Προς το περιεχόμενο

Αγορα Gaming PC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια και εγω και ολοι μας πιστευω οταν πληρωνουμε κατι θελουμε ακριβως αυτο.Δεν ξερω για εσας αλλα αν εγω πληρωσω κατι σαν σφραγισμενο θελω να ειναι απολυτως σφραγισμενο,οχι ανοιχτο και ας μην εχει ανοιξει ποτε το κουτι και ας μην εχει δουλεψει ποτε..Δεν πληρωνω κατι ως καινουριο και να παρω κατι ως χρησιμοποιημενο ακομα και για μισο λεπτο.. Εδω την αλλη φορα πηγα στο Πλαισιο και περιμενα στην ουρα και ειδα 5 ατομα ολη αυτη την ωρα που επιαναν ενα τροφοδοτικο απο το ραφι το ανοιγαν(!) το εβγαζαν απο το σακουλακι που εχει μεσα το κοιτασαν,ο αλλος το κουνουσε στο αυτι του διπλα λες και θα κουδουνιζε..ο αλλος ανοιγε μητρικη για να την δει,διαβαζε το manual (ξερεις,πως κολλαμε στα περιπτερα στις εφημεριδες και τις διαβαζουμε επιγραμματικα,ενα τετοιο πραγμα δηλαδη) και μαλιστα ολα αυτα διπλα ακριβως απο το σημειο που υπηρχε το τεχνικο τμημα,η υποδοχη του δηλαδη.. Και κανεις δεν ελεγε σε κανεναν τιποτα.Φαντασου αν γινεται αυτο "on air" μπροστα σε ολους τους πελατες,το τι γινεται off the record....Αστα να πανε



στις ετοιμες συνθεσεις μπαινουν τα περισσοτερα απο αυτα.επιστροφες,εκθεσιακα κτλ κτλ.κανονικα θα σου δωσει την εγγυηση 2-3 χρονια γιατι στο πουλαει για καινουριο.αντε να εχει δουλεψει 1 μηνα οποτε αν ειναι να χαλασει εχει τις ιδιες πιθανοτητες να χαλασει με ενα σφραγισμενο.θα στο αλλαξουν.

Δεν ειναι ομως...Και αυτο ειναι το προβλημα.Οσο για το τελευταιο...μην παιρνεις και ορκο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εγω απο μια απλη απορια ξεκινησα και βλεπω πηρατε φωτια :D...Ναι ρωτησα και η συναρμολογιση ειναι δωρεαν ..απλα θα ζητησω να μου κρατησουνε τις συσκευασιες και τελος...Ετσι κι αλλιως μεγαλα καταστηματα οπως το Πλαισιο πιστευω οτι δεν κανουν απατεονιες..τουλαχιστον τοσο μεγαλες ετσι ωστε να μου βαλουν ανοιχτο-ισως ελαττωματικο προιον για καινουργιο..Σιγουρα θα απογευγουν την δυσφημιση..ειναι κατι που δεν τους συμφερει...Στο κατω-κατω απο την στιγμη που ειμαι αρχαριος και δεν εχω ιδεα για το πως να δενω το hardware δεν θα το ρισκαρω κι ολας...Θα το δοσω εκει και τελος..Ευχαριστω για τις απαντησεις σας ...με βοηθησατε πολυ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι κι αλλιως μεγαλα καταστηματα οπως το Πλαισιο πιστευω οτι δεν κανουν απατεονιες..

Αυτό είναι το ανέκδοτο τις ημέρας φίλε μου!!!!!

 

Μην δίνεις σημασία στην αντιπαράθεση δεν έχει να κάνει με εσένα, εδώ συζήτηση κάνουμε και ανταλλάσσουμε απόψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το παραδεχομαι , πρωτη φορα σε Forum εχω τοσες πολλες απαντησεις...και ασχολουνται τοσοι ανθρωποι με το να δωσουν λυση στο προβλημα του αλλου ..Μπραβο σας παιδια ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το ανέκδοτο τις ημέρας φίλε μου!!!!!

 

Μην δίνεις σημασία στην αντιπαράθεση δεν έχει να κάνει με εσένα, εδώ συζήτηση κάνουμε και ανταλλάσσουμε απόψεις...

 

Μονο ανεκδοτο? Η αμαρτια της ημερας ειναι λογω Μ.Παρασκευης.Αν δεν τα κανουν τα μεγαλα καταστηματα τοτε ποιος θα το κανει? Οπως ειπα δεν θα το κανουν σε καποιον που ειναι ψειρας,που ειναι γνωστης του αντικειμενου δηλαδη.Για παραδειγμα ημουν σε ενα καταστημα Πλαισιο και μπαινει ενας κυριος γυρω στα 55,και ζηταει απο την αναβαθμιση,στο τεχνικο που βρισκοταν στον οροφο ενα τροφοδοτικο,του ειπε οτι το θελει για το pc του γραφειου του και ακουστε τι ρωτησε ο αθεοφοβος τον πελατη.. Σε τι γραφειο ειναι κυριε ο υπολογιστης? Και του λεει αυτος οτι ειναι σε λογιστηριο,τον ρωταει οτι εχετε πολλα περιφεριακα συνδεδεμενα στον υπολογιστη,και του απανταει ο πελατης οτι εχει 2 εκτυπωτες,2 σκληρους δισκους εξωτερικους και ενα σκανερ.Μετα τον ρωταει ο τεχνικος παλι οτι ολα αυτα ειναι συνδεδεμενα με usb οπως και το ποντικι και το πληκτρολογιο και του λεει ο αλλος ναι ολα εκτος απο τον εναν εκτυπωτη.Και απανταει ο Τεχνικος οτι ωραια,θα παμε σε αυτο το τροφοδοτικο (turbox εννοειται) στα 850watt παιδια,του το χρεωσε 122 ευρω παιδια και του λεει οτι επειδη ολα αυτα τα περιφεριακα τραβανε πολυ ρευμα χρειαζεται ενα μεγαλο σε watts τροφοδοτικο..Πληρωσε και εφυγε ο κακομοιρης..Καταλαβαινεις λοιπον σε ποιους απεθυνονται πλεον αυτα τα καταστηματα.Σε εταιριες αλλα και ιδιωτες που δεν ειναι ψαχμενοι με το θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο ανεκδοτο? Η αμαρτια της ημερας ειναι λογω Μ.Παρασκευης.Αν δεν τα κανουν τα μεγαλα καταστηματα τοτε ποιος θα το κανει? Οπως ειπα δεν θα το κανουν σε καποιον που ειναι ψειρας,που ειναι γνωστης του αντικειμενου δηλαδη.Για παραδειγμα ημουν σε ενα καταστημα Πλαισιο και μπαινει ενας κυριος γυρω στα 55,και ζηταει απο την αναβαθμιση,στο τεχνικο που βρισκοταν στον οροφο ενα τροφοδοτικο,του ειπε οτι το θελει για το pc του γραφειου του και ακουστε τι ρωτησε ο αθεοφοβος τον πελατη.. Σε τι γραφειο ειναι κυριε ο υπολογιστης? Και του λεει αυτος οτι ειναι σε λογιστηριο,τον ρωταει οτι εχετε πολλα περιφεριακα συνδεδεμενα στον υπολογιστη,και του απανταει ο πελατης οτι εχει 2 εκτυπωτες,2 σκληρους δισκους εξωτερικους και ενα σκανερ.Μετα τον ρωταει ο τεχνικος παλι οτι ολα αυτα ειναι συνδεδεμενα με usb οπως και το ποντικι και το πληκτρολογιο και του λεει ο αλλος ναι ολα εκτος απο τον εναν εκτυπωτη.Και απανταει ο Τεχνικος οτι ωραια,θα παμε σε αυτο το τροφοδοτικο (turbox εννοειται) στα 850watt παιδια,του το χρεωσε 122 ευρω παιδια και του λεει οτι επειδη ολα αυτα τα περιφεριακα τραβανε πολυ ρευμα χρειαζεται ενα μεγαλο σε watts τροφοδοτικο..Πληρωσε και εφυγε ο κακομοιρης..Καταλαβαινεις λοιπον σε ποιους απεθυνονται πλεον αυτα τα καταστηματα.Σε εταιριες αλλα και ιδιωτες που δεν ειναι ψαχμενοι με το θεμα..

γιατι δεν τον εσωσες?850 watt γιατι εχει κουμπωμενα 5 usb πανω.λογικο σαν εταιρια να πασαρει τα turbo x γιατι εχει μεγιστο κερδος απο αυτα.αλλα στα 122 ευρω παιρνεις κορυφαια τροφοδοτικα.ληστεια κανονικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τι να κανω ρε φιλε? Να πεταχτω και να τους πω οτι σε κλεβουν? Ασε γιατι ειχα παει για αντικατασταση καρτας,αν μιλουσα δεν θα μου την εκαναν καν αντικατασταση,ηδη μου εβγαλαν την παναγια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ηταν μονο αυτο...αλλα φυσικα δεν φταιει ο υπαλληλος.τετοια του λενε να κανει,τετοια κανει.οι απο πανω φταινε.οποτε ακυρο το καθε τετοιο μαγαζακι και παμε για αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο εννοειται φιλε,ο υπαλληλος τι να φταιει.. Πωλησεις για το μαγαζι το οποιο τον πληρωνει θελει να κανει και εκεινος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω απο μια απλη απορια ξεκινησα και βλεπω πηρατε φωτια :D...Ναι ρωτησα και η συναρμολογιση ειναι δωρεαν ..απλα θα ζητησω να μου κρατησουνε τις συσκευασιες και τελος...Ετσι κι αλλιως μεγαλα καταστηματα οπως το Πλαισιο πιστευω οτι δεν κανουν απατεονιες..τουλαχιστον τοσο μεγαλες ετσι ωστε να μου βαλουν ανοιχτο-ισως ελαττωματικο προιον για καινουργιο..Σιγουρα θα απογευγουν την δυσφημιση..ειναι κατι που δεν τους συμφερει...Στο κατω-κατω απο την στιγμη που ειμαι αρχαριος και δεν εχω ιδεα για το πως να δενω το hardware δεν θα το ρισκαρω κι ολας...Θα το δοσω εκει και τελος..Ευχαριστω για τις απαντησεις σας ...με βοηθησατε πολυ !

και εγώ πιστεύω πως τα μεγάλα μαγαζιά κοιτούν τη φήμη τους, οπότε δεν τους παίρνει να κάνουν χοντρες πατάτες...εμένα πάντως μου χει τυχει να πάρω ελλατωματικό προιόν (έναν αποκωδικοποιητη) και μου τον άλλαξαν  χωρίς να μου κάνουν θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμή που είναι τόσο εκτεθειμένα στο ευρύ κοινό, δεν σου φαίνεται λογικό να κοιτούν τη φήμη τους;

 

Βλέπεις το Πλαίσιο να έχει την καλύτερη φήμη; Και στο λέω εγώ που αγοράζω συχνά πυκνά από το Πλαίσιο επειδή μερικές web offers ισοφαρίζουν κάποιες τιμές στo skroutz. Έχουν πουλήσει ανοιγμένες συσκευασίες ουκ ολίγες φορές και μάλιστα σκληρούς με... τα windows του προηγούμενου. Για ποια φήμη μιλάμε... πουλάνε turbo-x σε ανυποψίαστους... και καλά να πάρεις ένα turbo-x ποντίκι..μιλάμε για τροφοδοτικά απάτες και tablets χωρίς google play. Ειδικά τα τελευταία τα αγοράζουν κάτι ανυποψίαστοι μπάρμπες που νομίζουν οτι απέκτησαν και ταμπλετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...