Προς το περιεχόμενο

Πώς να προστατέψω την τηλεόραση από τη γάτα μου;


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην κιθάρα ΕΚΛΑΨΑ.

 

Kι εγώ. Ήταν η χαριστική βολή στο μακαρίτη..  Αυτή η γάτα κυκλοφορεί ελεύθερη?! Δε δείχνει και πολύ μετανιωμένη για ό,τι έκανε..

 

Η δικια μου ανεβαινει πανω στην παλια crt και κοιματε.

Αλλα δεν ειναι μονο η τελεοραση την εχω δει να κοιματε πανω στο ps3, σε dvd player ακομα και στο φορητο μου.

Μαλλον εχει φετιχ τι να πω :P

 

Αυτό που περιγράφεις δεν είναι τίποτε άλλο από την κλασική γάτα ενός insomniac,την insomniacat.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγώ. Ήταν η χαριστική βολή στο μακαρίτη..  Αυτή η γάτα κυκλοφορεί ελεύθερη?! Δε δείχνει και πολύ μετανιωμένη για ό,τι έκανε..

 

 

Αυτό που περιγράφεις δεν είναι τίποτε άλλο από την κλασική γάτα ενός insomniac,την insomniacat.

Χαχαχα πολυ πιθανο :P Α ξεχασα να πω οτι οταν παιζω παιχνιδια στο κρεβατι με το κινητο ερχεται και κωλοτρηβετε.....στο κινητο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγώ. Ήταν η χαριστική βολή στο μακαρίτη..  Αυτή η γάτα κυκλοφορεί ελεύθερη?! Δε δείχνει και πολύ μετανιωμένη για ό,τι έκανε..

Αυτό επειδή φυσικά φταίει ο ιδιοκτήτης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει ποτέ γάτα να ασχολείται με τηλεόραση πάντως. Στη θέση σου δε θα το σκεφτόμουν.

εμένα ο γάτος μου αν δεν του δώσεις σημασία και είσαι στο pc παίρνει φόρα και αρχίσει και κουτουλάει την οθόνη σαν κριάρι 

μια φορά που είχα τραβήξει το γραφείο μπροστά να το καθαρίσω και δεν το κόλλησα στον τοίχο κόντεψε να την ρίξει κάτω ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είσαι απολύτως σίγουρη ότι θα της επιτεθεί η γάτα; Εγώ εκτός απο τα occasional πατ πατ που έκαναν στην οθόνη όταν ήταν μικρά και ήθελαν να παίξουν (που και αυτά ήταν ανώδυνα), δεν είχα ποτέ μου θέμα. Η τηλεόραση μου είναι πάνω σε έπιπλο χωρίς πλάτη και δεν έχει κινδυνέψει ποτέ. Ούτε των γονέων από τις γάτες που είχαμε παλιότερα.

 

Κι εμένα οι δικές μου ή απλά κοίταγαν περίεργα από μπρος και μετά από πίσω για να δουν που είναι οι άνθρωποι ή πατ πατ αν έβλεπαν τέννις / ποδόσφαιρο / μπιλιάρδο. Αυτό στις πρώτες φορές που έβλεπαν την τηλεόραση, μετά απλά την αγνούν.

Δεν τα ταΐζει ή χαϊδεύει βλέπεις. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η δικια μου ανεβαινει πανω στην παλια crt και κοιματε.

Αλλα δεν ειναι μονο η τελεοραση την εχω δει να κοιματε πανω στο ps3, σε dvd player ακομα και στο φορητο μου.

Μαλλον εχει φετιχ τι να πω :P

 

Οτιδήποτε εκπέμπει θερμότητα το λατρεύουν! :)

 

Επίσης: http://www.stuff.co.nz/life-style/blogs/four-legs-good/2604288/What-your-pets-really-see-on-TV

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω να κάνω με γάτες με προσωπικότητα, με τους ανθρώπους λιγότερο, δε μπορούμε να τα έχουμε όλα!

Καλά ηρέμησε, μην λέμε και μεγάλα λόγια. Για γάτες μιλάμε, τα μεγαλύτερα παρτάλια με ακόλουθες τις περισσότερες σμερνές γυναίκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω να κάνω με γάτες με προσωπικότητα, με τους ανθρώπους λιγότερο, δε μπορούμε να τα έχουμε όλα!

Καλά ηρέμησε, μην λέμε και μεγάλα λόγια. Για γάτες μιλάμε, τα μεγαλύτερα παρτάλια με ακόλουθες τις περισσότερες σμερνές γυναίκες.
Γιατι ειπα εγω το αντιθετο; Δεν ειπα κατι για αντρες, οπως οι περισσοτεροι ανθρωποι οι γατες κοιτανε ο,τι τις συμφερει. Ομως δεν μιλανε, δεν πρηζουν, δε λενε ψεμματα, και κοιμουνται καθε βραδυ μαζι μας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...