Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεχρι 100Ε βρισκω για το συστημα της υπογραφης κατι αξιολογο?

Εχω +4 σκληρους και θελω να χω και λιγο χωρο για oc(αν και περιμενω μια 1070 που εχει μικροτερη καταναλωση απο την 980) οποτε υποθετω οτι ξεκιναω απο τα 700-750 watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό έλειπε να μην βρεις

 

https://www.skroutz.gr/s/11452924/Corsair-TX-M-Series-TX650M.html (7 χρόνια εγγύηση)

 

https://www.skroutz.gr/s/10968722/Thermaltake-Toughpower-Grand-RGB-650W-Gold.html (10 χρόνια εγγύηση)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τη παλεψει ομως 650αρι?

Το cpu σκοπευω να το ανεβασω και σε κατι δοκιμες εβλεπα σχεδον 150αρα καταναλωση.Βαλε και αλλη μια 250αρα η καρτα(χωρις oc,με oc 300αριζει),βαλε 4 σκληρους +1ssd.Μου φαινεται οριακο το 650αρι.Βεβαια βαζω την πιο ακραια περιπτωση αλλα θελω να μαι καλυμμενος μιας και δεν αλλαζω καθε 2-3 χρονια τροφοδοτικο.


Ισως να βαλω το 20αρικο εξτρα να παρω το ΤΧ750Μ.

Μεταξυ των 2 που μου προτεινες υποθετω το corsair ειναι καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις ρε συ?  Και πολλά είναι. Αν θες για σένα να σου φύγει κάθε έννοια πάρε έναν μετρητή ρεύματος και δες μέχρι που φτάνεις. Απίθανο να ξεπεράσεις ακόμα και τα 500.


Είναι καινούργια τροφοδοτικά και διαβάζω καλές κριτικές. Δέλεαρ τα αρκετά χρόνια εγγύησης.

 

Τζάμπα θα δώσεις τα 20 παραπάνω. Το 750αρι αρκει να βάλεις 2 x 480 σε crossfire ή αντίστοιχες άλλες σε sli.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να χεις δικιο.Απλα και σε calculator βγαζει 600 watt(παλι μεν με τραβηγμενες τις καταναλωσεις).

Να προτιμησω το corsair?

coolermaster g750 value for money και εχει και 5 χρονια εγγυηση ειδαλως δες αυτο εδω 

 

https://www.skroutz.gr/s/7641621/EVGA-SuperNOVA-650-G2.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους.

Απο οτι φαινεται εχω αρκετο διαβασμα σε reviews να ριξω.

χιλιες φορες να παρεις ενα σειμι modular η ενα απλο modular γτ θα μπορεις να κανεις cable management 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια κατοπιν παραγγελιας στο pc1 σημαινει αναμονη κανα 6μηνο  :P

Απο οτι φαινεται το γλιτωσα το νεο τροφοδοτικο παντως,ευχαριστω ολους για τις προτασεις.

Οπως ανεφερα μου εκλεινε το πισι στο mass effect (ζοριζοταν αρκετα η καρτα,ειναι το πρωτο παιχνιδι που βλεπω να ριχνει χρονισμους λογω power limit).

Τελικα ανακαλυψα οτι επειδη εχει 4 rails στη 12αρα,πρεπει στο rail που εχω τη καρτα να εχει και αλλα μαζι και απλα επιανε το οριο για τα Α και εκοβε το τροφοδοτικο απο overcurrent.

Εδωσα το 6πινο απο ενα αλλο rail και ολα μια χαρα.

Για αυτο ολα τα τροφοδοτικα τωρα εχουν μονο μια γραμμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πληρώσεις μαγαζί, δεν αξίζει. Κάνε το με πιστολάκι μαλλιών και όσο αντέξει.

Το έκανα με πιστολάκι για 5 λεπτά και φαίνεται να έφτιαξε. Έβγαλε διαφορα benchmarks του kombustor και το heaven. Τωρα για πόσο θα δείξει.

Άρα δεν είναι το τροφοδοτικό (Seasonic S12 430W) το οποίο είναι καλό αλλά έχει 1 μειονέκτημα. Βγάζει υψισυχνο θόρυβο (whine) οσο ειναι idle το μηχανημα και ειναι σπαστικό. Στο ίδιο μηχάνημα δοκιμασα παλια ενα φτηνο turbo-x και δεν εβγαζε τετοιο θορυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...