Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ορίστε Platinum 650W με 10 χρόνια εγγύηση

 

https://www.skroutz.gr/s/7958489/EVGA-SuperNOVA-650-P2.html

Καθόλου άσχημη πρόταση. Σε ευχαριστώ. Θα το έχω και αυτό στα υπόψιν πριν αγοράσω. Να δω τι παίζει με τα rma της evga και λοιπά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το εξης συστημα

Cpu :intel celeron g3900

Gpu :sapphire r7 360 nitro

Ram : 4gb ddr4

Mobo : msi h110m pro-d

Psu corssir vs450 ! Το τροφοδοτικο το εχω 5 χρονια πεντακαθαρο και δεν τ ακουω ν ζοριζεται αλλα δεν ακουω τα κλτρ εδω μεσσα ! Να παρω καποιο αλλο μεχρι 50 ευρω διαθετω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το εξης συστημα

Cpu :intel celeron g3900

Gpu :sapphire r7 360 nitro

Ram : 4gb ddr4

Mobo : msi h110m pro-d

Psu corssir vs450 ! Το τροφοδοτικο το εχω 5 χρονια πεντακαθαρο και δεν τ ακουω ν ζοριζεται αλλα δεν ακουω τα κλτρ εδω μεσσα ! Να παρω καποιο αλλο μεχρι 50 ευρω διαθετω

Αφού σε έβγαλε 5 χρόνια παίξε λόττο. Η γνώμη μου είναι το αλλάξεις. Παίρνεις ένα καινούργιο και το corsair να το έχεις για backup.

http://www.skroutz.gr/s/3048818/Thermaltake-Smart-SE-530W.html

http://www.skroutz.gr/s/3753231/EVGA-500B-Bronze.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κομπλε ! το ξερω πως ακουγεται καπως αλλα κατι μαξ 50 παιζει ; γιατι ξεφραγκισαμε! ευχαριστω για την απαντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας. 

θελω να αλλαξω το τροφοδοτικο στο μηχανημα μου. και ειμαι αναμεσα σε δυο. στο coolermaster v 850watt v series 80 + gold και στο corsair rmx 850 watt 80+ gold. σκεφτομαι να παρω το corsair, διοτι εχω ηδη corsair τωρα πανω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. επισης εχει 7 χρονια εγγυση σε σχεση με το coolermaster που εχει 5. επισης σκεφτομαι αν αξιζει να παρω στα αντισχτοιχα μοντελα που ανεφερα αλλα σε 1000watt. γιατι το μηχανιμα θα γινει 2011-3 με 5820k. Msi gtx 1070 η 1080 32gb ραμ. πιστευω οτι τα 1000 ειναι overkill. τι λετε και εσεις? το μηχανιμα μου ειναι αυτο.

 

Case: Phanteks Entoo
Motherboard:Asus M5A97 R2.0
CPU: Amd Fx 8320 3.50Ghz (Overclock 4.30Ghz)
RAM: Kingston Hyperx Fury Blue DDR3 16GB (2X8)1866Mhz Dual Channel 
GPU: Sapphire R9 390 Nitro 8Gb Oc With back plate
SSD: Samsung 850 Evo 250Gb
HDD: 2xSeagate 1tb 7200rpm
Cooler: Cooler Master Nepton 240M
PSU: Corsair Tx850 v2 80 PLUS
Case Cooling: 3 Fans Fan:1 (PHANTEKS PH-F140XP 140MM) 
Fan 2 (PHANTEKS PH-F200SP 200MM.) Fan 3 (NOCTUA NF-A14 Pwm 140mm)
SOUNDCARD PCI : Asus Xonar Dg 5.1
 

ναι ξερω οτι και με 700 760 watt ειμαι καλα. απλα βαζω 850 για να ειμαι safe και να μην ζορίζεται το τροφοδοτικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να το αλλάξεις, πάλιωσε; Το Corsair που κοιτάς έχει 10 χρόνια εγγύηση. Το πιο σημαντικό δεν ανέφερες...πόσα λεφτά είσαι διατεθειμένος να δώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εχω γυρω στα 61 ευρω και θελω να παρω σε εναν φιλο τροφοδοτικο  θελω να τροφοδοτισω εναν g3258 και στην πορεια μ καρτα γραφικων εχω κοιταξει το thermaltake smart se 530 αξιζει η να μην το κοιταξω >???   κανενας να με βοηθησει??

Physiciant

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εχω γυρω στα 61 ευρω και θελω να παρω σε εναν φιλο τροφοδοτικο  θελω να τροφοδοτισω εναν g3258 και στην πορεια μ καρτα γραφικων εχω κοιταξει το thermaltake smart se 530 αξιζει η να μην το κοιταξω >???   κανενας να με βοηθησει??

Physiciant

*Καλησπερα, 

Βudget 61 ευρω

Συστημα με g3258 σε ο/c και προοπτικη αναβαθμισης με καποια καρτα γραφικων στο μελλον..

Το thermaltake smart se 530 αξιζει?

                                                                                 fixed*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...