Προς το περιεχόμενο

Έκθεση Φωτογραφιών Gaming Rooms/Συλλογών


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 963
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eν μερει off-topic. Εγω εχω μια μικρη συλλογη. Υπαρχει συγκεκριμενο site, μαγαζι από το οποιο τα αγοράζετε? Εγω καποια τα εχω παρει από το ebay, αλλα καποια είναι ακριβα τα ατιμα... Υπαρχουν πιο οικονιμικες λυσεις? Πιο πολύ θελω αδεια κουτια παιχνιδιων/ συλλεκτικων τα παιχνίδια τα παιρνω ηλεκρτονικα (αν και δεν μ'αρεσει, αλλα το φθηνο ψαχνουμε)... Που μπορω να βρω? Ισως ανεβασω καμια φωτο, μολις τελειωσω την μετακομιση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το έπαιξα remastered στο Χ360, προτίμησα να το έχω στην αρχική κονσόλα κυκλοφορίας. :)

 

hx2lvk.jpg

 

 

Και κάποιες φώτο απο την συλλεκτική του Risen 3 που ηταν διαθέσιμη μόνο Γερμανία.

 

rwqjon.jpg

 

35a6iye.jpg

mt8mcl.jpg

168h4s2.jpg

2r25aaq.jpg

msoyg0.jpg

35bb62d.jpg

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν μερει off-topic. Εγω εχω μια μικρη συλλογη. Υπαρχει συγκεκριμενο site, μαγαζι από το οποιο τα αγοράζετε? Εγω καποια τα εχω παρει από το ebay, αλλα καποια είναι ακριβα τα ατιμα... Υπαρχουν πιο οικονιμικες λυσεις? Πιο πολύ θελω αδεια κουτια παιχνιδιων/ συλλεκτικων τα παιχνίδια τα παιρνω ηλεκρτονικα (αν και δεν μ'αρεσει, αλλα το φθηνο ψαχνουμε)... Που μπορω να βρω? Ισως ανεβασω καμια φωτο, μολις τελειωσω την μετακομιση!

 

Ειδικά αν είσαι οπώς οι περισσότεροι μας με περιορισμένο budget, δεν υπάρχει ένα και μοναδικό κατάστημα για να τα βρίσκεις μαζεμένα. Προσωπικά κάνω λίγο συνδιασμό απο eBay (US και UK παράλληλα) για τυχόν auctions που δεν πέφτει πολύ bid war και/ή sniping της τελευταίας στιγμής, λίγο απο ξένα μαγαζιά (στο GAME.co.uk συνηθίζουν για παράδειγμα τα "Only at GAME" exclusives τους να τα δίνουν σε φοβερές τιμές όταν τους μείνει stock - π.χ. ROME 2 collector's στα €25 και πιο πρόσφατα το Evil Within Limited Edition στα €11-κάτι) και λίγο απο τοπικά μαγαζάκια που τα χειρίζονται συλλέκτες.

 

Εναλλακτικά, υπάρχουν σε πολλά forum και σελίδες καταχωρήσεις αγγελιών, ψάχνοντας εκεί μπορεί να βρείς κάποιο άτομο που ξεφορτώνεται την συλλογή του σε πιο συμφέρουσες τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά αν είσαι οπώς οι περισσότεροι μας με περιορισμένο budget, δεν υπάρχει ένα και μοναδικό κατάστημα για να τα βρίσκεις μαζεμένα. Προσωπικά κάνω λίγο συνδιασμό απο eBay (US και UK παράλληλα) για τυχόν auctions που δεν πέφτει πολύ bid war και/ή sniping της τελευταίας στιγμής, λίγο απο ξένα μαγαζιά (στο GAME.co.uk συνηθίζουν για παράδειγμα τα "Only at GAME" exclusives τους να τα δίνουν σε φοβερές τιμές όταν τους μείνει stock - π.χ. ROME 2 collector's στα €25 και πιο πρόσφατα το Evil Within Limited Edition στα €11-κάτι) και λίγο απο τοπικά μαγαζάκια που τα χειρίζονται συλλέκτες.

 

Εναλλακτικά, υπάρχουν σε πολλά forum και σελίδες καταχωρήσεις αγγελιών, ψάχνοντας εκεί μπορεί να βρείς κάποιο άτομο που ξεφορτώνεται την συλλογή του σε πιο συμφέρουσες τιμές.

Εγω αγοραζω από το ebay, αλλα καποιες φορες είναι αρκετα τσιμπημένες οι τιμες...Και επειδή είμαι από αυτους με αρκετα περιορισμενο budget (δεν θελω να δινω πανω από 20-25, μαζι με μεταφορικα), ψαχνω για φθηνες collector's/limited editions (αν και δεν βρισκω πολλες, ή και αυτές που βρισκω τις παιρνω κενες... μονο για την συλλογη), steelbooks και φιγουρες (εχω καποιες πολύ κακης ποιοτητας, επειδή η "καλης" ηταν αρκετα ακριβη) kai πιο πολύ για PC και όχι για κονσόλες-εκτος τα παιχνίδια πο εχω ηδη. Τα τελευταια 5 χρονια ειχα σταματησει το αθλημα, αλλα τωρα ξαναρχιζω... με λιγα και καλα.

Aσχετο, ότι βρισκω στο ebay.com βρισκω και στο .uk.. Ψαχνω buy now, γιατι συνηθως στα bids δεν εχω τυχη... Tα περισσοτερα παιχνίδια που εχω είναι η retail τιποτα σημαντικο!

 

Περιμενω Arkham Knight Limited, Witcher 3 game box, Wolfenstein & CoD Ghosts Steelbook..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγοραζω από το ebay, αλλα καποιες φορες είναι αρκετα τσιμπημένες οι τιμες...Και επειδή είμαι από αυτους με αρκετα περιορισμενο budget, ψαχνω για φθηνες collector's/limited editions (αν και δεν βρισκω πολλες, ή και αυτές που βρισκω τις παιρνω κενες... μονο για την συλλογη), steelbooks και φιγουρες (εχω καποιες πολύ κακης ποιοτητας, επειδή η "καλης" ηταν αρκετα ακριβη). Τα τελευταια 5 χρονια ειχα σταματησει το αθλημα, αλλα τωρα ξαναρχιζω... με λιγα και καλα.

Aσχετο, ότι βρισκω στο ebay.com βρισκω και στο .uk..

Εγώ από ebay παλιές κυκλοφορίες και παλιές συλλεκτικές, amazon για καινούργιες κυκλοφορίες, τις ευρωπαικές limited edition από τα eshop των publishers και τα ιαπωνικά import (και φιγούρες) μου συνήθως από amiami.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι εσεις που εχετε απειρα παιχνιδια στις συλλογες σας(δεν κρυβω οτι σας ζηλευω) τα εχετε παιξει ή παιζετε όλα?

Πέρα απο μερικά του 3DS, όλα τα υπόλοιπα ναί.

Στο PC κι όλας, πρώτα παίζω και μετά αγοράζω (εκτός μερικών εξαιρέσεων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω κάμποσα που δεν τα έχω δοκιμάσει καν ακόμα.

Δυστυχώς θέλω να βρίσκω σχεδόν τα πάντα στα παιχνίδια και ακόμα και μικρότερα μου τρώνε αρκετό χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς Όχι.
 

Λίγο ο περιορισμένος χρόνος, λίγο το gaming procrastination τα περισσότερα games κάθονται και με κοιτάνε.

Κονσόλες συνήθως παίζω μέχρι το 50-60% μέχρι να πιάσω κάτι άλλο. Αυτή είναι η καλή περίπτωση. Στην κακή περίπτωση κάθονται στα ράφια για "κάποια στιγμή". Ιδιαίτερα στο 360 πολλά games που αγοράστηκαν μαζικά απο αγγελίες ή απο έξω ξεχνάω καν οτι υπάρχουν.

Pc  απο steam πιστεύω ένα 70-80% της συλλογής δεν έχει γίνει ποτέ install αλλα όλοι ξέρουμε οτι η σαβούρα στο steam library δίνει και παίρνει.

Βέβαια εξαρτάται και τι θεωρεί παίξιμο ο καθένας. Ένα απλο playthrough μερικών ωρών συνήθως μου φαίνεται οτι πέρασε και δεν ακούμπησε. Όλο αυτό το extra content που έχουν πλέον τα games με έχει ψιλοκαταστρέψει. Παλιά έπαιζες ένα game και το είχες τερματίσει. Άντε να είχε extra δυσκολία και 1-2 collectible. Τώρα (καλώς) τα games έχουν την Άρτα και τα Γιάννενα για να βρείς/κάνεις και συνεχώς μένω με μια αίσθηση ατέλειας κατι που με κάνει είτε να παρατάω ένα game είτε να μη το παίζω καν γιατί "Χρειάζεται χρόνο".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι εσεις που εχετε απειρα παιχνιδια στις συλλογες σας(δεν κρυβω οτι σας ζηλευω) τα εχετε παιξει ή παιζετε όλα?

 

 

nope. και εχω απειρα παιχνιδια, απειρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...