Προς το περιεχόμενο

χαλαει η καρτα μου απο υψηλες θερμοκρασιες ?


vaiosgtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι κάρτες γραφικών με παθητική ψύξη γενικά έχουν μεγαλύτερες θερμοκρασίες και γιαυτό και πολλοί χρήστες προσθέτουν ανεμιστήρια που τα στερεώνουν με διάφορες πατέντες. Η συγκεκριμένη καρτούλα πρέπει να έχει παίξει και κάμποσες χιλιάδες ώρες. Κάνε μια καινούργια εγκατάσταση drivers και αν το πρόβλημα επιμένει, αφού έχεις αλλάξει και πάστα πρόσφατα, τότε κάποιο υλικό (συνήθως πυκνωτής) είναι στα τελευταία του.

Σε κάρτα αυτής της κατηγορίας και ηλικίας όμως, θεωρώ ότι αν άρχισαν τα κακά μαντάτα από υλικό, ακόμα και αν εντοπίσεις και διορθώσεις το συγκεκριμένο θέμα, πιθανότατα σύντομα θα παρουσιαστεί κάποιο άλλο, οπότε εγώ θα την άλλαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια και καλο πασχα   ηθελα να ρωτισω και εγω επιδη και εμενα ξαφνικα τωρα  καρτα γραφικων μου ανεβαζει θερμοκρασιες και το τροφοδοτικο φαινεται καπως ζεστο επισης  οταν παιζω παιχνιδια κυριως αλιως ολα καλα  μου πηγαινει και 65 βαθμους σ εκαποια φαση αλιως 55 με 60  καθεται τωρα απου πιασανε και ζεστες  σε καατσταση ηρεμιας πανω απο 40 δε παει..
  με το  hwmonitor τα βλεπω αυτα.. χτες στο max που λεει στο hwmonitor   ελεγε 68  ελπιζω μην εννοει οτι απλα εφτασε και 68   στο  crysis 2 το εκανε    τεσπα      εκτοσ απο τη θερμοκρασια τιποτα αλο περιεργο ουτε κολληματα  αν εξαιρεσω το αδυνατο σημειο του επεξεργαστη μου και των μνημων ραμ μου  ολα μια χαρα    σας δινω και φωτογραφιες  μηπως θα μπορουσα να κανω καποια πατεντα στο κουτι μου αν και παλιο βεβαια   hp pavillion  μεχρι τωρα μου δινει καλες θερμοκρασιες

windows 7 ultimate 64 bit
motherboard  ASUS PLP-LE (LEONITE 2)
4 gb ram   (3.50 gb  διαθεσιμη)  η μητρικη παιρνει μεχρι 4
seagate baraccuda 7200 rpm  250 gb
intel core 2 duo E4500 2.20 ghz
ati sapphire 7750  ddr5  1 gb
AC 550 W turbo x
οθονη   samsung syncmaster 940 bw ( 19 inch   1440x900)
optical drive  Samsung DVD-RW SH-224BB Sata Black Bulk

post-245088-0-39601300-1367600101_thumb.jpg

post-245088-0-14331200-1367600113_thumb.jpg

post-245088-0-29721400-1367600124_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

axaxaxax  ναι επιεδη ειναι διακοσμηση  2007 υπολογιστων και εγω απορω ετσ οπως  ειναι αλα τι να κανω δεν ξερω να χαλασω τσαμπα λεφτα αν δεν εχω θεμα δεν ξερω   αλλα τωρα με τις ζεστες εαν δω και αλλες θερμοκρασιες για καρτα γραφικων λογικα δεν ξξερω ποσο ειναι το οριο εαν παιζεις παιχνιδια?  παιζει ρολο και ποια καρτα εχεις/?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...