανηψακι μου για καμια βδομαδα :) ;)

 

Ζητάς πιστωτικό τιμολόγιο και αγοράζεις ότι θες και είσαι οκ. Το έχω κάνει πολλές φορές.

Ναι, η καλυτερη τους (του μαγαζιου) ειναι το πιστωτικο... κοντρα σε καθε νόμο και δικαιωμα του αγοραστη (εκτος αν στο δωσουν πχ και εκτος εγγυησης που δε νομιζω να εχει γινει ποτε απο τους συγκεκριμενους).

Μοναδικη φορα που δεχθηκα μια τετοια λυση (για να γλιτωσω το "κακό" και επειδη μου εκανε την ιδια δουλεια λιγο πιο γρηγορα) ηταν οταν επεσα πανω σε ενα απαισιο egreat (Μ34Α -ναι κραξτε με ελευθερα-) Ιουνιο του 2009 και ευτυχως ειχαν μια (μεγαλη!) ηλεκτρικη οθονη προβολης που ηθελα στα ακριβως ιδια χρηματα τοτε!

 

Για τις μπαταριες ρε παιδια οποτε δεν χρειαζεστε την φορητοτητα του υπολογιστη, απλως την ..βγαζετε (με το φορτιο κοντα στο 40%) και αν ειναι μεγαλη η... αποχη απο την χρηση κανετε εναν πληρη κυκλο φορτισης-εκφορτισης καθε μηνα.

Σε μια μπαταρια που εχω απο το φθινοπωρο του 2008 (9 κελιων αλλα σε 17αρι 'γομαρι' που καιει σαν τρελο) ξεκινησε κρατωντας σε νορμαλ χρηση 3-3,5 ωρες και τωρα, 4,5 ολοκληρα χρονια μετα (!), κραταει 100-120 λεπτα, οταν σε ενα αλλο λαπτοπ που η μπαταρια εμενε συνεχως στο λαπτοπ ειτε ηταν σε πριζα ειτε οχι, στο τελος του 2ου χρονου τα ειχε φτυσει (10λεπτο και αν...)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη φυσικά και αυτό και όχι το άλλο με τον i3.

Ψήνομαι να το πάρω.

Για περισσότερες πληροφορίες γράψτε στοGoogle 4545s notebookcheck και πηγαίνετε στην πρώτη επιλογή.

Είμαι από κινητό και δεν μπορώ να το βάλω. Είναι παρόμοια έκδοση με άλλη κάρτα γραφικών.

 

 

Να σε προλάβω: MHN! :fear: 

 

Τα 2.5GHz, καλά ακούγονται για αρχή....

(Επεξεργαστής: AMD A4-4300M (2.50 GHz) με 1 MB L2 cache)

 

όμως SOS: ο επεξεργαστής δεν είναι 2πύρινος

Although marketed as a dual-core processor, the A6-4400M includes only one module

with two integer-cores and one floating-point core. As a result, the CPU is not a true dual-core processor

http://www.notebookcheck.net/AMD-A-Series-A4-4300M-Notebook-Processor.77222.0.html

 

Είναι περίπου -50% από Intel Dual Core 1000M (1.80 GHz) με 2 MB L3 cache,

που φοράει το -κατά 60 ευρώ φθηνότερο- έτερο ProBook (4540s)

Οπότε τουλάχιστον το value for money γέρνει προς Intel....

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εννοείται πως, ναι!

(αν δεν σε ενοχλεί@14"inches => τα 14άρια είναι άλλη/"ειδική" κατηγορία) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εγγύηση: 2 χρόνια άμεσης αντικατάστασης με καινούριο ίδιων ή καλύτερων χαρακτηριστικών!

 

εχει τυχει σε κανεναν να χρειαστει αντικατασταση το λαπτοπ του και να του το αντικατεστησαν με καποιο ιδιων η καλυτερων specs?

 

Mου έχει τύχει εμένα 2 φορές, μου επέστρεψαν όλα τα χρήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

TheDevilMayCare εσυ θα προτιμουσες αυτον απ'τον HP της προσφορας δηλαδη?

 

Εννοείται πως, ναι!

(αν δεν ενοχλεί@14")

Με βάζεις σε σκέψεις........ Θα το ψάξω αργότερα που θα χω περισσότερο χρόνο :-\

Tα 14αρια δεν με χαλανε καθολου, ισα ισα που προτιμω τις διαστασεις απο 13,3 - 14,1! 

 

Αποστολή από το XT320 με τη χρήση Insomnia UP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...