Προς το περιεχόμενο

mini projector


gkarabid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι μου καλημέρα..!

 

Χθες επαιξα την πρώτη ταινία σε περίπου 60" (τόσες μου επέτρεπε ο χώρος) απο περίπου 3.5-4 μέτρα και μπορώ να πω ότι ειμαι αρκετα ικανοποιημένος (δεδομένης και της χαλια ποιότητας του σοβα/βαφης).

 

Αυτή που επαιξα ήταν 720p brrip και χρησιμοποίησα μάλιστα το εσωτερικο ηχείο που κάνει μια χαρά τη δουλειά του για κλειστο χώρο.

 

Πααααρα πολυ βολικο το τηλεχειριστηριο το οποιο ειναι πραγματικα βολιδα. Απο όπου και αν σημαδέψεις ακομα κ αν δεν εχει οπτικη επαφη πιάνει και ειναι άμεσο και με αρκετές λειτουργίες.

 

Λιγο δυσχρηστο το μενου αλλα συνηθίζεται νομίζω.

 

Αυτά γενικά, όποτε ξαναβάλω θα ρίξω και μία φωτογραφία να υπάρχει..

 

για τα ~50 ευρω του αψογος πάντως..

 

Γιωργο μου τωρα ειδα το ποστ σου.

Ανεβασε και κανενα βιντεο-φωτο να δουμε και εμεις τα λιγουρια που το περιμενουμε απο μερα σε μερα. Το καλωδιο το πηρα (αυτο που μου προτεινες) usb32gb -ελπιζω να πιασει - και θελω ενα τριποδο ,και να φτιαξω καμια παντεντα ,(αντι για πανι) να βαραει επανω στο τροχοσπιτο.

 

Δωστε καμια οικονομικη λυση παιδια για προβολη.Πχ κοντρα πλακε 3χιλ και βαψιμο ασπρο ματ , πολυκαρβονικο , η κανενα μουσαμα.

Τεσπα

Γιωργο μπορει να δειξει και πανω απο 60΄΄ ο προβολεας , γιατι καπου το αναφερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω για Resolution ρωτησα

 

ναι, το resolution προσαρμόζεται... εκει πήγαινε...

 

καταλαβε όμως οτι πρόκειται για κάτι που κάνει 50 ευρώ και δε θα πρέπει να περιμένεις με τιποτα αυτά που σου δίνει ένας δέκτης με 6-7πλασια τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ο projector δεν έχει χαμηλή ανάλυση ??? φαίνεται τίποτα ?

 

 

http://www.ebay.com/itm/New-60-Portable-Mini-HD-LED-Projector-Cinema-Theater-Support-PC-Laptop-VGA-H-/151047231834?pt=AU_HomeEnt_Projectors&hash=item232b1dd95a

 

 

  • Native Resolution:320*240
  • Supported resolution:1024*768

 

Συνήθως το desktop στα pc σήμερα είναι πάνω από 1024 δηλαδή πρέπει να αλλάξω το Resolution στο desktop για να παίξει ο  projector  ? κλείνει άμα εχεις πιο μεγάλη ανάλυση στο desktop ?

 

 

ποιος δέκτης εδώ μιλάμε για projector

αυτό που ρώτησα ήταν :

 

* Πρέπει να αλλάξω resolution στο desktop ?

 

* Αμα το desktop έχει πιο μεγάλη ανάλυση ο projector τι κάνει ? κλεινει ? μαυρο  ?

 

* Με native resolution 320x240 πως δείχνει ? διαβάζονται τα γράμματα κάτω από τα icons στο desktop ?

 

Kάντε upload καμια εικόνα να δούμε τι γίνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος δέκτης εδώ μιλάμε για projector

αυτό που ρώτησα ήταν :

 

* Πρέπει να αλλάξω resolution στο desktop ?

 

* Αμα το desktop έχει πιο μεγάλη ανάλυση ο projector τι κάνει ? κλεινει ? μαυρο  ?

 

* Με native resolution 320x240 πως δείχνει ? διαβάζονται τα γράμματα κάτω από τα icons στο desktop ?

 

Kάντε upload καμια εικόνα να δούμε τι γίνετε

 

απαντησα και στο άλλο θέμα και μπερδεύτηκαν τα gadget...

 

οχι δε χρειάζεται να αλλαξεις αναλυση αλλαζει αυτόματα και προσαρμόζεται.

αν εχει πιο μεγάλη αναλυση προσαρμοζεται - δε το εχω πετύχει να ριχνει μαύρο...

 

συνήθως βλεπω ταινίες απο στικακι οποτε μπορω να σου πω με σιγουριά οτι τουλάχιστον οι υποτιτιλοι διαβάζονται άνετα, οποτε γιατι να μη διαβάζονται και τα γραμματα κάτω απο το εικονίδια..

 

Οποτε βάλω καμια ταινία ή συνδέσω τον υπολογιστη θα ανεβάσω κατι - νομιζω ειχα ήδη ανεβασει μια πρόχειρη σε προηγούμενη σελιδα πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ δεν τον έχετε βάλει σε pc. οποιος μπορεί ας τον βάλει σε pc γιατί νομίζω πως θα κλείνει με desktop μεγάλης ανάλυσης και τα γράμματα κάτω από τα icons δεν θα διαβάζονται.

Περιμένω νέα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιωργο μου δεν μου απαντησες ρε φιλε ,δειχνει και πανω απο 60΄ το μηχανημα γιατι θελω να υπολογισω το πανι.

Σαν ασχετο να ρωτησω και μια ψιλομ@λ@κια , ειναι 4.3 η 16.9 η εικονα ( τετραγωνη εικονα εχουμε)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιωργο μου δεν μου απαντησες ρε φιλε ,δειχνει και πανω απο 60΄ το μηχανημα γιατι θελω να υπολογισω το πανι.

Σαν ασχετο να ρωτησω και μια ψιλομ@λ@κια , ειναι 4.3 η 16.9 η εικονα ( τετραγωνη εικονα εχουμε)?

 

έλα καλησπέρα φιλος,

 

τωρα ειδα το μύνημα..!

 

εβγαλα φωτογραφίες με το κινητο! θα τις ανεβασω αυριο..

 

Όπως και να εχει μη ζητάμε πολλα με 50 ευρω, το ξαναειπα! Πάντως σε κάθε περίπτωση παίζει καλύτερα απο στικάκι/καρτα παρά απο VGA...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα καλησπέρα φιλος,

 

τωρα ειδα το μύνημα..!

 

εβγαλα φωτογραφίες με το κινητο! θα τις ανεβασω αυριο..

 

Όπως και να εχει μη ζητάμε πολλα με 50 ευρω, το ξαναειπα! Πάντως σε κάθε περίπτωση παίζει καλύτερα απο στικάκι/καρτα παρά απο VGA...

 

Αντε ρε Γιωργο δωσε φωτο τον λαο.Το 90% θα δουλευει μονο απο στικακι και το υπολοιπο λιγο τηλεορασει και τον χειμωνα κανενα Ps3.

 

Μολις τωρα εδωσα παραγγελια και ενα τριποδο http://www.e-shop.gr/product?id=PER.991695 .

Γνωριζει κανενας που θα βρω ενα καλωδιο AUDIO/VIDEO CABLE 2X3 CINCH σαν και αυτο

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.753068 αλλα θελω απο 5 μετρα και επανω ωστε οταν δουλευω τηλεορασει να μην την βγαζω εξω απο το τροχοσπιτο .

Ευχαριστω.Τα 2 μετρα τα εχω σπιτι κιολας.

Ααα Γιωργο το μηχανημα ειναι Ελλαδα (Αθηνα) και απο μερα σε μερα το περιμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά...

 

Αυριο μεθαύριο θα το χεις...

biomecanoid δε σε πρόλαβα, πάντως σε τετοια αποσταση οχι τα γραμματα κάτω απο τα εικονίδια δε φαίνονται...

 

Α και όταν συνδέσεις συσκευη με μεγαλύτερη αναλυση, απλα ρίχνει την αναλυση στα 1024*768 και παίζει με αυτήν. Π.χ. και εγω στο λαπτοπ μου εχω 1280*800 και μου κόβει αριστερά δεξια την οθονη, την προσαρμόζει και δείχνει...

Δεν αξίζει πάντως για μένα να συνδέσεις το pc για ταινία...

Σου ανεβάζω μια φώτο απο το metro των W8, δυο απο ταινία μέσω pc και μία απο την αρχική οθονη (πρέπει να τις τούμπαρε απο μόνο του :@)

 

2ujs202.jpg

 

 

2pycdol.jpg

 

 

8xn3p5.jpg

 

 

8wimx5.jpg

 

 

εναλλακτικά επειδη σε βλέπω οτι ψάχνεσαι: http://www.e-shop.gr/product?id=PER.180881&sid=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, τωρα το παρατήρησα... κατω δεξιά σε όλες τις εικόνες φιλοσκοτεινίαζει γιατι κάπου παρεμβάλοταν το κεφάλι μου! :P

 

Γιώργο μια χαρα το εχεις πιάσει το νόημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά...

 

Αυριο μεθαύριο θα το χεις...

biomecanoid δε σε πρόλαβα, πάντως σε τετοια αποσταση οχι τα γραμματα κάτω απο τα εικονίδια δε φαίνονται...

 

Α και όταν συνδέσεις συσκευη με μεγαλύτερη αναλυση, απλα ρίχνει την αναλυση στα 1024*768 και παίζει με αυτήν. Π.χ. και εγω στο λαπτοπ μου εχω 1280*800 και μου κόβει αριστερά δεξια την οθονη, την προσαρμόζει και δείχνει...

Δεν αξίζει πάντως για μένα να συνδέσεις το pc για ταινία...

Σου ανεβάζω μια φώτο απο το metro των W8, δυο απο ταινία μέσω pc και μία απο την αρχική οθονη (πρέπει να τις τούμπαρε απο μόνο του :@)

 

2ujs202.jpg

 

 

2pycdol.jpg

 

 

8xn3p5.jpg

 

 

8wimx5.jpg

 

 

εναλλακτικά επειδη σε βλέπω οτι ψάχνεσαι: http://www.e-shop.gr/product?id=PER.180881&sid=1

 

 

 

Kοίτα αυτή την στιγμή έχω ένα καλο Touchpanel PC με XBMC media center έχω ηχεια, έχω σχεδόν τα πάντα και μου λείπει ένας Projector η μια TV  για να ολοκληρωθεί ένα "Home Cinema" άμα μπορεί να θεωρηθεί αυτό Home cinema τώρα :P. Γιαυτο ψάχνω, τώρα χωρίς λεφτά λίγα μπορείς να κανεις και κοίταζα μήπως μπορώ να βολευτώ προσωρινά με αυτόν εδώ τον Mini Projector μέχρι να μαζέψω λεφτά για κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...