Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαλλον εννοει μην τα πεταει στον τεχνικο για να του αλλαξει το τροφοδοτικο. Αλλα και παλι θεωρω απο τις πιο δυσκολες δουλειες σε ενα πισι να αλλαξεις τροφοδοτικο αν δεν ξερεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα πετάξει για να πάρει τροφοδοτικό? Τι εννοείς?

 

 

Μαλλον εννοει μην τα πεταει στον τεχνικο για να του αλλαξει το τροφοδοτικο. Αλλα και παλι θεωρω απο τις πιο δυσκολες δουλειες σε ενα πισι να αλλαξεις τροφοδοτικο αν δεν ξερεις.

Διαβάστε λίγο παραπίσω και θα καταλάβετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάστε λίγο παραπίσω και θα καταλάβετε.

Nαι του κάνει και 300άρι, μου ξέφυγε.

 

Δεν θα τον καλύπτει σε αναβάθμιση, αλλά δεν έχει λόγο τώρα να πάει σε 550+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει στο eshop newsletter μια προσφορά για το SEASONIC S12G-450 450W στα 80 ευρώ

 

δεν ξέρω αν είναι κάτι καλό απλά το αναφέρω αν ενδιαφέρεται κανείς

Την προσφορα που ακριβως την ειδες??Οκ ειναι απο πασιγνωστη εταιρια και gold αλλα 80ευρω για 450W ειναι πολλα λεφτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την τιμή του μια χαρά είναι.

Σε τι σύστημα θέλεις να το βάλεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την τιμή του μια χαρά είναι.

Σε τι σύστημα θέλεις να το βάλεις;

Ε6850 wolfdale @4.16ghz 8gb ddr3 2HDD, 1DVDRW.

Απλα πραγματα. Τωρα εχει μια 4670 αλλα μαλλον θα παρω καμια μεσης δυναμικοτητας καρτα <200tdp.

 

Κυριως μου εκανε εντυπωση η χαμηλη τιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αν σας κουράζω, ακόμα δεν το είδε τεχνικός και το επεξεργάζομαι, τώρα πλέον αργεί πολύ να ανοίξει, αντέχει μόλις 3-4 λεπτά και αλλοιώνει την εικόνα. Τι λέτε, είναι αυτά συμπτώματα τροφοδοτικού; Και πάλι συγγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic αλλα κατοπιν παραγγελιας στο σκρουτζ φερνουν παλι το supernova 750 G2.

Τωρα το ειδα και στο e-shop.

Βεβαια απο 138 ευρω και κατι.

 

Απο pc1 μου ειπαν μια με μιαμιση εβδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 VGA VTX3D RADEON R9 280X BOOST EDITION V3 3GB GDDR5 PCI-E RETAIL
 CPU INTEL CORE I5-4460 3.20GHZ LGA1150 - BOX 
ΜΗΤΡΙΚΗ ASROCK H97 ANNIVERSARY RETAIL 
 HDD WESTERN DIGITAL WD10EZEX 1TB CAVIAR BLUE SATA3 
 RAM KINGSTON HX318C9SRK2/8 8GB (2X4GB) 1866MHZ DDR3 XMP HYPERX SAVAGE 
CASE CORSAIR CARBIDE 200R

Χρηση Gaming ,Μεχρι 70 ευρω max τι μου προτεινεται για τροφοδοτικο?
Κατα προτιμηση απο eshop ή Msystems και να ειναι και αθορυβο.

Επεξ/σία από Στεφανος123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερω κατι που προσφατα το πετυχα και θελω να ακουσω γνωμες κυριως επειδη βλεπω και τα παρα πολλα σχολια κατω απο αυτο.

 

Τα Deer τροφοδοτικα ειναι αρκετα ''γνωστα'' στο forum κυριως λογω της κακης ποιοτητας τους,των λιγοτερων Watt που βγαζουν και κυριως για τον κινδυνο να καψουν αρκετα κομματια του υπολογιστη οπως και τα περισσοτερα no name τροφοδοτικα.

 

Ανεβασε λιγο το γνωστο μαγαζι Msystems νεο προιον για αυτους το Deer 650W στα 30ευρω και μαλιστα το χαρακτηριζουν σαν ποιοτικο(φενεται στις φωτογραφιες στο facebook τους).

 

Ενας λοιπον αρχιζει και αναφερει ολα αυτα που αναφερουμε και εμεις για την εν λογω εταιρια και βλεπω απο κατω απαντησεις απο το καταστημα που μου εκαναν εντυπωση 

 

τόσο καλά τη γνωρίζεις την εταιρεία και το εργοστάσιο παραγωγής ? Γνωρίζεις πολλά σπίτια που έχουν καεί με το συγκεκριμένο τροφοδοτικό - θα μας αναφέρεις κάποια? Πιστεύεις 15 χρόνια παρουσίας της εταιρείας μας στο χώρο της πληροφορικής και μόνον - θα προτείναμε κάτι για να θέσουμε σε κίνδυνο τους πελάτες μας ?

 

 όποτε επιθυμείς πάντως - σου προσφέρουμε για δοκιμή ένα τροφοδοτικό - δωρεάν διάθεση . Ειλικρινά θα δεχτούμε όποιες παρατηρήσεις σου αν δε σε καλύψει ως προιόν . Σεβόμαστε τις όποιες γνώμες και παρατηρήσεις - αρκεί να μην υπερβολικές και χωρίς δοκιμή 

emoticon smile

 Καλή σεζόν - καλή δύναμη !

 

Και ρωταω εγω τωρα. Μηπως εχει αλλαξει η εταιρια τα υλικα που χρησιμοποιει κλπ και δεν το ξερουμε???Γιατι μου κανει εντυπωση κυριως η επιμονη του καταστηματος για δωρεαν δοκιμη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E εγώ θα το τσίμπαγα και θα του έβγαζα τα μάτια έξω! Αν έβγαζε κάτι λιγότερο απο 649 βαττ θα τους το έτριβα στα μούτρα. (Σιγά μην είναι και 400άρι) Ενα παλιό 600άρι σε 200άρα βαττ φόρτο εκαιγε σαν σόμπα, τι να πιστέψεις, άλλαξε ο Μανολιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς! :P

 

Καταρχήν ρώτα τους, 80+ είναι? (Και μετά τσεκάρεις την λίστα ;) http://www.plugloadsolutions.com/80pluspowersupplies.aspx )

 

Eγώ αν ήμουν στη θέση τους και άλλαζα τα υλικά, θα άλλαζα και όνομα...  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...