Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα με φαει η αγωνια αν ο απο πανω μου θα το ενεργοποιησει...Αν καταλαβα καλα απο την ανακοινωση μεχρι και την δευτερα 19/01 μπορουν να ενεργοποιησουν οι νεοι ωφελουμενοι την επιταγη...Τριτη θα παω να ρωτησω αν την ενεργοποιησε λετε θα μπορουν να μου πουν οι αχαιρευτοι το κεκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Συνολικά είναι 7800 χωρίς κρατήσεις οι οποίες είναι 20% φόρος και 3,6 % χαρτόσημο.

Θεωρία  1.560 € - 23,6 % = 1191 € και πρακτική 6.240 € - 23,6 % = 4767 €

Σύνολο: 5958 € καθαρό ποσό.

 

 

Το 23,6% αποτι λένε το παίρνεις (ελπίζω) με την εκκαθάριση της φορολογικής δήλωσης, εκτός και αν έχεις και άλλα εισοδήματα και δεν δικαιούσαι επιστροφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ακριβως ετσι Porg,απλα αν εχεις και αλλα εισοδηματα συνυπολογιζονται ολα μαζι και ισως πληρωσεις περισσοτερο φορο.Στην ουσια δηλαδη ισως παρεις πισω λιγοτερη επιστροφη.Σχετικα ειναι ολα και διαφορετικα για τον καθενα. Καθε χρονο βεβαια η φορολογια και ο τροπος υπολογισμου του φορου εισοδηματος αλλαζει οποτε περιμενουμε και φετος να δουμε τι θα ισχυσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσας μολις τελειωσατε τα θεωρητικα, σας εδωσαν ταμπλετ; σε εμας εδωσαν σε ολα τα τμηματα και στο δικο μου οχι. Τους το ειπαμε και λενε οτι θα μας ειδοποιησουν για το ποτε να παμε να τα παρουμε. Ξερετε τιποτα σχετικα με αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατερίνα90

Το παρουσιολόγιο πρέπει να είναι καθαρό χωρίς μουτζούρες και σκισίματα.

Αν για κάποιο λόγο σου σκίστηκε μία σελίδα προτιμότερο είναι να ξανατυπώσεις τη συγκεκριμένη και να την ξαναγράψεις σωστά.

Μην αναφέρεις για «δώρα» tablet κτλ. είναι παράνομα!

 

 

BlackBetty

Πρώτα να ανακοινωθούν τα αποτελέσματα των επιλαχόντων και μετά θα δούμε πόσοι θα απορροφηθούν.

Μπορείς με βάση της πρόσκλησης στα νέα προγράμματα 18-24 και 25-29 με αίτηση αιτιολογημένη στην ΕΚΤ-ΕΥΕ μέσω της ιστοσελίδας, αυτό όμως πρέπει να το κάνει το ΚΕΚ, να ζητήσεις αλλαγή εταιρείας πρακτικής.

Θεωρητικά γίνετε αλλά δεν ξέρω αν θα το κάνει το ίδιο το ΚΕΚ γιατί πρέπει να απολογηθεί και φυσικά να υπάρχει σοβαρός λόγος από τον ωφελούμενο για την αλλαγή και δεν ξέρω αν θα μπορεί να ξανασυμμετέχει αυτή η επιχείρηση σε επόμενα προγράμματα.

 

Mary1

Πολύ λογικά και συμφωνώ με τον anthobeio, η επιχείρηση δεν έχει να πληρώσει απολύτως τίποτα, απλά έχει δωρεάν προσωπικό κατά την διάρκεια των 450 ωρών κτλ.. και χρηματοδοτείτε και έπειτα αν σε προσλάβει!

Η επιχείρηση που θα κρατήσει ωφελούμενο θα λάβει τα εξής:

Για ηλικίες 18-24 ετών 15€ ημερησίως για σύμβαση 6 μηνών

Για ηλικίες 25-29 ετών 18€ ημερησίως για σύμβαση 6 μηνών

Περιμένουμε όμως την νέα εγκύκλιο γι αυτά τα προγράμματα που το καθορίζουν. Γιατί αυτά που ξέρω είναι με τα μέχρι τώρα προγράμματα τι ίσχυε.

 

Stakaman21

Απλά παίρνεις τις απουσίες που δικαιούσαι, φυσικά ενημερώνοντας το ΚΕΚ για να μπουν στο σύστημα (20% στην κάθε φάση), μπορεί να αλλαχθεί και το πρόγραμμα ώστε να μετατοπιστεί μία μέρα, αλλά έχει λίγο τρέξιμο για το ΚΕΚ.

 

Porg

Το 20% επιστρέφετε το 3,6% είναι χαρτόσημο δεν το επιστρέφουν!

Και φυσικά ακριβώς αυτό που λέει ο thanasismen76 θα συνυπολογιστούν και το τι έχεις στην Δ.O.Y.!

 

Alexia24

Ναι φυσικά!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος το 25-29 θα πάρει

 

480 --> 96 επιστροφή, 17 χαρτόσημο, cash 367
 
920 --> 184 επιστροφή, 33 χαρτόσημο, cash 703
 
1150 --> 230 επιστροφή, 41 χαρτόσημο , cash 879
 
και το 18-24 
 
480  --> 96 επιστροφή, 17 χαρτόσημο , cash 367
 
830 -->166 επιστροφή , 30 χαρτόσημο , cash 634
 
1100 --> 220 επιστροφή, 40 χαρτόσημο , cash 840
 
Να ρωτήσω επίσης μήπως έχει πληρωθεί κανείς τα χρήματα της θεωρίας ή είναι νωρίς ακόμα; Το τμήμα μου τελείωσε 2/12/2014.. και φυσικά ακόμα τπτ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Eχω αρχίσει την πρακτική μου την επιχείρηση και η δευθυντρια θέλει να με βάλει στο πρωινό τμήμα απο το απογευματινό που είμαι τώρα. Γνωρίζεται αν γίνεται γιατί δεν μίλησα ακόμη με το κεκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...