Προς το περιεχόμενο

[laptop] HP PROBOOK 4545S Linux @eshop.gr 345€


Konstantin77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ο A4-4300M ίσως να είναι ως...-35% από Τ4400 :wacko: 

=> τσεκάρετε αν παίζει ευκολοφτηνό cpu upgrade

 

Σε όλα τα άλλα, βεβαίως, είναι πολυυύ μπροστά B)

 

"HP has also thrown in a webcam that works decently for standard use,while a discrete GPU should make it a decent gaming machine, although do not expect to run the latest titles in the highest quality settings. It has a 15.6″ display at a resolution of 1366×768 which is not too hot in this day and age, but functional. You can have up to an AMD quad-core A8-4500M 2.8GHz + Radeon HD 7640 GPU, up to 8GB RAM, where it carries a pair of USB 3.0 ports and an equal number of USB 2.0 ports, Ethernet, and VGA connectivity. Any takers?" 

 

λετε να ειναι εφικτη η αναβαθμιση αυτη? ποσο να κοστιζει ο επεξεργαστης μονος του και αν ειναι απο που μπορει να βρεθει? eBay?

 

edit: Βρηκα αυτον -> http://www.ebay.co.uk/itm/AMD-A8-4500M-MOBILE-AM4500DEC44HJ-4MB-SOCKET-FS1-/221210500686?pt=CPUs&hash=item33812c5e4e στα 50κατι ευρω, μεχρι στιγμης μονο used και refurbished εχω βρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 286
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν οντως οπως λές τραβάει η συγκεκριμένη κάρτα δεν θα με προβλημάτιζε τόσο ο επεξεργαστής..

το numeric δεν μου πολυαρέσει μιας και μικραίνει το keyboard αλλά δεν ειναι deal breaker.

http://www.notebookcheck.net/AMD-A-Series-A4-4300M-Notebook-Processor.77222.0.html

 

Η κάρτα δεν τραβάει απλά...θερίζει. Να φανταστείς στο Macbook Retina  είχα βάλει μέσω bootcamp το fifa 13 full detail σε 2880χ1900 και το έπαιζε χωρίς το παραμικρό lag.Το ερωτηματικό είναι ο επεξεργαστής καθώς πολλά παιχνίδια, εκτός από κάρτα απαιτούν και καλή CPU. Για τις καθημερινές εργασίες δεν θα δεις διαφορά είτε έχεις αυτόν, είτε quadcore. Στα δύσκολα θα είναι το πρόβλημα.

 

Εγώ δεν μπροώ να αποφασίσω αν είναι καλύτερη αγορά από Lenovo L520HD+ που έχω. Το Lenovo είναι θηριακί πραγματικά και με φανταστική οθόνη, το HP πιο σύγχρονο και με αρκετά καλούδια πάνω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια ξέρω γιατί το έχω ήδη το παραπάνω laptop και σκεύτομαι να το αλλάξω...Γι' αυτό ρώτησα...

Εξαρταται τι ψαχνεις (οπως παντα). Αν ειναι για απλη χρηση κανα ιντερνετ κλπ κρατα το παλιο αν δεν τα 'χει παιξει (ισως με καμια αναβαθμιση στο σκληρο κλπ). Αν θες και κανα παιχνιδακι που με το παλιο δε θα εβλεπες με τιποτα, και το μπατζετ σου ειναι σε αυτα τα χρηματα ακριβως, δε νομιζω οτι εχεις αλλη επιλογη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσπαθώ να βρώ στο youtube gaming performance με το επεξεργαστή αυτό και παραπλήσια κάρτα γραφικών..

τα παρακάτω ειναι με τον a4 3300 και κάρτα 6480g δεν ξέρω ποιά απο τις 2 κάρτες είναι καλύτερες σε performance..Αν η 7420g 7650m ειναι καλύτερη και σε συνδιασμό με λίγο καλύτερες επιδόσεις απο επεξεργαστή 3400 θα έχουμε καλύτερα αποτελέσματα.βάση λογικής πάντα.

 

 

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα ήδη στη Λαμία. Μπράβο ταχύτητα το εσοπ! Τούμπανο απο ποιότητα κατασκευής. Opensuse λειτουργικό έχει. Περνάω Windows και μετά θα γράψω εντυπώσεις

 

Αποστολή από το XT320 με τη χρήση Insomnia UP!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα ήδη στη Λαμία. Μπράβο ταχύτητα το εσοπ! Τούμπανο απο ποιότητα κατασκευής. Opensuse λειτουργικό έχει. Περνάω Windows και μετά θα γράψω εντυπώσεις

 

Αποστολή από το XT320 με τη χρήση Insomnia UP!

μεγειά. αν μπορέσεις και έχεις χρόνο πέρασε ενα Fraps και τρέξε μερικά παιχνιδάκια .. να δουμε λίγο επιδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Παρέλαβα ήδη στη Λαμία. Μπράβο ταχύτητα το εσοπ! Τούμπανο απο ποιότητα κατασκευής. Opensuse λειτουργικό έχει. Περνάω Windows και μετά θα γράψω εντυπώσεις

 

Αποστολή από το XT320 με τη χρήση Insomnia UP!

μεγειά. αν μπορέσεις και έχεις χρόνο πέρασε ενα Fraps και τρέξε μερικά παιχνιδάκια .. να δουμε λίγο επιδόσεις.

Οκ φίλε μου, με την 1η ευκαιρία!

Επεξ/σία από c0rpse_grinder
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα ήδη στη Λαμία. Μπράβο ταχύτητα το εσοπ! Τούμπανο απο ποιότητα κατασκευής. Opensuse λειτουργικό έχει. Περνάω Windows και μετά θα γράψω εντυπώσεις

 

Αποστολή από το XT320 με τη χρήση Insomnia UP!

Καλορίζικο και από εμένα. Είναι άμεσα διαθέσιμο, γι αυτό και η σύντομη παραλαβή.

Αν μπορείς να μοιραστείς μαζί μας και κανά screenshot από cpu-z και gpu-z θα βοηθούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λετε να ειναι εφικτη η αναβαθμιση αυτη? ποσο να κοστιζει ο επεξεργαστης μονος του και αν ειναι απο που μπορει να βρεθει? eBay?

 

edit: Βρηκα αυτον -> http://www.ebay.co.uk/itm/AMD-A8-4500M-MOBILE-AM4500DEC44HJ-4MB-SOCKET-FS1-/221210500686?pt=CPUs&hash=item33812c5e4e στα 50κατι ευρω, μεχρι στιγμης μονο used και refurbished εχω βρει

 

Αν εχεις διαθεση να πληρωνεις την αναβαθμιση σε....τιμη i5

http://www.ebay.co.uk/itm/New-AMD-Quad-Core-Mobile-A10-4600M-2-3Ghz-Socket-FS1-AM4600DEC44HJ-/271182808641?pt=CPUs&hash=item3f23c14641

Το θεμα (θα ειναι) κατα ποσο μπορεις να την αποφυγεις :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο και από εμένα. Είναι άμεσα διαθέσιμο, γι αυτό και η σύντομη παραλαβή.

Αν μπορείς να μοιραστείς μαζί μας και κανά screenshot από cpu-z και gpu-z θα βοηθούσε.

post-263929-0-75070300-1366196631_thumb.jpg

post-263929-0-10297900-1366196633_thumb.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις καθημερινές εργασίες δεν θα δεις διαφορά είτε έχεις αυτόν, είτε quadcore. Στα δύσκολα θα είναι το πρόβλημα.

 

 Εξαρτάται ποιές είναι αυτές, σε 15.6"άρι πάντα λάπτοπ = που δεν είναι ούτε netbook, ούτε 12άρι...

 Θα πρέπει να σκεφτόμαστε, ενδεχομένως, συμπεριφορά τύπου Sempron 145 (?) ίσως καλύτερη? 

 Και με τα σημερινά δεδομένα σε software κ.λπ. να ζητούν -σχεδόν εκβιαστικά!- διπύρηνες cpu.. :mad:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλορίζικο και από εμένα. Είναι άμεσα διαθέσιμο, γι αυτό και η σύντομη παραλαβή.

Αν μπορείς να μοιραστείς μαζί μας και κανά screenshot από cpu-z και gpu-z θα βοηθούσε.

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί τρέχει σαν gpu η radeon hd 7420g του amd a4 - 4300m και όχι η radeon hd 7650m που είναι αυτόνομη της cpu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και ενα system evaluation (attachment)



Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί τρέχει σαν gpu η radeon hd 7420g του amd a4 - 4300m και όχι η radeon hd 7650m που είναι αυτόνομη της cpu?

νομιζω η αυτονομη τρεχει οταν χρειαζεται. η οταν το βαλεις εσυ να τρεχει. τουλαχιστον ετσι ηταν σε ενα προηγουμενο λαπτοπ με αυτονομη και integrated καρτα που ειχε περασει απ'τα χερια μου.

post-263929-0-79945400-1366197648_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και ενα system evaluation (attachment)

 

νομιζω η αυτονομη τρεχει οταν χρειαζεται. η οταν το βαλεις εσυ να τρεχει. τουλαχιστον ετσι ηταν σε ενα προηγουμενο λαπτοπ με αυτονομη και integrated καρτα που ειχε περασει απ'τα χερια μου.

Σε φάση για εξοικονόμηση ενέργειας κλπ; Αν την βάλεις να τρέχει σε μόνημη βάση δεν θα αποδείδει καλύτερα όμως σαν μηχάνημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...