Προς το περιεχόμενο

[laptop] HP PROBOOK 4545S Linux @eshop.gr 345€


Konstantin77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρα ειναι για αυτα τα λεφτα ο επεξεργαστης! Να σας ειχε κανα Ε να δω τι θα λεγατε μετα... Δεν ειναι και i3 αλλα δεν ειναι και για τα μπαζα! Συνολικα σε αυτα τα λεφτα ειναι λουκουμι, αν δεν σας ενοχλει το αγγλικο πληκτρολογιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 286
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μόνο για την οθόνη εχω αμφιβολίες (αν λές για το hp του topic) βάση review http://www.notebookcheck.net/Review-HP-ProBook-4545s-Notebook.87595.0.html

ο επεξεργαστής δεν με χαλάει .. 

εχει χαμηλή φωτεινότητα οπως λέει το review.. ισχύει όμως ; το έχει δει κανείς απο κοντά;

 

Από τα νούμερα του review η οθόνη είναι μεν ποιοτική, αλλά δεν θα έχει τρομερή φωτεινότητα. Αν κρίνω από το Lenovo L520 HD+ το οποίο κινείται ελάχιστα παραπάνω σε φωτεινότητα, δε νομίζω να προβληματιστείς πολύ. Πάντως για την κάρτα γραφικών που φοράει μπορώ να πω με σιγουριά ότι τα σπάει (την είχα στο macbook retina), τα ηχεία του θα είναι πολύ καλά, το ίδιο και η κατασκευή του. Εμένα με ξενερώνει λίγο το numeric keyboard σε laptop αλλά τι να κάνουμε.

Από εκεί και πέρα είναι μεγάλη απορία αν μπορεί ο επεξεργαστής να ανταπεξέλθει σε gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δείτε ενα unboxing του HP ..δίνει μια γεύση απο το μηχάνημα αν το παρατηρήσετε καλά.. ειναι ωστόσο στα ρώσικα .

καλα οτι ειναι πανεμορφο ειναι :) :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Από τα νούμερα του review η οθόνη είναι μεν ποιοτική, αλλά δεν θα έχει τρομερή φωτεινότητα. Αν κρίνω από το Lenovo L520 HD+ το οποίο κινείται ελάχιστα παραπάνω σε φωτεινότητα, δε νομίζω να προβληματιστείς πολύ. Πάντως για την κάρτα γραφικών που φοράει μπορώ να πω με σιγουριά ότι τα σπάει (την είχα στο macbook retina), τα ηχεία του θα είναι πολύ καλά, το ίδιο και η κατασκευή του. Εμένα με ξενερώνει λίγο το numeric keyboard σε laptop αλλά τι να κάνουμε.

Από εκεί και πέρα είναι μεγάλη απορία αν μπορεί ο επεξεργαστής να ανταπεξέλθει σε gaming.

αν οντως οπως λές τραβάει η συγκεκριμένη κάρτα δεν θα με προβλημάτιζε τόσο ο επεξεργαστής..

το numeric δεν μου πολυαρέσει μιας και μικραίνει το keyboard αλλά δεν ειναι deal breaker.

http://www.notebookcheck.net/AMD-A-Series-A4-4300M-Notebook-Processor.77222.0.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρινόμενο με το Lenovo G550 NTD6NGE : http://www.conrad.de/ce/de/product/872883/Lenovo-G550-NTD6NGE-3962-cm-156-Intel-Pentium-T4400-2x-22-GHz-1024-MB (Intel® Pentium™ T4400 2x 2.2 GHz) τι λέει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια ξέρω γιατί το έχω ήδη το παραπάνω laptop και σκεύτομαι να το αλλάξω...Γι' αυτό ρώτησα...

 

Ο A4-4300M ίσως να είναι ως...-35% από Τ4400 :wacko: 

=> τσεκάρετε αν παίζει ευκολοφτηνό cpu upgrade

 

Σε όλα τα άλλα, βεβαίως, είναι πολυυύ μπροστά B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα βρει εναν λενοβο με αυτο τον επεξεργαστη οταν ψαχνομουν για λαπτοπ και τον ειχα ξεψαχνισει ,πραγματικα ειναι τα ζωα μου αργα.

 

Περιεργη συνθεση παντως μια καρτα γραφικων γαματη που ειναι φτιαγμενη για παιχνιδια και ενας επεξεργαστης που σερνετε στο χωμα σαν σαλιγκαρι ,τι να σκεφτοταν αραγε αυτος ο χριστιανος που το σκεφτηκε  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα χρήματα είναι καλό.

θα μπορει να παιξει κανα παιχνιδι ομως απροβληματιστα? Απ'αυτα που διαβαζω αρχιζω και αμφιβαλλω. 

Παντως.. αν το καλοσκεφτουμε το budget ειναι ακριβως πανω απ'οσο κοστιζει ενα καλο Νetbook.. Οποτε οντως..

ισως να μην επρεπε να εχουμε τοσες απαιτησεις, καπου οπως ειναι λογικο θα υστερουσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...