Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Doctor σου ζήτησε ο λογιστής καμιά απόδειξη από αυτές που μας έδωσαν τα ΚΕΚ;

Πως θα τα πάρεις τα χρήματα πρέπει να πας εφορία ή μπαίνουν μόνα τους στο λογαριασμό;

 Ναι κανε ενα κοπο και πες μας κ μας να ξερουμε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εμείς που είμασταν στην κατηγορία που μας δηλώνουν οι γονείς στην φορολογική τώρα θα κάνουμε μόνοι μας ή πάλι οι γονεις, για την επιστροφή ρωτάω κυριως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για την φορολογική δήλωση δεν νομίζω να έχει φόρο τα 7 ευρώ. Διότι αν πατήσεις το πορτοκάλι πλαίσιο λέει φόρος που αναλογεί 0 μήπως τα 7 ευρώ ήταν τα χαρτόσημα τα οποία δεν επιστρεφονται? Μην ξεχνάτε κράτησαν τα χαρτόσημα που είναι 3.2%τ οποία και δεν επιστρέφονται. Και κάτω στην φορολογική αν δείτε λέει σε περίπτωση επιστροφή φόρου έχει πλαίσιο το ποιο έχει τράπεζες και διπλά το iban του λογαριασμού της τράπεζας που έχετε. Όσο αφορά τα χαρτιά της παρακράτησης του φόρου είχα πάρει το κεκ και μου λένε δεν τα έχουν στείλει ακόμα από το υπουργείο τρέχα γύρευε.


Επίσης εμείς που είμασταν στην κατηγορία που μας δηλώνουν οι γονείς στην φορολογική τώρα θα κάνουμε μόνοι μας ή πάλι οι γονεις, για την επιστροφή ρωτάω κυριως..

Αν είσαι άνω των 18 θα πρέπει να κάνεις μόνος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παρακράτηση θα φανεί αν κάνω γτ πρώτη χρονιά θα είναι

Τώρα πλέον φαίνονται όλα διότι έχουν περαστεί στο σύστημα του taxis.Bασικα κωδικους εχεις?username kai password για να μπεις στο taxis? Kλειδαριθμο εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εμείς που είμασταν στην κατηγορία που μας δηλώνουν οι γονείς στην φορολογική τώρα θα κάνουμε μόνοι μας ή πάλι οι γονεις, για την επιστροφή ρωτάω κυριως..

Αν οι γονείς σου βγάζουν πολλά φράγκα μπορεί να τους συμφέρει να κάνεις ως προστατευόμενος. Είχε τύχει σε εμένα παλιά και φυσικά μου έδωσαν την επιστροφή στο χέρι. :P

Παιδιά όσο κάνατε το voucher του 2014 και πληρωθήκατε μέσα στο 2014 να ξέρετε ότι μάλλον δε θα πάρουμε τα 500 ευρώ σαν επιστροφή φόρου.Μου βγάζει το σύστημα σαν φόρο που παρακρατήθηκε  480 και σαν φόρο που αφορά το εισόδημα από μισθωτές εργασίες(δλδ. τα 2400 του voucher) 487!Δηλαδή πληρώνω και 7 ευρώ φόρο.Όποιος έχει το ίδιο πρόβλημα ας μιλήσει!

Βασικά δε νομίζω να είναι και πολλοί που πληρώθηκαν το '13. Κάποιοι σίγουρα πήραν την θεωρία, αλλά για την πρακτική λίγο δύσκολο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πλέον φαίνονται όλα διότι έχουν περαστεί στο σύστημα του taxis.Bασικα κωδικους εχεις?username kai password για να μπεις στο taxis? Kλειδαριθμο εχεις?

Όχι δεν εγώ κάνει ποτε, με δήλωνε η μητέρα μέχρι και πέρσι (23) ως προστατευομενο. Στα δικαιολογητικα στο πρόγραμμα έβαλα τη φορολ. της μητέρα μ και φανταστηκα ότι μπορώ να κάνω το ίδιο φετος. Εμένα με ενδιαφέρει να πάρω την επιστροφή όπως κ να εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω πηγα στον λογιστη μου και μου ηπε οτι οι παρακρατισοι φορου που μου ειχε γινει φενεται στο ταξις αλλα θελι και την αποδιξει που ακωμα δεν την εστηλαν απ το ιπουργειο ξεροι κνς να μου πι αν εχουν ξεκινισει απ το ιπουργειο να στελνουν της αποδιξεις για την πρακτικη που πηραμε????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω πηγα στον λογιστη μου και μου ηπε οτι οι παρακρατισοι φορου που μου ειχε γινει φενεται στο ταξις αλλα θελι και την αποδιξει που ακωμα δεν την εστηλαν απ το ιπουργειο ξεροι κνς να μου πι αν εχουν ξεκινισει απ το ιπουργειο να στελνουν της αποδιξεις για την πρακτικη που πηραμε????

Δηλαδη χωρις την αποδειξη δεν γινεται? Γιατι σε πολλους φαινεται μας εχουν πει οτι δεν χρειαζεται καποια αποδειξη αφου φαινεται στο taxis...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό ξέρω φαίνονται όλα στο ταξις και δεν χρειάζεται να προσκομίσεις πουθενά καμιά απόδειξη,τώρα αν όντως την χρειάζονται τρέχα γύρευε δεν έχω καμιά απόδειξη από τα λεφτά της πρακτικής και θα πρέπει να τρέχω στο ΚΕΚ που έκανα το πρόγραμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ο λογιστης μου ζητησε αποδιξει γτ λεοι σε περιπτωση ελεγχου να μην την πατησουμε

Αφού τα λεφτά μπαίνουν κατευθείαν στον λογαριασμό...Αν και ποτε δωσουν της αποδειξης απο το υπουργειο στα κεκ τρεχα γυρευε εδω πλεον τα κεκ δεν ασχολουνται και το μονο που ψαχνουν ειναι να βρουν κανενα νεο προγραμμα για να τσιμπησουν κανενα πελατακη μονο τοτε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό ξέρω φαίνονται όλα στο ταξις και δεν χρειάζεται να προσκομίσεις πουθενά καμιά απόδειξη,τώρα αν όντως την χρειάζονται τρέχα γύρευε δεν έχω καμιά απόδειξη από τα λεφτά της πρακτικής και θα πρέπει να τρέχω στο ΚΕΚ που έκανα το πρόγραμμα.

 Eμενα μ χει δωσει το κεκ 2 αποδειξεις  με το ποσο των 560 ευρο η καθεμια με την αιτιολογια την παροχη εκπαιδευτικου εργου απ το κεκ... δε μου χουν δωσει κτ αλλο και τους ρωτησα αν ειναι κ καποια αλλη αποδειξη να παρω κ μου παν δεν μας εχει στειλει κτ αλλο το υπουργειο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Eμενα μ χει δωσει το κεκ 2 αποδειξεις  με το ποσο των 560 ευρο η καθεμια με την αιτιολογια την παροχη εκπαιδευτικου εργου απ το κεκ... δε μου χουν δωσει κτ αλλο και τους ρωτησα αν ειναι κ καποια αλλη αποδειξη να παρω κ μου παν δεν μας εχει στειλει κτ αλλο το υπουργειο..

Αυτες της αποδειξης εχω και εγω. Και οταν τους ρωτησα για την παρακρατηση του φορου μου λενε πως τωρα πλέον φαίνονται στο taxis.Τώρα για της άλλες απόδειξης της παρακράτησης του φόρου που ειχα ρωτηση τα κεκ λενε πρεπει να στειλουν το υπουργειο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...