Προς το περιεχόμενο

mini projector


gkarabid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια κοιταξε κανενας αν απο κατω εχει την τρυπα ??(υποδοχη) για να πατησει σε τρυποδο ο  projector ,γιατι ειδα μερικοι πουλητες το εχουν μαζι σαν σετακι.

 

ναι εχει κανονικά... σκέφτομαι να το βάλω στο τρίποδο της κάμερας για να μην αγοράζω αυτα τα μικρά που στο φινάλε ειναι μούφα και σπανε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια Γιωργου μου θα κοιταξω και εγω να παρω ενα τριποδο μεσαιο μεγεθους.Εχουμε καμια προταση επανω σε αυτο ?Ξερεις φνηνο και καλο (κλασικος Ελληναρας)

 

Ο φιλος μας ο mouti δεν μας ειπε που βαραει προβολες τοιχο η εχει καποιο πανι? Γιατι σκεφτομαι (και το τροχοσπιτο τουλαχιστον) να παρω ενα κομματι μουσαμά φορτηγου ,που το πισω μερος ειναι λευκο και λογου παχος-υλικου δεν περναει η εικονα και ανοιγοντας 2 η 4 τρυπες να το κανω κρεμαστο.Ισως και στο κατω μερος βαλω και ενα σωληνα που με το βαρος του να τεντονι τον μουσαμα αλλα θα βοηθάει και στο τύλιγμα.

 

(Στην διασταση τωρα κολαω, 1.8χ1.8μ λογικα ειναι αρκετη αφου μαξ εχει 60 ιντσες ,περιπου 1.5 διαγωνια)

 

Γιωργου το μονο που θελω απο εσανα φιλε μου ειναι οταν βρεις τον χρονο μια επιβεβαίωση αν παιζει τελικα απο στικακι μεγαλυτερο απο 8 gb.Γιατι σκεφτομαι μαζι με το καλοδιο που μου ειπες με ΠΜ απο το eshop να βαλω και ενα στικακι 32gb.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αφού έπαιζε από σκληρό μισό τερα φαντάζομαι θα παίζει ρε παιδιά...εγώ όπως είπα το έχω κάνει σε τοίχο λευκό και κίτρινο...βασικά Λο πανί το βάζουμε για να υπάρχει μεγαλύτερη λεία επιφάνεια οπότε αν έχεις κάπου τοίχο χωρίς εγκοπες είσαι οκ!αλλά φαντάζομαι ότι στο τροχόσπιτο δεν θα βρεις...ε βάλε ένα σεντόνι ένα μουσαμά...το ίδιο είναι...

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο λογικά θα παίζει φίλε απλα εμενα ψιλοκώλοσε σε κάτι που πηγα να φορτώσω...

 

στικάκι καλύτερα να μην πάρεις απο ebay ειναι 90% μούφες!

 

τριποδο ειχα πάρει πριν χρόνια ενα απο το e-shop κάπου 15 ευρώ και εχει 1.60 υψος ρυθμιζόμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο λογικά θα παίζει φίλε απλα εμενα ψιλοκώλοσε σε κάτι που πηγα να φορτώσω...

 

στικάκι καλύτερα να μην πάρεις απο ebay ειναι 90% μούφες!

 

τριποδο ειχα πάρει πριν χρόνια ενα απο το e-shop κάπου 15 ευρώ και εχει 1.60 υψος ρυθμιζόμενο...

 

Οχι ρε ebay ,μια φορα την εφαγα πριν απο κανενα 2 χρονια που πηρα ενα 128 γιγα περιπου στα 30 ευρω και μου εμεινε στα χερια μετα το ανοιγμα της συσκευασιας.

Απο το eshop, you.gr θα κοιταξω. Τριποδο φιλε τωρα κοιταω στο eshop και βρηκα μερικα http://www.e-shop.gr/product?id=PER.566338 με μεγιστο υψος 1,25. Δεν νομιζω να χρειαστω και αλλο αφου μετα μπορω να δωσο κλησει για περισσοτερο υψος προβολης (νομιζω κιολας) Μετα ειναι http://www.e-shop.gr/product?id=PER.991695 με λιγο περισσοτερο υψος. Τωρα δεν ξερω αν ολα αυτα παιζει η κεφαλη επανω.Δεν ειχα καμια εμπερια ποτε με τριποδα και τα σχετικα του (φωτο - βιντεοκαμερες )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 γραμμάρια είναι ο projector και πάνω σ χάρτινο να τον βάλεις δεν θα κουνιέται...:-P

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 γραμμάρια είναι ο projector και πάνω σ χάρτινο να τον βάλεις δεν θα κουνιέται...:-P

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

 

Στιβαρο πραγμα λεμε.

Mouti το εχεις παιξει καμια φορα στον max σε μεγεθος -60΄΄- Πως ειναι η εικονα του σε αυτες της ιντσες και ποια νομιζεις ειναι η καλυτερη ως προς την ποιοτητα εικονας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ναι αλλά πρώτων...θα πρέπει να πάει αρκετά πίσω ώστε να έχει σωστή εστίαση και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να γίνει στο τροχόσπιτο...και δεύτερον θέλει απόλυτη συσκότιση...!αλλιώς θέλει λίγο λιγότερες ίντσες για καλύτερη εικόνα...

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ναι αλλά πρώτων...θα πρέπει να πάει αρκετά πίσω ώστε να έχει σωστή εστίαση και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να γίνει στο τροχόσπιτο...και δεύτερον θέλει απόλυτη συσκότιση...!αλλιώς θέλει λίγο λιγότερες ίντσες για καλύτερη εικόνα...

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

 

Οταν λες αρκετα ..... στις 60΄΄ μιλαμε για 3 , 3.5 μετρα περιπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι...μπορεί και 4...αλλά δεν χρειάζεται...μες στο σπίτι το έχω σε λιγότερες ίντσες και καθόμαστε καμία 8 άτομα και είναι τζετ...

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φίλοι μου καλημέρα..!

 

Χθες επαιξα την πρώτη ταινία σε περίπου 60" (τόσες μου επέτρεπε ο χώρος) απο περίπου 3.5-4 μέτρα και μπορώ να πω ότι ειμαι αρκετα ικανοποιημένος (δεδομένης και της χαλια ποιότητας του σοβα/βαφης).

 

Αυτή που επαιξα ήταν 720p brrip και χρησιμοποίησα μάλιστα το εσωτερικο ηχείο που κάνει μια χαρά τη δουλειά του για κλειστο χώρο.

 

Πααααρα πολυ βολικο το τηλεχειριστηριο το οποιο ειναι πραγματικα βολιδα. Απο όπου και αν σημαδέψεις ακομα κ αν δεν εχει οπτικη επαφη πιάνει και ειναι άμεσο και με αρκετές λειτουργίες.

 

Λιγο δυσχρηστο το μενου αλλα συνηθίζεται νομίζω.

 

Αυτά γενικά, όποτε ξαναβάλω θα ρίξω και μία φωτογραφία να υπάρχει..

 

για τα ~50 ευρω του αψογος πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα ο projector δεν έχει χαμηλή ανάλυση ??? φαίνεται τίποτα ?

 

 

http://www.ebay.com/itm/New-60-Portable-Mini-HD-LED-Projector-Cinema-Theater-Support-PC-Laptop-VGA-H-/151047231834?pt=AU_HomeEnt_Projectors&hash=item232b1dd95a

 

 

  • Native Resolution:320*240
  • Supported resolution:1024*768

 

Συνήθως το desktop στα pc σήμερα είναι πάνω από 1024 δηλαδή πρέπει να αλλάξω το Resolution στο desktop για να παίξει ο  projector  ? κλείνει άμα εχεις πιο μεγάλη ανάλυση στο desktop ?

Επεξ/σία από biomecanoid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...