Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι ξεκάθαρες ερωτήσεις χρειάζονται ξεκάθαρες απαντήσεις και όχι ερωτήσεις ξανά κ ξανά...το ότι έχω μείνει πίσω στην τεχνολογία τα 2-3 τελευταία χρόνια δεν σημαίνει όλα αυτά που λες εσύ...ρωτησα αν ή επιλογή μου είναι σωστή κ όχι αν τα watt που επέλεξα είναι σωστά! τελοσπαντων ευχαριστώ πολυ για τις οποίες απαντήσεις κ τον χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι ξεκάθαρες ερωτήσεις χρειάζονται ξεκάθαρες απαντήσεις και όχι ερωτήσεις ξανά κ ξανά...το ότι έχω μείνει πίσω στην τεχνολογία τα 2-3 τελευταία χρόνια δεν σημαίνει όλα αυτά που λες εσύ...ρωτησα αν ή επιλογή μου είναι σωστή κ όχι αν τα watt που επέλεξα είναι σωστά! τελοσπαντων ευχαριστώ πολυ για τις οποίες απαντήσεις κ τον χρόνο σας!

Δεν υπάρχει ξεκάθαρη αντικειμενική απάντηση στην ερώτησή σου.Εσύ ρωτάς πιο είναι το καλύτερο psu στα 750.Όπως σου είπαν οι προηγούμενοι ,παίζει ρόλο το σύστημα και οι μελλοντικές απαιτήσεις.Για κάποιο σύστημα είναι καλύτερο το Α πχ ,και για άλλο το Β.Τι κόλλημα και αυτό να μην λες γιατί σύστημα το θες.Άσε που μόνος σου είπες ότι τα watt περισσεύουν.

Τεσπά ,αν είναι για το σύστημα της υπογραφής σου,πάνω από 450w δεν χρειάζεσαι.Επίσης μιας που είπες οτι απέχεις τα τελευταία χρόνια ,να ξέρεις πως στην πλειοψηφεία των σύγχρονων pc ,έιτε για gaming ,ή γενικής χρήσης,αν δεν κάνεις sli/crossfire με ένα 550w έισαι απόλυτα καλυμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λέμε του στραβού το δίκιο ο άνθρωπος ήταν ξεκάθαρος εξαρχής,τώρα αν οι υπόλοιποι θέλουν να τον βοηθήσουν να γλιτώσει λεφτά σωστά κάνουν  ,αλλά  δεν τον νοιάζει,άρα δεν χρειάζεται να το ξεχειλώνουμε, όσοι θέλουν απαντούν με ένα ναι ή όχι και προτείνουν μια εναλλακτική,απλά πράγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λέμε του στραβού το δίκιο ο άνθρωπος ήταν ξεκάθαρος εξαρχής,τώρα αν οι υπόλοιποι θέλουν να τον βοηθήσουν να γλιτώσει λεφτά σωστά κάνουν ,αλλά δεν τον νοιάζει,άρα δεν χρειάζεται να το ξεχειλώνουμε, όσοι θέλουν απαντούν με ένα ναι ή όχι και προτείνουν μια εναλλακτική,απλά πράγματα.

Να και κάποιος που με καταλαβαίνει.

Το σύστημα μου ειναι asrock z77 extreme 4,2500k @ 4,8ghz,32gb hyperx beast @ 2133 ,υδροψυξη,6 12αρια φανς,2ssd κ 2x Asus 280x λίγο oc κ αυτές.

Τα PSU calculator μου βγάζουν ότι χρειάζομαι 850 watt.εγω με το 750αρι τρέχω το μηχάνημα εδώ κ 5 χρόνια σχεδόν κ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

Απλά λόγω ότι το PSU μου είναι αρκετά παλιο κ βρέθηκαν κάποια έξτρα χρήματα δεν θέλω να το διακινδυνεύω άλλο!

Νομίζω ότι σας καλυψα όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με το 750αρι τρέχω το μηχάνημα εδώ κ 5 χρόνια σχεδόν κ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα 

Τότε πάρε το corsair ,είναι ότι καλύτερο με 10 χρόνια εγγύηση και εταιρεία που αν την χρειαστείς θα είναι δίπλα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ψαχνω ενα καλο 550 -600 τροφοδοτικο γ το βαλω στο κουτι π αγορασα το aerocool qs-240 φιλε pano εχεις να πρωτηνεις καποιο ? η αν καποιος αλλος εχει να πρωτηνει καποιο αλλο θα περιμενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα σου έχει πολύ μικρές απαιτήσεις ισχύος οπότε οποιοδήποτε τροφοδοτικό(450W) και να έχεις σε καλύπτει άνετα, αρκεί να μην είναι τέρμα κινεζιά. Ποιο έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ και τέρμα κινεζιά, αντέχει. Και τα χειρότερα βγάζουν ~40watt στην 12άρα. Αρκεί να μην είναι 15 χρονών με φουσκωμένους πυκνωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, θα αλλαξω συντομα τροφοδοτικο και σκεφτομαι για το coolermaster G650M 80+ bronze

 

Εχω i5 6600k, R9 380 4gb ενα ssd 3 hdd κ αυτη την στιγμη εχω ενα etasis 850w το οποιο το εχω χρονια κ ξερω οτι με καλυτπει ανετα αλλα θελω να το αλλαξω γιατι κανει αρκετη φασαρια...επισης σιγουρα με καλυπτει τωρα ανετα το τροφοδοτικο που σκεφτομαι να βαλω αλλα μελλοντικα θα μπουν κανα 2 δισκοι ακομα και μαλλον κ μια gtx 1070. Θα ειμαι ενταξει με το 650 η να παω στο 750w?

Ευχαριστω

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...