Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι μια κουτοπονηρη απολογια,για να μην χασουν πελατες. Τι σου κανει εντυπωση Fulgore? Δεν υπαρχει εταιρια εντιμη,το μονο που τους ενδιαφερει ειναι το κερδος.Ηρθε η κριση και προσπαθουν να αυξησουν τις πωλησεις που πλεον στην πλειοψηφια των καταναλωτων ειναι σε χαμηλοτερο budget. Το μονο οπλο του καταναλωτη ειναι η πληροφορηση και τιποτε αλλο.Και να ηξερες ποσο κοστιζουν σε αυτους που ειναι καταστημα,θα παθαινες σοκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μια κουτοπονηρη απολογια,για να μην χασουν πελατες. Τι σου κανει εντυπωση Fulgore? Δεν υπαρχει εταιρια εντιμη,το μονο που τους ενδιαφερει ειναι το κερδος.Ηρθε η κριση και προσπαθουν να αυξησουν τις πωλησεις που πλεον στην πλειοψηφια των καταναλωτων ειναι σε χαμηλοτερο budget. Το μονο οπλο του καταναλωτη ειναι η πληροφορηση και τιποτε αλλο.Και να ηξερες ποσο κοστιζουν σε αυτους που ειναι καταστημα,θα παθαινες σοκ.

Εντυπωση μαλλον κανει σε αυτους το οτι υπαρχει πλεον κοσμος που μπορει να αντιμιλησει. Ακους εκει ποιοτικοτατο το Deer.

Δηλαδη πηγα να τους απαντησω οτι αν πχ εμενα το Pc μου ειχε καει απο τετοιο τροφοδοτικο και τους το εγραφα τι θα μου απανταγανε???Οτι απλα ετυχε???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερω κατι που προσφατα το πετυχα και θελω να ακουσω γνωμες κυριως επειδη βλεπω και τα παρα πολλα σχολια κατω απο αυτο.

 

Τα Deer τροφοδοτικα ειναι αρκετα ''γνωστα'' στο forum κυριως λογω της κακης ποιοτητας τους,των λιγοτερων Watt που βγαζουν και κυριως για τον κινδυνο να καψουν αρκετα κομματια του υπολογιστη οπως και τα περισσοτερα no name τροφοδοτικα.

 

Ανεβασε λιγο το γνωστο μαγαζι Msystems νεο προιον για αυτους το Deer 650W στα 30ευρω και μαλιστα το χαρακτηριζουν σαν ποιοτικο(φενεται στις φωτογραφιες στο facebook τους).

 

Ενας λοιπον αρχιζει και αναφερει ολα αυτα που αναφερουμε και εμεις για την εν λογω εταιρια και βλεπω απο κατω απαντησεις απο το καταστημα που μου εκαναν εντυπωση 

 

τόσο καλά τη γνωρίζεις την εταιρεία και το εργοστάσιο παραγωγής ? Γνωρίζεις πολλά σπίτια που έχουν καεί με το συγκεκριμένο τροφοδοτικό - θα μας αναφέρεις κάποια? Πιστεύεις 15 χρόνια παρουσίας της εταιρείας μας στο χώρο της πληροφορικής και μόνον - θα προτείναμε κάτι για να θέσουμε σε κίνδυνο τους πελάτες μας ?

 

 όποτε επιθυμείς πάντως - σου προσφέρουμε για δοκιμή ένα τροφοδοτικό - δωρεάν διάθεση . Ειλικρινά θα δεχτούμε όποιες παρατηρήσεις σου αν δε σε καλύψει ως προιόν . Σεβόμαστε τις όποιες γνώμες και παρατηρήσεις - αρκεί να μην υπερβολικές και χωρίς δοκιμή 

emoticon smile

 Καλή σεζόν - καλή δύναμη !

 

Και ρωταω εγω τωρα. Μηπως εχει αλλαξει η εταιρια τα υλικα που χρησιμοποιει κλπ και δεν το ξερουμε???Γιατι μου κανει εντυπωση κυριως η επιμονη του καταστηματος για δωρεαν δοκιμη....

 

Κοιταξε και δωρεαν δοκιμη να κανεις δε σημαινει οτι θα καει σε 5 μερες που θα το δοκιμασεις, μακροπροθεσμα ομως μεσα σε 6 μηνες με 2 χρονια σιγουρα το μπαμ θα το κανει αν το ζορισεις. Εκτως και αν ισχυει αυτο που λες οτι αλλαξανε τα υλικα κατασκευης, τσονταρετε λεφτα να παρουμε ενα να δουμε τι εχει μεσα :-D

 

Κατι αλλο, λογικο δεν ειναι να το παρουσιαζουν σαν ποιοτικο.. Δεν ειναι τσιγαρο που προκαλει εθισμο και γραφει ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙ και εμεις οι μαλακες ακομα το καπνιζουμε. Αν ας πουμε γραφανε ΤΟ DEER ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΑ PARTS ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΑΣ, ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.. Ε ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΝΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΕΙ^^^^^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα και πάλι απο εμένα.

Ένας φίλος έχει LGA 775 με

psu 400WATT LiteOn (κατι χρόνια το χει)

2x2 GB DDR2 +1x1 GB RAM απλές χωρίς ψύκτρες κτλπ

Q8200

Ένα LG DVD-RW-DL

1x SSD Trancend 120gb

1x ΗDD Western Digital 500gb 

Wifi antenna usb powered

Monitor με δική του τροφοδοσία.

Toυ χάλασε η κάρτα γραφικών που έχει (Nvdia GT630).

Λοιπόν θα του χαρίσω την παλιά μου GTX 280 αλλά το θέμα είναι τι τροφοδοτικό να βάλει.

Δεν σκοπέυει να κάνει κάποια αναβάθμιση τα επόμενα 2-3 χρόνια πέρα ίσως απο αλλαγή RAM με αντικατάσταση του 1x1GB με 2x2GB αλλά απο RAM μόνο δεν νομίζω να θέλει παραπάνω τροφοδοσία.Το πρόβλημα μας είναι η GTX280.

Υ.Γ. Θέλει ένα ποιοτικό μεν αλλα σχετικά φτηνό τροφοδοτικό. 

Toυ πρότεινα το Link.png Site: Μsystems600watt διότι το έχω σε άλλο pc με GTX295 και δεν έχω δει θέμα.

Υ.Γ.2 Η κάθε άποψη είναι καλοδεχούμενη και ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα και πάλι απο εμένα.

Ένας φίλος έχει LGA 775 με

psu 400WATT LiteOn (κατι χρόνια το χει)

2x2 GB DDR2 +1x1 GB RAM απλές χωρίς ψύκτρες κτλπ

Q8200

Ένα LG DVD-RW-DL

1x SSD Trancend 120gb

1x ΗDD Western Digital 500gb 

Wifi antenna usb powered

Monitor με δική του τροφοδοσία.

Toυ χάλασε η κάρτα γραφικών που έχει (Nvdia GT630).

Λοιπόν θα του χαρίσω την παλιά μου GTX 280 αλλά το θέμα είναι τι τροφοδοτικό να βάλει.

Δεν σκοπέυει να κάνει κάποια αναβάθμιση τα επόμενα 2-3 χρόνια πέρα ίσως απο αλλαγή RAM με αντικατάσταση του 1x1GB με 2x2GB αλλά απο RAM μόνο δεν νομίζω να θέλει παραπάνω τροφοδοσία.Το πρόβλημα μας είναι η GTX280.

Υ.Γ. Θέλει ένα ποιοτικό μεν αλλα σχετικά φτηνό τροφοδοτικό. 

Toυ πρότεινα το Link.png Site: Μsystems600watt διότι το έχω σε άλλο pc με GTX295 και δεν έχω δει θέμα.

Υ.Γ.2 Η κάθε άποψη είναι καλοδεχούμενη και ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Εδώ είσαι φίλε μου 80+bronze

 

http://www.techstores.gr/550w-lc-power-lc5550-v2-2-80-bronze.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα,αφού recommended psu δίνει 550watt η nvidia και αν αναλογιστείς ότι πάντα δίνουν παραπάνω για τον λόγο των non name psu εγώ σου πρότεινα ένα ποιοτικό 550watt  psu με  80+bronze πιστοποίηση κιόλας.Ανετότατα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειναι αξιοπιστη αυτη η μαρκα? Πρωτη φορα τη βλεπω.

 

Μια χαρά εταιρεία και μάλιστα όταν μιλάμε για budjet psu/perfomanceΓια μένα είναι κομπλέ για το σύστημα.Είναι και μια εταιρεία μην ξεχνάμε που βγάζει μέχρι 80+gold psus.Δεν βλέπω τον λόγο ανησυχίας για τον εν λόγω psu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια χαρά εταιρεία και μάλιστα όταν μιλάμε για budjet psu/perfomanceΓια μένα είναι κομπλέ για το σύστημα.Είναι και μια εταιρεία μην ξεχνάμε που βγάζει μέχρι 80+gold psus.Δεν βλέπω τον λόγο ανησυχίας για τον εν λόγω psu.

Δεν το βλέπω στην λίστα με τα 80+ όμως και ανησυχώ! 

http://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=110&type=4

http://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=110&type=2

 

Εκτός αυτού έχει ψέυτικα wattages το LC420 είναι 300βαττ, το LC500, 350 και πάει λέγοντας ;)

 

Εγώ προτείνω αυτό

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products/420%20Watt%7CEVGA%20430W-%20(%20100-W1-0430-KR%20)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζομαι νέο τροφοδοτικο γιατί κάηκε αυτό που είχα για ένα παλιο σύστημα.

Cpu: core 2 quad q9505

Gpu: nvidia gts 250 512mb

 

Τι θα μου προτεινατε σε κάτι οικονομικό? Υπάρχει περίπτωση αλλαγής κάρτας γραφικών αλλά στα κυβικά της ήδη υπάρχουσας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...