Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακουω προτασεις και ιδεες για νεο τροφοδοτικο στο συστημα 2 της υπογραφης.

 

Επιλογη 1: Βαζω το evga 750 στο συστημα 2 της υπογραφης, και παιρνω νεο για το συστημα 1.

 

Επιλογη 2: Πουλαω το τροφοδοτικο του συστηματος 2 και παιρνω νεο για το συστημα 2. Νομιζω αυτη ειναι η καλυτερη επιλογη.

 

Θελω κατι σε modular, με ενδιαφερει και η εγγυηση και το support αν παθει κατι. Χρηματικο οριο δε βαζω, παντως δε θελω κατι το τρομερο. Να ειναι gold δεν εχω θεμα, αλλα σε βατ νομιζω και τα 750 υπερβολη ειναι, το πολυ να μπει 1 καρτα καποια στιγμη.

 

Τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λετε?

Οτι σε επιασε η μανια να χαλασεις λεφτα. :P Κατσε οπως εισαι,ειναι πολυτελεια να βαζεις modular ακριβο τροφοδοτικο ,σε δευτερο συστημα. Το GTX 9800 ειναι αστειο στο πρωτο PC γιατι τωρα το προσεξα? :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι σε επιασε η μανια να χαλασεις λεφτα. :P Κατσε οπως εισαι,ειναι πολυτελεια να βαζεις modular ακριβο τροφοδοτικο ,σε δευτερο συστημα. Το GTX 9800 ειναι αστειο στο πρωτο PC γιατι τωρα το προσεξα? :devil:

 

Αφου δεν παιζω παιχνιδια - ειδικα στο αλλο - τι να την κανω την καρτα. Με εχει πιασει η μανια οντως, δε μπορω να βλεπω μακαροναδες στο δευτερο chamber του 540, προς θεου δεν εχω παραπονα απο το 530, απλα θελω πιο καθαρο το συστημα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως τα λεει ο φιλος.Κατσε οπως εισαι.Αμεσα δεν χρειαζεσαι τροφοδοτικο,οποτε περιμενε να εμφανιστει καμια προσφορα σε τροφοδοτικο και τσιμπα το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δεν παιζω παιχνιδια - ειδικα στο αλλο - τι να την κανω την καρτα. Με εχει πιασει η μανια οντως, δε μπορω να βλεπω μακαροναδες στο δευτερο chamber του 540, προς θεου δεν εχω παραπονα απο το 530, απλα θελω πιο καθαρο το συστημα μου.

Ειναι θεμα φιλοσοφικο.Εμενα μου αρεσει να βλεπω τα καλωδια,μαζεμενα καλα βεβαια,ετσι καταλαβαινω οτι εχω PC και οχι επιπλο.Το καλωδιο εναι ομορφο,αναδυει κομπιουτεριλα.

 

Νεαρο ατομο και δεν παιζεις games? Παντως εγω θα επαιρνα μια 750ti και θα δοκιμαζα,μερικα ειναι πολυ διασκεδαστικα και μερικα αλλα εχουν και πλουσιο περιεχομενο. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι θεμα φιλοσοφικο.Εμενα μου αρεσει να βλεπω τα καλωδια,μαζεμενα καλα βεβαια,ετσι καταλαβαινω οτι εχω PC και οχι επιπλο.Το καλωδιο εναι ομορφο,αναδυει κομπιουτεριλα.

 

Νεαρο ατομο και δεν παιζεις games? Παντως εγω θα επαιρνα μια 750ti και θα δοκιμαζα,μερικα ειναι πολυ διασκεδαστικα και μερικα αλλα εχουν και πλουσιο περιεχομενο. :)

 

Σιγα, βρηκες και εσυ νεαρο ατομο, σε λιγο 30 θα γινουμε και χαμπαρι δεν εχουμε παρει. Με τοσες υποχρεωσεις που χρονος για παιχνιδια, δε λεω, μπαινω με την igpu του 3258 που και που, για κανενα 10λεπτο, να σου πω την αληθεια ομως βαριεμαι παρα πολυ τα παιχνιδια τα τελευταια 2 χρονια. Εχω 2 χρονια να παιξω κατι στα σοβαρα πλεον.

 

Πιο πολυ για design το θελω το pc, κανενα benchmark εκει στο τοπικ, και να το βλεπω ομορφο και καθαρο να το χαιρομαι :-)

 

Το εχω σκεφτει για την 750τι, αλλα δεν ξερω αν θα την αξιοποιησω, δηλαδη καλυτερα να επαιρνα ενα τροφοδοτικο που το σκεφτομαι εδω και καιρο, παρα μια καρτα που θα καθεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα, βρηκες και εσυ νεαρο ατομο, σε λιγο 30 θα γινουμε και χαμπαρι δεν εχουμε παρει. Με τοσες υποχρεωσεις που χρονος για παιχνιδια, δε λεω, μπαινω με την igpu του 3258 που και που, για κανενα 10λεπτο, να σου πω την αληθεια ομως βαριεμαι παρα πολυ τα παιχνιδια τα τελευταια 2 χρονια. Εχω 2 χρονια να παιξω κατι στα σοβαρα πλεον.

 

Πιο πολυ για design το θελω το pc, κανενα benchmark εκει στο τοπικ, και να το βλεπω ομορφο και καθαρο να το χαιρομαι :-)

 

Το εχω σκεφτει για την 750τι, αλλα δεν ξερω αν θα την αξιοποιησω, δηλαδη καλυτερα να επαιρνα ενα τροφοδοτικο που το σκεφτομαι εδω και καιρο, παρα μια καρτα που θα καθεται.

Ok, on topic, αυτο ειναι μια χαρα καi θα χαρει και ο Phys που εχει μανια με Coolermaster. (Και ουζο Πλωμαριου) :devil:

 

http://www.e-shop.gr/psu-coolermaster-g550m-gm-series-550w-modular-%C2%96-80-bronze-rs550-amaab1-eu-p-PER.811576

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τα μπερδευουμε.. Super Flower 4ever :)

 Εγω δεν θα το αγοραζα ποτε λογω ονοματος.Ειναι σαν να παιρνεις τροφοδοτικο ''τριανταφυλλο'',πολυ χιπικο ονομα.Η πλακα ειναι οτι η εταιρια ειναι πολυ παλια γιατι ειχα αγορασει ενα το 2001 νομιζω, η καπου εκει και μου βγηκε σκαρτο με την μια.Απλα θεμα τυχης βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά δεν αγοράζεις μόνο λόγω εταιρείας, βλέπε Seasonic, Corsair. Πάντα διαβάζουμε reviews πρώτα και μετά ψωνιζουμε. Απλά τα τελευταία τροφοδοτικά που έχει βγάλει η Super Flower είναι κορυφαία (Golden Green, Leadex, Supernova G2). Είναι όλα τους άριστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά δεν αγοράζεις μόνο λόγω εταιρείας, βλέπε Seasonic, Corsair. Πάντα διαβάζουμε reviews πρώτα και μετά ψωνιζουμε. Απλά τα τελευταία τροφοδοτικά που έχει βγάλει η Super Flower είναι κορυφαία (Golden Green, Leadex, Supernova G2). Είναι όλα τους άριστα

Ειναι πολυ καλα αλλα κοστολογημενα υπερβολικα,αν και υπαρχουν και χειροτερες περιπτωσεις.Επειδη εχω γνωστη Κινεζα που εργαζεται σαν γραμματεας σε χοντρεμπορο hardware στην Ταιβαν. Αν ηξερες ποσο κοστιζει στην Super Flower να το κατασκευασει και συγκρινες ποσο το αγοραζουμε στην Δυση,θα παθαινες σοκ. Επισης στην Ταιβαν η στην Κινα φτανει σκανδαλωδως πιο φτηνα στον καταναλωτη απο οτι εδω.Για αυτο πιστευω οτι επειδη ο πελατης ρυθμιζει την αγορα,οσο πιο budget conscious εισαι, τοσο αναπροσαρμοζουν τις τιμες τους οι εταιριες υπερ σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο τηλεφωνο που εκανα το σαββατο στο pc1 μου ειπαν οτι το v550 δεν μπορουν να το φερουν τελικα. 15 μερες μετα και χωρις να εχουν παρει τηλεφωνο να με ενημερωσουν ενω απο το site τους ειχαν αφαιρεσει το τροφοδοτικο δυο μερες πριν. 

 

Μονο το cosmodata το εχει 25 ευρω ακριβοτερα σε σχεση με την τιμη που θα το επερνα. Δεν τους τα δινω. Ισως υποκυψω αλλα θα το κανω με βαρυα καρδια.

 

Και τωρα; Το cooler master g550m ή το g650m βλεπω, λογω εκνευρισμου και μετα το χαος. Δεν βρισκω αλλο. Το μονο που θελω, να ειναι semi-modular.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...