Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μητρικής ή αλλαγή μόνο φουσκωμένων πυκνωτών


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή επιτυχία εύχομαι κι εγώ. Τους πυκνωτές τους αλλάζεις επειδή παρατήρησες κάποιο σύμπτωμα στη λειτουργία του υπολογιστή, ή απλά τους είδες φουσκωμένους και λειτουργείς προληπτικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ και καιρό έχω προβλήματα με το pc . 1) Συχνές επανεκκινήσεις 2) Αργό ξεκίνημα μέχρι  να σταθεροποιηθεί το led του σκληρού 3) Μπλε οθόνες 4) κολλήματα (σπάνια) 5) προβλήματα θερμοκρασίας. Αν διαβάσεις τα threads που έχω ανοίξει θα δεις περισσότερες πληροφορίες  για τα εν λόγω προβλήματα. Το γεγονός πως αλλάζω τους φουσκωμένους  ( σύνολο 3ις) και τους σκασμένους πυκνωτές ( 2 σκασμένοι ) είναι προληπτικό . Απλώς διορθώνω ότι δεν είναι φυσιολογικό. 

 

 

 

 

**** Έκλυση : μην αρχίσετε να μου λέτε λύσεις και να σχολιάζετε το προβλήματα που ανέφερα , αν θέλετε πηγαίνετε στο αντίστοιχο thread. Με όλο το σεβασμό  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Η απόφαση που πήρα είναι να αφήσω την μητρική  όσο αντέξει και μετά αλλάζω και τους πυκνωτές , τι λέτε?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Εχεις ενα κουτσοστραβο pc και θελεις να δουλευεις ετσι.Θα προσπαθησεις να το επισκευαζεις οταν πεθανει τελειως?Ποια η λογικη?

1.Αλλαζεις motherboard

2.Επισκευαζεις το motherboard.

 

Το αφηνω και δουλευω κουτσοστραβα ισον μαζοχισμος.

Επεξ/σία από Roger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

πέσε τα ντε αλλά η "θεία βία" (= μάνα) διαφωνεί μαζί μου, άρα σηκώνω τα χέρια ψιλά γιατί δεν πρόκειται να την μεταπείσω.  :P

 

Άρα τον αφήνω να τα παίξει τελείως, και μετά αγοράζω καινούργιο   ή   αγοράζω μητρική από το χαρτζιλίκι και την αλλάζω μόνος μου !  ! (μαγκία)  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...