Προς το περιεχόμενο

Coolermaster Cosmos II η Corsair Obsidian 900d?


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο θυμίζει το cosmos γιατί είναι το cosmos. Δεν υπάρχουν turbo-x κουτιά, απλά το πλαισιο βάζει το αυτοκόλλητο.

Βλεπω το turbo-x κατω και λεω απλα θα αντεγραψαν το design με καμια κινεζια.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα κολλανε το αυτολλητακι τους αν εχουν κανει αυτοι τη συναρμολογηση

 

φυσικα εχουν και κουτια με το δικο τους brand που ειναι μαλλον καποιες κινεζιες με δικο τους σημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι αν ο φίλος δεν έχει κανα σύστημα των 2500 ευρώ να βάλει μέσα με πολλά νερά κτλ, άκυρα τα βλέπω και τα δύο, τζάμπα χώρο θα πιάνουν.

 

Και το cosmos αλλά κυρίως το 900d δεν απευθύνονται στον καθένα, καλύπτουν συγκεκριμένες ανάγκες που αν δεν τις έχεις τότε είτε 500r είτε 900d είναι ένα και το αυτό. Με τη μικρή διαφορά ότι το πρώτο κοστίζει το 1/3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν απευθύνονται αποκλειστικά σε συστήματα καποιων χιλιάδων euro, μπορεί απλα να σου αρέσει το κουτάκι αλλα κυρίως αυτα τα 2  εχουν άπλετο χώρο για καλο cable slaving και γενικά παίρνουν και μόντες.

Εκτός αυτου ειναι και επένδυση για το μέλλον οτι και σύστημα να φτιάξεις η αποφασίσεις να βάλεις νερά κτλπ καποια στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι αν ο φίλος δεν έχει κανα σύστημα των 2500 ευρώ να βάλει μέσα με πολλά νερά κτλ, άκυρα τα βλέπω και τα δύο, τζάμπα χώρο θα πιάνουν.

 

Και το cosmos αλλά κυρίως το 900d δεν απευθύνονται στον καθένα, καλύπτουν συγκεκριμένες ανάγκες που αν δεν τις έχεις τότε είτε 500r είτε 900d είναι ένα και το αυτό. Με τη μικρή διαφορά ότι το πρώτο κοστίζει το 1/3

Το παιδί είπε οτι έχει πάρει e-atx Mobo. Έχεις καμία αλλη αξιόλογη πρόταση για τέτοια μητρικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα μπορείς να πάρεις κάτι επειδή απλά σου αρέσει, Το θέμα είναι πόσο νόημα έχει να κάνεις κάτι τέτοιο από πρακτική σκοπιά και  αν έχεις τη δυνατότητα να το αξιοποιήσεις. Άριστο cable management κάνεις και σε κουτί των 100 ευρώ, όσο για το μοντάρισμα, ο λόγος ύπαρξης τέτοιων κουτιών είναι ακριβώς αυτός: να μην χρειάζονται μοντάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις οτι δεν χρειάζοντε η δεν παίρνουν μοντάρισμα :P

 

Τεσπα απο την στιγμή που εχει πάρει και xl-atx νομίζω ειναι μονόδρομος και εφοσον εχει ξεχωρίσει οτι του αρέσουν κιολας 900D απο εμένα αλλα οτι και να πάρεις θα το ευχαριστηθείς

Καλή αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε suleiman, μην είσαι τόσο απόλυτος. Σεβαστός ο "κώδικας δεοντολογίας" ως προς το στήσιμο ενός pc, αλλά οι 7 στους 10 δεν σκέφτονται έτσι. Έχω δει υπολογιστές, που τα κουτιά τους κοστίζουν περισότερο απο όλο το hardware που έχουν μέσα. Ο άλλος, μπορεί να θέλει να το χαζεύει απλός το κουτί. Γουστο του, καπέλο του :-D

Όπως σωστά μιλάει ο walkersw και ο spank, πρότεινε κάτι αν είναι εποικοδομητικό. Έτσι κι αλλιώς, η xl-atx παραπέμπει σε καλό μηχάνημα, οπότε τις προυποθέσεις τις έχει για ένα κουτί τέτοιας κατήγορίας, ανεξάρτητα αν βάλει την πιο ακριβή υδρόψυξη ή την πιο φθηνή αερόψυκτρα.

 

Εντελώς φιλικά.

 

ΥΓ:  +1 στο 900D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω ότι μέσα θα βάλω μια msi big bang xpower 2 μαζί με έναν επεξεργαστή 3930, και ψύξη ένα corsair h110 συν ένα τροφοδοτικό corsair gold 750 και 4 module corsair 4αρια για μνήμη. 

Κάρτα γραφικών θα κρατήσω αυτή που έχω τώρα καθώς περιμένω τις νέες nvidia που θα έχουν και υποστήριξη για shield δλδ streaming gaming περιεχόμενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks :) μου πήρε μήνες τα μάζευα ένα ένα αλλά τελικά τα κατάφερα με σκληρή οικονομία και δουλειά φυσικά..

Τώρα έμεινε το κουτί που θα το παρω αρχές ιούνιου και είμαι όπως είπα ανάμεσα σε αυτά τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...