Προς το περιεχόμενο

BioShock Infinite


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 651
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σιγουρα εκαναν ζημια, αλλα απο την αλλη εγω το επαιζα καπως με το ζορι ωρες ωρες.. 

 

εκανα κανα 20ημερο να το τερματισω και στο ενδιαμεσo πρεπει να ομολογησω οτι ευχαριστηθηκα πιο πολυ fc3 bd και hots τα οποια επαιξα μεσα σε αυτο το διαστημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

heart of the swarm

 

καλα , ασχετα με το τι αρεσε σε μενα, το παιχνιδι αντικειμενικα ειχε θεματα στο gameplay 

 

απο γραφικα οκ (απο καλλιτεχνικη αποψη και λεπτομερεια οκ+++ )  απο ιστορια (και παρασκηνιο ) μια χαρα, ομως στο gameplay υπηρχαν θεματα

 

πρωτα απο ολα (αν και δε μου αρεσει να κανω τετοιου ειδους παραπονα )  κονσολοχειρισμος στο φουλ, ακομα και με ποντικι

σημαδευες καπου προς τα κει που ειναι οι εχθροι  και τους πετυχαινες , το να χρησιμοποιεις iron sights ισα ισα σε εκανε λιγοτερο ευστοχο για αυτο αλλωστε το ειχαν βαλει και σε καποιο ξεμπαρκο κουμπι (εγω το ειχα βαλει κλασικα στο δεξι κλικ γιατι τα vigors γενικα ηταν γπτ , αλλα και παλι τελικα ηταν αχρηστο) 

το παιχνιδι αυτο φτιαχτηκε για να παιζεται κυριως με controller, πραγμα ανεπτιτρεπτο για μενα απο τη στιγμη που μιλαμε για fps

 

 

μετα παμε στα vigors.. αχρηστα πολυ απλα.. με μικρη εξαιρεση τα κορακια 

στα προηγουμενα bioshock τα plasmids εκαναν ολη τη διαφορα στο παιχνιδι (και επαιζαν βασικο ρολο στο σεναριο), πλεον απλα τα εβαλαν για να τα βαλουν 

 

μετα παμε στις ραγες που κρεμεσαι και διαβαζα οτι δινουν φοβερη αισθηση ειδικα στη μαχη

ενοχλητικες πολυ απλα, αποπροσανατολιζεσαι συχνα (για αυτο και η εμφανιση του κουμπιου που σου δειχνει πού να πας σε στυλ dead space, το οποιο εδω ειναι πολυ πιο απαραιτητο )    και στη μαχη δε προσφερουν τιποτα 

 

επισκεπτεσαι αρκετες φορες ιδια μερη 

 

 

πολυ προχειρη δουλεια στις αναβαθμισεις και τις αναβαθμισεις των οπλων (εξαιρω τα "ρουχα" , το μονο ενδιαφερον ) , ενοχλητικο οτι ξεμενες ολη την ωρα απο πυρομαχικα και οταν περνουσες πανω απο νεκρους αντιπαλους δε μαζευες παντα  τα πυρομαχικα (ακομα και απο ιδια οπλα)

επρεπε συνεχεια να αλλαζεις οπλα και αρκετα συχνα και δυσκολα   μπορουσες να μεινεις με τα "αγαπημενα" σου , τα οποια δεν ξαναβρισκες και αμεσως.

 

πού πηγε το hack; ξαφνικα μπορεις να απο το πρωτο vigor να ελεγχεις τα turret ;

κακη απλοποιηση κατα τη γνωμη μου 

 

στα καλα στοιχεια βαζω οτι σχεδον εχει να κανει με την elizabeth , βοηθουσε αρκετα και δε την εσερνες απλα μαζι σου

πολυ χρησιμη και για να σου δινει πυρομαχικα (εστω και τα λιγα που σου δινει ), θεραπευτικα και φυσικα στο να εμφανιζει διαφορα χρησιμα

 

το παιχνιδι ηταν μια καλη εμπειρια σιγουρα, ομως στο gameplay πιστευω οτι εγιναν βιαστικα καποια πραγματα και προσπαθησαν να χωσουν πολλες ιδεες μαζι με συνεπεια  το τελικο αποτελεσμα  να ειναι μετριο για μενα 

 

ειδικα μολις ξαναβαλα να παιξω far cry και θυμηθηκα πώς ειναι ενα παιχνιδι που εχει φτιαχτει και για πληκτρολογιο ποντικι (γιατι και αυτο υπαρχει σε κονσολες, αλλα δε το δειχνει τοσο ) το bioshock μου φαινοταν λιγο

 

η εμπειρια σε σχεση με το πρωτο ειδικα bioshock ηταν πολυ απλουστευμενη και φυσικα η εντυπωση που μου εκανε δεν ηταν η ιδια 

 

δε θελω να αρχισω να αναλυω τα περι ιστοριας κτλ , οπως ειπα ηταν καλη ομως   το παιχνιδι προσπαθουσε συνεχως να σε εντυπωσιασει, ισως για να δειξουν οτι μπορουν να ξεπερασουν το κλασικο bioshock, κατα την αποψη μου ομως δε το καταφεραν 

 

αν βαλει κανεις κανα βιντεο με λιγο gameplay απο το αρχικο bs ισως θυμηθει καλυτερα και καταλαβει γιατι γκρινιαζω με το συγκεκριμενο.. 

 

ωραια και ενδιαφερουσα ιστορια, ωραια τοπια σε μια πανεμορφη πολη , ομως shooting μετριο με ελαχιστο βαθος και εχθροι τελειως αδιαφοροι που δεν απαιτουσαν καποια συγκεκριμενη στρατηγικη.. βουρ στο πατσα και αν πεθανουμε εχουμε και την elizabeth 

 

θα προτιμουσα να εβλεπα καποιον αλλο να παιζει το συγξκεκριμενο, οχι να το παιζω εγω.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καποιος που το εχει τερματισει ας μου πει ποσο θελω ακομα (λεπτα/ωρες), ειμαι εδω:

 

Παω να μπω στο σπιτι του Comstock το συστημα μπερδευει την Ελιζαμπεθ για την μανα της, πηγαινω στον ταφο της γινεται φαντασμα την σκοτωνω και τωρα που λεει να βρω 3 tears

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος που το εχει τερματισει ας μου πει ποσο θελω ακομα (λεπτα/ωρες), ειμαι εδω:

 

Παω να μπω στο σπιτι του Comstock το συστημα μπερδευει την Ελιζαμπεθ για την μανα της, πηγαινω στον ταφο της γινεται φαντασμα την σκοτωνω και τωρα που λεει να βρω 3 tears

 

 

Είσαι στα 3/4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εχω να τερματισω παιχνιδι πολλά χρόνια, συνήθως τα περισσοτερα τα παρατουσα μετα απο 2-3 ωρες. Το συγκεκριμένο αποτέλεσε για μένα μοναδική εμπειρία, χαρίζοντας μου φοβερές στιγμές ψυχαγωγίας! Το απόλαυσα ώς 'adventure' παρα ως fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Bioshock και για μενα δεν ειναι ενα απλο fps.Εχουν σεναριο και πλοκη που λιγοι τιτλοι στο δινουν. Παντως το τελος του infinite ηταν το καλυτερο απο ολα. Σε αφηνει αναυδο να καταλαβεις το τι εγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μονο εξαίρεση το dual wield το πρώτο ήταν μακράν καλύτερο, και συγκεκριμένα που λες για τερματισμό υπήρχε και η επιλογή ενώ σε αυτό ισα ισα σε κορόιδευαν με τα choices...still great game έτσι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...