Προς το περιεχόμενο

[Laptop] DELL 3521 i5-3337U/4GB/1TB/ 8730M 2GB - @cosmodata 499€


magdalhnh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Παρακαλω μην απαντατε σε μηνυματα που κανουν λογικα αλματα και δεν συνδεονται με τα οσα εχουν αναφερθει προηγουμενως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο αλλος παρηγγειλε Σαββατο και τρωει ακυρο και το παλικαρι που παρηγγειλε με πιστωτικη την Κυριακη το παιρνει κανονικα.

 

Τα λογια ειναι περιττα.........!

Σε αντίστοιχη περίπτωση σε κατάστημα εξωτερικού με κάλυψαν με προϊόν μεγαλύτερης αξίας στην ίδια τιμη αφού με ενημέρωσαν πρώτα με email.

 

Σε άλλη περίπτωση είχε καθυστερήσει η παραγγελία σε αλλο καταστημα στο εξωτερικο και αφού τους ενημέρωσα με email μου ξανα έστειλαν την παραγγελία με express dhl με έξοδα δικα τους και μου άφησαν χρήματα πίστωση για μελλοντική ενδεχόμενη αγορα απο εκεί.

 

Μέρα με τη νύχτα λέμε...

 

Στο cosmodata μετα απο ενημέρωση μου 2 φίλοι γράφτηκαν στο site έδωσαν τα στοιχεία τους έκαναν την παραγγελία Σάββατο και απλα τους την ακύρωσαν. Στο τηλεφωνο τους είπαν να πάρουν ενα άλλο laptop χειρότερο και ακριβότερο που είχαν στοκ. Αυτοί έχασαν ωρα απο τη ζωή τους έδωσαν τα στοιχεία τους κανονικά, και οι αεριτζήδες του cosmodata έστω και αρνητικά διαφημιστηκαν και εκει και εδω που μιλάμε για αυτούς.

 

Τέτοια μαγαζιά που δουλεύουν με αρπαχτές καλύτερα να κλείνουν και να πηγαίνουν καλα αλλα στη θέση τους με επαγγελματίες ή να ανοίγουν αλλα στη θέση τους με ανθρώπους που δεν έχουν πρώτο στόχο την αρπαχτή και το δουλεμα του πελάτη. Έτσι θα παει μπροστα η αγορα. Προσωπικά δεν μπορω να κατηγορήσω άτομα που ακόμα και στις μέρες μας αγοράζουν απο εξωτερικό καθώς η εξυπηρέτηση είναι αιώνες μπροστα, αλλα υπάρχουν και έμποροι στη Ελλάδα που αξίζουν λίγα παραπάνω. Δυστυχώς είναι λίγα ακόμα. Για αυτο αν κλείσουν μαγαζάκια τύπου cosmodata , e-shop...δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Μπορει να ανοίξουν καλύτερα στη θέση τους ή να βάλουν μυαλό και να σταματήσουν επιτέλους το δουλεμα και τις αθέμιτες πρακτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχανημα ηρθε. Το pattern φυνιρισμα που εχει κανει το πλαστικο να μην φαινεται τοσο φτηνιαρικο οσο το 3520. Η αισθηση στο χερι ειναι πολυ καλη και εχει το πιο ανετο keyboard και tracking area για τον cursor που εχω δει. Το kb ειναι καλυτερο απο 3520 καθως περιλαμβανει τα νουμερα στα δεξια. Η οθονη του δεν λεει πολλα tn χαλαει με γονιες θεασης χαιρομαι που ειναι wide (εχω συνηθησει κατι 15 ρια με αλλο aspect ratio που ειναιχαλια). Πολυ ευχαριστω που εχει πολυ μεγαλο range κινησης και πεφτει πολυ πισω.

 

Απο αποψη θορυβου δεν καταλαβενεις αν το μηχανημα ειναι ανοιχτο η κλειστο αλλα θα δουμε οτα τρεξω τιποτα βαρυ. Γενικα δεν περιμενα τοσο καλη ποιοτητα για κατι τοσο φτηνιαρικο

 

 

Θα κανω backup τωρα και θα περασω το εξτρα 4ρι και τον ssd και μετα θα κατεβασω κανα game να δω το ψαρια πιανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα Ελληνικό μαγαζί και ας απευθύνεται μόνον σε γρήγορους αγοραστές ;) , και ας τα κάνουνε και μαντάρα παρά σε

εταιρίες του Εξωτερικού. Τα ίδια κάναμε και πριν απο 15 Χρόνια με τα ρούχα και πέθανε η Βόρεια Ελλάδα ( Οι Βιοτεχνίες που είχαμε

στην Θεσσαλονίκη ήταν άπειρες αλλά εμάς ΔΕΝ μας αρεσαν τα ρούχα που βγάζανε - Το λέω εκ πείρας )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλώς η κακώς η κρίση πραγματικά δημιουργεί ευκαιρίες , απλά είναι για λίγους και πρέπει να την αρπάξεις την κατάλληλη στιγμή .

Ας μου δείξει κάποιος μια προσφορά ανάλογη, σε κατάστημα του εξωτερικού εντός ευρωζωνης !

το θέμα είναι να μην βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα δυσφημώντας ελληνικά καταστήματα τα οποία δίνουν ψωμί σε Έλληνες συνανθρώπους μας,

  όσο για την εναρμόνιση με το νομοθετικό πλαίσιο που θέτει η πολιτεία στις ελληνικές επιχειρήσεις και την τήρηση αυτού ίσως πρέπει να ανοιχτεί άλλο thread και εκεί να το συζητήσουμε αν θέλετε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ρε παιδια καταλαβαινω τι ξενερωμα ειναι να σου ακυρωσουν την παρραγγελια αλλα παμε στο άλλο ακρο.. Δηλαδη αν εγγραφαν "μεχρι ληξης αποθεματων" ολα θα ηταν οκ? Η μεγαλυτερη προσφορα σε λαπτοπ σημερα και δεν περιμενετε να γινει της πουτανας?

 

Lidl , media markt κτλ μαγαζια που βγαζουν προσφορες κραχτες παντα εξαντλουνται 1 - 2 ωρες αφου ανοιξει το καταστημα. Ενταξει η ελληνικη αγορα δεν ειναι τελεια αλλα εξυπνα παιδια ειστε φυσικα πρεπει να ειστε υποψιασμενοι και να αναμενεται η γρηγορη εξαντληση. Δεν δικαιολογω τις ταρζανιες με τις παραλαβες απο καταστημα κτλ που κανανε αλλα οπως και να εχει πρεπει να περιμενετε οτι θα ειναι "οποιος προλαβει προλαβε" οτι και να λεει ενα καταστημα

 

Εμενα μου εχουν ακυρωσει παραγγελιες απο εξωτερικο ΑΠΕΙΡΕΣ φορες και με γελοιους λογους και για προιοντα πουδεν ηταν καν σε προσφορα (πχ συγνωμη δεν στελνουμε κυπρο γιατι βαριομαστε παρολο που οταν εγινε η παραγγελια ολα τα δεχτηκαμε κανονικα και η κυπρος υπηρχε σαν χωρα στο παιδιο επιλογης χωρας). Εκει δεν υπαρχουν νομοι?

 

Pls μην νομιζετε οτι μιλαω ετσι γιατι το πηρα, καθως περιμενα να μην καταφερω να το παρω καθως αργησα και θα μου φαινοταν εντελως φυσιολογικο.

 

Οσον αφορα το θεμα με πληρωμενα και αντικαταβολες κτλ , εφοσον τα προιοντα φτανουν να καλυψουν τα πληρωμενα ενοειται οτι θα πανε πανω απο τα απληρωτα καθως δεν υπαρχει ρισκο, ουτε εξτρα εργασια επιστροφης χρηματων κτλ.

 

Ας κοιταμε τα κακα αλλα ας κοιταμε και το γεγονος οτι ενα καταστημα εβγαλε μια γαματη προσφορα και καποιοι καταφεραν και το πηρανε .. Και γενικα υπαρχουν ευκαιριες Δεν ειναι οτι οι τυποι ειπανε "οπ ακυρο η προσφορα δεν ισχυει η κατι αντιστοιχο.." Στην κυπρο που ζω αν εβγαινε σε προσφορα το μηχανημα θα ηταν "699 απο 999 ΤΡΕΧΤΕ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ!!!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα πάντως, έχεις ένα site eshop ανεβάζεις ένα προϊόν σε προσφορά η μη, δεν είναι ενημερωμένο το αυτόματο σύστημα παραγγελιών με την αποθήκη?? δηλαδή έτσι αβέρτα-κουβέρτα όσοι παραγγείλουν και την δευτέρα το πρωί που θα ανοίξουμε θα δώσουμε το στοκ σε όσους πλήρωσαν με πιστωτική και θα παραλάβουν από το κατάστημα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να καταλαβουμε ολοι οτι απο τα κεντρικα αυτην την στιγμη σιγουρα διαβαζουν το θεμα. Αυτο που γινεται εδω ειναι η καλυτερη διαφημιση για το καταστημα για τους λαθος λογους. Προτεινω να επικεντρωθουμε στο φορητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επιστρεψουμε στο τοπικ προσπαθω να κανω install τα windows ston ssd αλλα δεν μπορω. Το backup που εκανα μου λεει οτι το μεγεθος του σκληρου πρεπει να ειναι 1tb.

 

Παρακαλω πειτε καμια προταση για το τι να κανω ισως απο που να κατεβασω καποιο windows 8 iso που να τεριαζει με το bios serial η καποια αλλη λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως θα βρω το αντιστοιχο installation disk που να τεριαζει το serial σιγουρα ? το μηχανημα ηρθε χωρις δισκο.. Δεν ξερω αν εναι κανονικη εκδοση η κανα oem η κατι speical

 

Εχω και ενα bootable disk με windows 7 installation που εχω χρησιμοποιησει μερικες φορες αλλα δεν το αναγνωριζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πως μπορείς να κατεβάσεις από την ms w8 x64 και να περάσεις το κλειδί για ενεργοποίηση.

με το rw everything ---->ASPI TABLES------>MSDM  κάτω data είναι το κλειδί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...