Προς το περιεχόμενο

mini projector


gkarabid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι οντως... μπορεί να ειναι κάτι σαν entry level projector μεχρι να μαζεψεις κατι παραπάνω... είναι στο 1/6 των χρημάτων ενός απλού κανονικού σαν αυτο που σου εστειλα... απλα ειπαμε μη ζητάμε πολλά απο 50 ευρω.. ετσι;

 

θα παει απο δευτερα και στον ετερο φιλο γιωργο να μας πει τις εντυπώσεις του και αυτος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και μην ξεχναμε παιδια για το κοστος αλλαγης μιας λαμπας απο κανονικο projector ,σχεδον τα 2/3 της τιμης κανει.

Ενω με αυτον εχουμε 20000 ωρες λειτουργιας (LED) που και να προλαβει να καει στα υπολοιπα χρονια που εχουμε μπροστα μας αγορα καινουργιο ολο τον projector.

​   Μην βαλουμε και την απευθείας αναπαραγωγη ποu στικακι .....που για μενα ηταν 2 λογος αγορας του

Πρωτος φυσικα ο οικονομικος.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ σωστός... 20000 ώρες είναι 2+ χρονια ασταμάτητης λειτουργίας... Πιο πιθανό ειναι να καει ο μετασχηματιστης του αυτα τα δυο χρόνια...

 

Και ναι τη δυνατότητα αναπαρωγωγής απο στικάκι/καρτα μνήμης τη βρίσκεις σε μηχανήματα 500ευρω και πάνω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι σωστό που ψάχνετε για Led Projector.

Ψάχνοντας λίγο βρήκα τον Acer C120  Led στα 230 euro έχει native Resolution 800x600 δηλαδή ας πούμε πως είναι "HD Ready" και με software interpolation φτάνει τα 1280x800 ( βεβαια δεν είναι 1900x1200 αλλα είναι αξιοπρεπή ανάλυση ) και μπορεί να τροφοδοτηθεί κατευθείαν από USB

υπάρχουν και άλλοι led projectors στην ίδια τιμή

 

 

http://www.skroutz.gr/s/441827/Acer-C120.html?keyphrase=acer+led+mini+projector

 

http://www.laptopmag.com/review/projectors/acer-c120-led-dlp-projector.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ σωστός... 20000 ώρες είναι 2+ χρονια ασταμάτητης λειτουργίας... Πιο πιθανό ειναι να καει ο μετασχηματιστης του αυτα τα δυο χρόνια...

 

Και ναι τη δυνατότητα αναπαρωγωγής απο στικάκι/καρτα μνήμης τη βρίσκεις σε μηχανήματα 500ευρω και πάνω...

 

Κελεπουρι λεμε  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

Η γενια του 70 και κατι θα θυμουνται καλοκαιράκι θερινος κινηματογραφος ,σορτσακι - σαγιοναρα ,καρεκλα μεταλλικη με επενδυση λαστιχο (πορτοκαλι η μπλε) χαλικακι κατω ασπρο , λεμονιτα - σπορια και στην καλυτερη κανενα κοκ.Εργακια.... Σταθης Ψαλτης και παει λεγοντας.

Κατι τετοιο θελω να πιασω στο παραθαλλασιο.

Αλλοστε 50 ευρω ειναι 6-7 εισητηρια στο κινηματογραφο

 

Eίναι σωστό που ψάχνετε για Led Projector.

 

Ψάχνοντας λίγο βρήκα τον Acer C120  Led στα 230 euro έχει native Resolution 800x600 δηλαδή ας πούμε πως είναι "HD Ready" και με software interpolation φτάνει τα 1280x800 ( βεβαια δεν είναι 1900x1200 αλλα είναι αξιοπρεπή ανάλυση ) και μπορεί να τροφοδοτηθεί κατευθείαν από USB

 

υπάρχουν και άλλοι led projectors στην ίδια τιμή

 

 

http://www.skroutz.gr/s/441827/Acer-C120.html?keyphrase=acer+led+mini+projector

 

http://www.laptopmag.com/review/projectors/acer-c120-led-dlp-projector.aspx

 

Καμια σχεση ,συγκρίνουμε Μερσεντε με Λαντα φιλε μου. 

Αλλο 47 ευρω και αλλο 200 και κατι.

Υπολογισε μονο και τιποτα εξτρα αν θα χρειαστεις , πανι , τριποδο , καλωδια κλπ για ανεβαζουν αρκετα την τιμη του.

Φιλε μου αν καταλαβα καλα το θες για Home cinema και λογικα αυτα που ποσταρες τωρα αυτα για σενα πρεπει να ειναι η κατωτερη λυση.Απο εκει ξεκινας και κοιτας προς τα πανω αναλογος τα οικονομικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξη 50 euro είναι super για projector και να τον πάρετε αλλα μην τον συγκρίνουμε με τον Cinema τώρα.

Επειδή εγώ μπορεί να έχω για παράδειγμα ένα remote video sender για να στέλνω TV από το ένα δωμάτιο στο άλλο δεν με κάνει αυτομάτως και ραδιοτηλεοπτικό σταθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Την Δευτερα παρελαβα και εγω το μηχανημα.

Γιωργου μου καμια σχεση αυτα που ελεγες με αυτο που ειδα :confused:  :confused:  :confused:   Ο mini projector ειναι απλα   :-D  ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ   :-D 

Ρε φιλε εχω ψωνιζει και ψωνιζει πραγματακια αλλα μικρης αξιας αλλα μεγαλης αξιας αλλα αυτην η αγορα πιστευω ειναι η καλυτερη που εχω κανει τα τελευταια 7-8 χρονια

 

Εχθες μαλιστα κατω στην πυλωτη της πολυκατοικιας εδωσα μια μικρη παρασταση μαζευωντας καμια 15 μικρα και βαροντας σε ψιλοκιτρινο τοιχο (φυσικα σαγρε)

απο αποσταση περιππου 3-4 μετρα παιξαμε το ξενοδοχειο τερατων. Επρεπε να βλεπαται την χαρα τους αφου μαζι με πατατακια - χυμο απολαυσαν την ταινια σε καμια 55-60 ιντσες. Η εικονα απλως τελεια , και το ηχειο που εχει ειναι υπερ αρκετο και για εξωτερικο χωρο.

Παντα μιλαμε για projector τον 47 ευρω παιδια και οποιαδιποτε συγκρισει με αλλα μηχανημα 10πλασιας αξιας ειναι ..... :whistle: \

Μαλιστα Γιωργο χωρις να εχουμε το απολητο σκοταδι αφου ο δρομος γυρο φυρο εχει της κολονες της δεη + τα φωτα της πυλοτης που δεν κλειναν

Το εχω δοκιμασει μαλιστα με σημα απο tv με απλο καλωδιο (10 μετρα  - 8ευρω) και απλα και εκει τα σπαει.

Τρια σκικακια που εχω 8 - 16 - 32 gb τα αναγνωριζει σε χρονο tt .Μονο συνδεσει απο vga δεν προλαβα να κανω αλλα στα μεσα του Σαβ/κου θα γινει και αυτο.

Οπως επισης και συνδεσει με Ps3.

Ειδη με την αγορα τριποδο απο το eshop εκλεισε το πακετο τελεια. Ααα το πιο ωραιο στο πατρικο βρηκα και το πανι (με τριποδο και μηχανισμο να μαζευει μεσα το πανι)που ειχε ο πατερας μου, αφου καποιο διαστημα ειχε μηχανη με μπομπινες , ξερεται οπως στο κινηματογραφο.

Θετικα τωρα

1) Εικονα τελεια ( 47  ευρω το ξαναλεω )

2  Δυνατο ηχειο

3  Αναγνωρισει usb μεχρι σε εμενα 32gb

4 μικρη - ελαφρια κατασκευη για κουβαλημα (αυτο μπορει να μπει και στα μειον)

5 Υποδοχη για τριποδο

6 και ολα τα υπολοιπα που εχουν γραφτει στα προηγουμενα ποστ πχ led ....

7 Αθορυβος

 

Μειον

1) Το τηλεκοντρολ θελει επαφη με το ματακι (ισως να φτανε η μπαταριες που εβαλα,χρησιμ και αγνωστης μαρκας)

2 Πολυ θερμοτητα βγαζει μετα απο 20 λεπτο

3 ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΓΙΑ ΡΕΖΕΡΒΑ

 

Ερωτηση προις τους κατοχους

Το κουμπι στο τηλεκοντρολ zoom τι κανει, γιατι το παταω και δεν αλλαζει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Την Δευτερα παρελαβα και εγω το μηχανημα.

Γιωργου μου καμια σχεση αυτα που ελεγες με αυτο που ειδα :confused:  :confused:  :confused:   Ο mini projector ειναι απλα   :-D  ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ   :-D 

Ρε φιλε εχω ψωνιζει και ψωνιζει πραγματακια αλλα μικρης αξιας αλλα μεγαλης αξιας αλλα αυτην η αγορα πιστευω ειναι η καλυτερη που εχω κανει τα τελευταια 7-8 χρονια

 

Εχθες μαλιστα κατω στην πυλωτη της πολυκατοικιας εδωσα μια μικρη παρασταση μαζευωντας καμια 15 μικρα και βαροντας σε ψιλοκιτρινο τοιχο (φυσικα σαγρε)

απο αποσταση περιππου 3-4 μετρα παιξαμε το ξενοδοχειο τερατων. Επρεπε να βλεπαται την χαρα τους αφου μαζι με πατατακια - χυμο απολαυσαν την ταινια σε καμια 55-60 ιντσες. Η εικονα απλως τελεια , και το ηχειο που εχει ειναι υπερ αρκετο και για εξωτερικο χωρο.

Παντα μιλαμε για projector τον 47 ευρω παιδια και οποιαδιποτε συγκρισει με αλλα μηχανημα 10πλασιας αξιας ειναι ..... :whistle: \

Μαλιστα Γιωργο χωρις να εχουμε το απολητο σκοταδι αφου ο δρομος γυρο φυρο εχει της κολονες της δεη + τα φωτα της πυλοτης που δεν κλειναν

Το εχω δοκιμασει μαλιστα με σημα απο tv με απλο καλωδιο (10 μετρα  - 8ευρω) και απλα και εκει τα σπαει.

Τρια σκικακια που εχω 8 - 16 - 32 gb τα αναγνωριζει σε χρονο tt .Μονο συνδεσει απο vga δεν προλαβα να κανω αλλα στα μεσα του Σαβ/κου θα γινει και αυτο.

Οπως επισης και συνδεσει με Ps3.

Ειδη με την αγορα τριποδο απο το eshop εκλεισε το πακετο τελεια. Ααα το πιο ωραιο στο πατρικο βρηκα και το πανι (με τριποδο και μηχανισμο να μαζευει μεσα το πανι)που ειχε ο πατερας μου, αφου καποιο διαστημα ειχε μηχανη με μπομπινες , ξερεται οπως στο κινηματογραφο.

Θετικα τωρα

1) Εικονα τελεια ( 47  ευρω το ξαναλεω )

2  Δυνατο ηχειο

3  Αναγνωρισει usb μεχρι σε εμενα 32gb

4 μικρη - ελαφρια κατασκευη για κουβαλημα (αυτο μπορει να μπει και στα μειον)

5 Υποδοχη για τριποδο

6 και ολα τα υπολοιπα που εχουν γραφτει στα προηγουμενα ποστ πχ led ....

7 Αθορυβος

 

Μειον

1) Το τηλεκοντρολ θελει επαφη με το ματακι (ισως να φτανε η μπαταριες που εβαλα,χρησιμ και αγνωστης μαρκας)

2 Πολυ θερμοτητα βγαζει μετα απο 20 λεπτο

3 ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΓΙΑ ΡΕΖΕΡΒΑ

 

Ερωτηση προις τους κατοχους

Το κουμπι στο τηλεκοντρολ zoom τι κανει, γιατι το παταω και δεν αλλαζει τιποτα

 

μια χαρα! καλορίζικος! λοιπον ξεκινάω απαντησεις απο κατω προς τα πανω... ουτε εγω εχω βρει τι κανει αυτο το κουμπι αλλα μαλλον χρησιμευει στην προβολη φωτογραφιών.

 

Το τηλεκοντρολ εμενα πιανει αψογα και απο την αναποδα πλευρά (χωρις οπτικη επαφη) οποτε μαλλον σου φταίνε οι μπαταρίες!

Θερμότητα να σου πω την αληθεια δεν εχω παρατηρήσει εγω...

 

 

σε ολα τα αλλα συμφωνώ απλα είμαι μετρημένος σε αυτά που λεω οταν προκειται για μία αγορά  :)

 

φυσικά και ειναι καταπληκτικός για ουτε 50 ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια Γιωργο μου ειναι οτι περιμενα κατι πολυ κατωτερο απο αυτο,ετσι δικαιολογουνται τα παραπανω λογια μου.

Για να μην παρασιρο κανεναν με τα λογια μου προς αγορα οποιος φιλος θελει μπορει να ερθει στον χωρο μου για μια δοκιμοι.

Οπως και εσυ αναφερες Γιωργο μου μιλαμε παντα για μηχανημα 50 ευρω

 

Αποστολή από το GT-S5830 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ακριβώς φίλε και προς αποφυγή παρεξηγήσεων ειναι Γ@Μ@ΤΟ για τα 50€ του... Δεν τίθεται όμως θέμα συγκρισης με HD προτζεκτορες για κανένα λόγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μολις ειδα οτι το Ps3 εχει μονο HDMI εξοδο αρα αδυνατην η συνδεσει με τον  projector που εχω.

Κοιταξα λιγο στο ebay και βρηκα ανταπτορα http://www.ebay.co.uk/itm/S-VGA-Mini-HDMI-DVI-D-Scart-to-RCA-DB9-AV-Audio-Video-Cable-1M-2M-2-5M-3M-5M-10M-/170826319094 HDMI σε RGA και vga .Η ερωτηση μου ειναι αν θα μου κανει για αυτο που ζηταω παιδια ,η μηπως υπαρχει προβλημμα με τον ηχο αφου απο ψηφιακο βγαζουμε αναλογικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα δε προκειται να δουλεψουν! αστα!! παρηγγειλα και εγω hdmi σε Vga converter που μετατρεπει και τον ηχο και το περιμένω να ερθει...

 

(http://www.ebay.co.uk/itm/New-Professional-HDMI-to-VGA-Aduio-HD-Conversion-Cable-Adapter-23cm-Black-/370817822727?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEWNX%3AIT&nma=true&si=o6SC6jKIVgD6bcK4whqH3POn%252Bac%253D&orig_cvip=true&rt=nc)

 

τονίζω απλα οτι στη vga χάνει αρκετά απο ποιότητα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...