Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια τρόμου (horror / survival)


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 572
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν αυτους τουσ τίτλους τουσ συνεχίσουν η τουσ ξανά βγάλουν σε remake edition θα κάνουν πάταγο.

 

Ιδιαιτερα το nosferatu αν το βγαζαν με καλυτερα και πιο ρεαλιστικα γραφικα θα το ελιωνα!

 

Κι ας μην μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ και να κοιταω τους τοιχους, για το αν θα πεταχτει κανενας διαολος απο μεσα! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελεις να τον πεθανεις τον ανθρωπο??

όντως είναι τρομακτικό

με απορρόφησε και ήταν λες και βρισκόμουν στο παιχνίδι (το έπαιξα και βράδυ βέβαια)

 

σκεφτείτε να το παίξει κάποιος που έχει πάρει παραισθησιογόνα :ph34r:  :ph34r:  :ph34r: 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω να παίξεις Dead space 1(μόλις είδα οτι το χεις παιξει) και Doom 3, βράδυ με ακουστικά. Αν δεν τα χεις κλεισει στο μισάωρο να μην με λένε Θάνο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλυσπερα παιδια!!Θα ηθελα να πουμε ο καθενας μερικα παιχνιδια τρομου(βαθμολογια εννοειται :-))και μας εκαναν να αναπηδησουμε απο την καρεκλα μας,ή γενικοτερα να τρομαξουμε...Κατα την γνωμη μου το παιχνιδι που με εκανε να τρομαξω τοσο πολυ,ειναι το nosferatu:the wrath of malachi.Τοσο εντονο και τρομακτικο που πολλες φορες πεταχτηκα!Ενα 9/10 το αξιζει πιστευω...Πειτε γνωμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Clive Barker΄s Undying

 

Αν και δεν είμαι φαν του είδους, με είχε πρήξει ένας φίλος μου τότε - που διάβαζε και τα βιβλία του- και το εγκατέστησα.

 

Αυτός το είχε τελειώσει αν θυμάμαι καλά, και  μάλιστα μου έκανε και tutorial!

 

Απεγκατάσταση λέμε...

 

Μπρρρρρ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Clive Barker's Undying το ειχα λιωσει...Ηταν ωραιο παιχνιδι με λιγο αλοκοτο story.Τα dead space που τα δοκιμασα(το 1 τελειωσα) δεν ηταν τοσο τρομακτικο,αλλα σε κανα δυο σημεια τρομαζες για τα καλα!



Εχει δοκιμασει κανεις το clive barker's jericho;Εχω ακουσει οτι ηταν αρκετα καλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Darkseed (1992) ...  λίγο παλιό βέβαια..

 

Για την εποχή του.. πήγαινα και δημοτικό τότε, ήταν τρομακτικό.. δε το προχώρησα πολύ....

 

Πάντως είχε καλό story..

 

.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποπο τι μου θυμησες τωρα!Το darkseed το ειχε ο αδερφος μου για το ps1 και το ανακαλυψα προσφατα.Ωραιο game με ατμοσφαιρα...που σε εκανε να θες να το παρατησεις γιατι δεν αντεχες!



Ευχαριστω millennium θα ριξω μια ματια! :-)
Edit:Αρκετα τρομακτικο ηταν και το Resident evil 1(4,5,6 ειναι σχεδον action πλεον)σε εβαζε στην ατμοσφαιρα κατευθειαν!! :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...