Προς το περιεχόμενο

Best games atm


GiannisWalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, απέχω αρκετό καιρό από τα pc games και θα ήθελα να ξεκινήσω τίποτε καλό :P Άκουσα καλές κριτικές για crysis 3. Θα ήθελα την γνώμη σας για τα καλύτερα παιχνίδια που κυκλοφορούν τώρα, ανεξαρτήτου είδος παιχνιδιού. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, απέχω αρκετό καιρό από τα pc games και θα ήθελα να ξεκινήσω τίποτε καλό :P Άκουσα καλές κριτικές για crysis 3. Θα ήθελα την γνώμη σας για τα καλύτερα παιχνίδια που κυκλοφορούν τώρα, ανεξαρτήτου είδος παιχνιδιού. Ευχαριστώ

o,τι καλη κριτικη ακουσες για το crysis 3 τη παιρνω πισω (ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ! )  μιας και το παιχνιδι ειναι ολιγον τι μαπα

 

αν εχεις παρει καμια καλη καρτα γραφικων και θες να τη τεσταρεις βαλτο , διαφορετικα αν εχεις καμια παλιοτερη αστο, θα ταλαιπωρηθεις και με τα settings 

 

απο τα  καινουρια παιχνιδια εγω 2 εχω να σου προτεινω:

 

tomb raider και metro last light αν θες fιrst person shooter 

 

επισης αν παμε λιιιγο πιο πισω στο χρονο πολυ καλο shooter ηταν και το far cry 3  

 

 

  και προχώρα στο Biosock infinite

καλυτερα να παιξει το αρχικο bioshock αν δε το χει παιξει , με το infinite μπορει να ξαναπαρατησει τα παιχνιδια για καποια χρονια ακομα :P

 

(το σιχαινομαι και δε το κρυβω..  και δε με νοιαζει αν ειμαι απο τους λιγους που δεν τους αρεσε) 

 

Το 1 ειναι παιχνιδάρα το 2 δεν το εχω παίξει ακομα

το 2ο ειναι κανταρια καλυτερο σε καθε τομεα 

 

να καταλαβεις το πρωτο δε μου αρεσε καν (γενικα δεν ειμαι και φιλος της "σχολης" παιχνιδιων του πρωην ανατολικου μπλοκ) , αλλα το last light κυριολεκτικα το υπερλατρευω και θα το θυμαμαι για χρονια 

 

παιξτο αμεσα 

 

Ακούω γενικά ότι το 2ο Metro είναι πολύ καλύτερο..

ω ναι ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο ειναι το συστημα σου(καρτα/επεξεργαστης κυριως) ; ναι βαλε μετρο αν θες shooter και μετα ενα far cry 3 γιατι και αυτο ειναι πολυ καλο 

 

επισης αν εχεις amd καρτα στο μετρο βαλε οπωσδηποτε patch για να στρωσει, γιατι η αρχικη εκδοση του παιχνιδιου ειναι προβληματικη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Qsis δεν εισαι απο τους λιγους αλλα απο τους απειροελαχιστους που δεν τους αρεσε το Bioshock Inf,really :P Σοβαρα τωρα δεν σου αρεσε?? Ναι γουστα ειναι αυτα δεν λεω,αλλα δεν λες οτι ηταν μετριo,αλλα οτι ηταν κακο game αν καταλαβα καλα,δλδ μιλας για το παιχνιδι που παει για πρωτια για Game of the year και δεν του το προτεινεις καν επειδη δεν αρεσε σε εσενα ? :/

 

Anyway,ΓιαννηΠερπατητη παιχνιδια που πρεπει να παιξεις οπως και δηποτε ειναι τα παρακατω:

 

Tomb Raider

Bioshock Infinite

Metro: Last light

Far cry 3 - Ultimate troll game of the year : Far Cry 3 Blood Dragon :P

 

Περσινα παιχνιδια που αξιζουν την προσοχη σου:

 

Dishonored

Borderlands 2

Max Payne 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Qsis δεν εισαι απο τους λιγους αλλα απο τους απειροελαχιστους που δεν τους αρεσε το Bioshock Inf,really :P Σοβαρα τωρα δεν σου αρεσε?? 

 

μπορει να ειμαι απο τους απειροελαχιστους που δηλωνουν ανοικτα οτι δε τους αρεσει (και πιστεψε με ηθελα πολυ να μου αρεσει, γιατι ειμαι οπαδος των bioshock) , ομως ειμαι μαλλον απο τους πολλους που το εχουν ηδη ξεχασει. 

 

στο σχετικο thread του παιχνιδιου εχω εξηγησει αναλυτικα γιατι δε μου αρεσε.

 

http://www.insomnia.gr/topic/245827-bioshock-infinite/?p=52323102

 

και τελικα δεν εχει να κανει μονο για το αν περιμενα πολλα ή λιγα απο αυτο το παιχνιδι. περιμενα πολλα βεβαια, αλλα δε το αντιπαθησα γιατι δεν ειχε οσα ηθελα , το αντιπαθησα γιατι δεν ειναι καλο γενικα οχι μονο σαν bioshock 

 

απο το far cry για παραδειγμα περιμενα να ειναι πολυ καλο και ηταν πολυ καλο , επιασε τις προσδοκιες μου με το παραπανω

 

το metro ll  περιμενα να ειναι ψιλο για τα μπαζα και τελικα εχω φτασει να το θεωρω παιχνιδαρα 

 

το crysis περιμενα να ειναι απλα μετριο και τελικα ηταν γτπ

 

καμια φορα δηλαδη σκεφτομαι οτι μπορει να επηρεαζει τη κριση μου για ενα παιχνιδι το αν περιμενω πολλα ή λιγα απο αυτο, ομως τελικα κρινω απλα με το αν ενα παιχνιδι το απολαμβανω ή οχι και το bioshock περιμενα πώς και πώς να τελειωσει , δε μου αρεσε καθολου να το παιζω. μπορει η ιστορια και τα τοπια να ειχαν ενδιαφερον (παρα τα κακα γραφικα ), αλλα το gameplay ηταν τοσο "λιγο"  που απλα θελω να το ξεχασω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ δεκτο ,εχει τυχει και σε εμενα αυτο να εχω τοσο μεγαλες προσδοκιες απο ενα παιχνιδι που στο τελος ισως να επιρεασει την γενικη γνωμη που θα εχω σχηματισει γιαυτο... Πχ στο Mass Fail 3 ,ειναι απο τα αγαπημενα παιχνιδια και οταν ηρθε το 3 λεω 'Δεν παιζει,εφυγε Limited Edition κτλπα χαλαρα ομως' και οταν τερματισα το παιχνιδι δεν μπορουσα να πιστεψω οτι 

 

 

Στα προηγουμενα 2 Mass effect δεν επαιξαν τελικα ΚΑΝΕΝΑΝ ρολο οι επιλογες μου!! Που το παιχνιδι its all about επιλογες.. 

 

Παρολογο που ειχε πολυ καλα στοιχεια μεσα,η τελικη εικονα που μου αφησε ηταν πολυ κακη..Ετσι εγω θα συνεχισω να κραζω τους δημιουργους που πηραν τετοια αποφαση και πιο πολυ την EA :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο φετινα παιχνιδια που εχω παιξει και τα θεωρω κορυφαια ειναι το hitman k max payne 3...far cry επαιξα αλλα δε μου αρεσε και πολυ, metro δε το εχω παιξει γτ δε μ πολυαρεσουν αυτες οι εποχες στα παιχνιδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα την γνώμη σας για τα καλύτερα παιχνίδια που κυκλοφορούν τώρα, ανεξαρτήτου είδος παιχνιδιού. Ευχαριστώ

 

Μy 50 cents (με τυχαια σειρα)

 

1.Civ 5 GOTY + expansion

2.Borderlands 2 + UVHU pack

3.Skyrim 

4 Shogun 2 +expansions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...