Προς το περιεχόμενο

[Amazon.com Android Appstore] ένα δωρεάν app κάθε μέρα


ssof

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο δικό μου λογαριασμό με βασική διεύθυνση στις ΗΠΑ, δούλεψαν όλα ρολόι και μάζεψα 3000+ coins.

Μήπως δεν έχετε την βασική σας διεύθυνση στις ΗΠΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 992
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ μέσα από το pc  --> κινητό (εκ παραδρομής έγραψα pc, συγνώμη) αγόρασα την εφαρμογή και τα coins μπήκαν εκείνη τη στιγμή, μετά από μισό λεπτό δηλαδή.

 

 

στο δικό μου λογαριασμό με βασική διεύθυνση στις ΗΠΑ, δούλεψαν όλα ρολόι και μάζεψα 3000+ coins.

Μήπως δεν έχετε την βασική σας διεύθυνση στις ΗΠΑ;

 

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είχα διεύθυνση ΗΠΑ, πριν την αλλάξω σε διευθυνση Ελλάδας (λόγω ενός προβλήματος που δημιουργήθηκε μετά από αγορά ενός  βιβλίου.)

Οπότε ίσως εκεί είναι το πρόβλημα, δεν είμαι όμως σίγουρος, μην σας πάρω στο λαιμό μου.

 

@matrixxx. Έχεις δίκιο, έπρεπε να βάλω screenshots, παράλειψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα από το ότι το λεει καθαρα ο συμφορουμιτης panagob παραπανω και δεν αφηνει αμφιβολια για το αν υπαρχει η όχι, ας βαλω και 2 screenshots.

 

 

Το θεμα είναι γιατι δεν δουλευει σε ολους.

πουθενά δεν εμφανίζει σε εμένα τα screenshots που παραθέτεις :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ μέσα από το pc  --> κινητό (εκ παραδρομής έγραψα pc, συγνώμη) αγόρασα την εφαρμογή και τα coins μπήκαν εκείνη τη στιγμή, μετά από μισό λεπτό δηλαδή.

 

 

 

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είχα διεύθυνση ΗΠΑ, πριν την αλλάξω σε διευθυνση Ελλάδας (λόγω ενός προβλήματος που δημιουργήθηκε μετά από αγορά ενός  βιβλίου.)

Οπότε ίσως εκεί είναι το πρόβλημα, δεν είμαι όμως σίγουρος, μην σας πάρω στο λαιμό μου.

 

@matrixxx. Έχεις δίκιο, έπρεπε να βάλω screenshots, παράλειψη μου.

 

Παμε από το τελος, δεν χρειαζοταν να βαλεις screenshots, ουτε εγραψα κατι τετοιο. Τα προσθεσα για να το δουν και οσοι δεν το πιστευουν ή απλα δεν ειχαν τον χρονο να σε διαβασουν. ;)

Παιδια για να παρει καποιος coins θελει ετσι και αλλιως διευθυνση Αμερικής, επομένως ολοι οσοι μιλουν γι αυτά, την εχουν. ;) Τα 30 επιστροφης μπηκαν, τα 250 δεν.

στο δικό μου λογαριασμό με βασική διεύθυνση στις ΗΠΑ, δούλεψαν όλα ρολόι και μάζεψα 3000+ coins.

Μήπως δεν έχετε την βασική σας διεύθυνση στις ΗΠΑ;

 

Το 3000 δεν λεει κατι, και εγω 3200 εχω, το θεμα είναι αν πηρες τα 250 εξτρα, γι αυτά ηταν ο προβληματισμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ τα πήρα τα 250 :)

ευχαριστώ.

 

 

Get Amazon Coins + 250 Bonus Coins with First Purchase of these Apps

από τον τίτλο εγώ κατάλαβα ότι μία φορά σου δίνει τα 250 και μία τα πήρα και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σαλτάρει με αυτά τα coins. Στην πρώτη προσφορά free εφαρμογών που έδιναν coins είχα ελληνική διεύθυνση και δεν πήρα τελικά. Στη δεύτερη (τώρα) άλλαξα τη διεύθυνση μου σε αμερικανική και ενεργοποίησα αυτή σαν default αλλά και σαν one click buy default. Πάω να αγοράσω αυτές τις εφαρμογές μέσω υπολογιστή, και ενώ μου λέει ότι I have earned 250 coins, δε βλέπω τίποτα στην εφαρμογή στο android.

 

Αν πάτε εδώ, στο δεξί μέρος της οθόνης σας λέει πόσα coins έχετε; Γράφει "You have XXX Amazon Coins". Εμένα μου λέει ο,τι πράγματι έχω αλλά παρ' όλα αυτά δεν μπορώ να κάνω ούτε αγορές ούτε τίποτα. Στο amazon appstore στο android δεν μου γράφει τον αριθμό των coins δίπλα από το search αλλά στην σελίδα που σας έδωσα τα γράφει. Επικοινώνησα μέσω chat μαζί τους και μου είπε ο,τι παρ' όλο που έχω αλλάξει τη διεύθυνση μου θα πρέπει να έχω αμερικανική credit card για να είμαι eligible να αγοράσω με coins.

 

Δεν έχω βρει άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σαλτάρει με αυτά τα coins. Στην πρώτη προσφορά free εφαρμογών που έδιναν coins είχα ελληνική διεύθυνση και δεν πήρα τελικά. Στη δεύτερη (τώρα) άλλαξα τη διεύθυνση μου σε αμερικανική και ενεργοποίησα αυτή σαν default αλλά και σαν one click buy default. Πάω να αγοράσω αυτές τις εφαρμογές μέσω υπολογιστή, και ενώ μου λέει ότι I have earned 250 coins, δε βλέπω τίποτα στην εφαρμογή στο android.

 

Αν πάτε εδώ, στο δεξί μέρος της οθόνης σας λέει πόσα coins έχετε; Γράφει "You have XXX Amazon Coins". Εμένα μου λέει ο,τι πράγματι έχω αλλά παρ' όλα αυτά δεν μπορώ να κάνω ούτε αγορές ούτε τίποτα. Στο amazon appstore στο android δεν μου γράφει τον αριθμό των coins δίπλα από το search αλλά στην σελίδα που σας έδωσα τα γράφει. Επικοινώνησα μέσω chat μαζί τους και μου είπε ο,τι παρ' όλο που έχω αλλάξει τη διεύθυνση μου θα πρέπει να έχω αμερικανική credit card για να είμαι eligible να αγοράσω με coins.

 

Δεν έχω βρει άκρη.

 

Στο κινητό ούτε εμένα φαίνονται τα  coins αλλά από υπολογιστή μπορώ να αγοράσω κανονικά εφαρμογές με αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κινητό ούτε εμένα φαίνονται τα  coins αλλά από υπολογιστή μπορώ να αγοράσω κανονικά εφαρμογές με αυτά!

 

Με καμία δύναμη. :/

 

Όταν έχω σαν default την αμερικανικη και προσπαθώ να αγοράσω με την μοναδική επιλογή που μου βγάζει (1 click buy) μου πετάει να βάλω τα στοιχεία της πιστωτικής. Δεν φαίνονται πουθενά τα coins παρά μόνο σε εκείνο το link που έδωσα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο κινητο φαινονται τα coins , και μαλιστα αγορασα και κατι εφαρμογες μεσα απο αυτο ΠΟΥ ΔΕΝ μπορουσα να τις αγορασω απο pc (πχ swype). Questioner, τα βηματα ειναι βασικα 2. Usa adress στο λογαριασμο και usa στην συσκευη. Και τα 2 μεσα απο το site amazon.com, και χωρις στοιχεια πιστωτικης.

Δοκιμασμενο σε 4 διαφορετικες συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καμία δύναμη. :/

 

Όταν έχω σαν default την αμερικανικη και προσπαθώ να αγοράσω με την μοναδική επιλογή που μου βγάζει (1 click buy) μου πετάει να βάλω τα στοιχεία της πιστωτικής. Δεν φαίνονται πουθενά τα coins παρά μόνο σε εκείνο το link που έδωσα παραπάνω.

 

Σε αυτήν την εφαρμογή ας πούμε δεν σου δίνει δυνατότητα να πληρώσεις με coins?

και στο κινητο φαινονται τα coins , και μαλιστα αγορασα και κατι εφαρμογες μεσα απο αυτο ΠΟΥ ΔΕΝ μπορουσα να τις αγορασω απο pc (πχ swype). Questioner, τα βηματα ειναι βασικα 2. Usa adress στο λογαριασμο και usa στην συσκευη. Και τα 2 μεσα απο το site amazon.com, και χωρις στοιχεια πιστωτικης.

Δοκιμασμενο σε 4 διαφορετικες συσκευες.

 

Το USA στην συσκευή πως το ορίζουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου την συσκευη την δηλωσες USA (το δευτερο "εδω" σου) τοτε δες πως εχω εγω τα στοιχεια του account μου και συγκρινε με το δικο σου...


14M8R6v.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι και εμένα.

 

Τελικά τη βρήκα τη λύση αλλά δεν ξέρω αν έγινε τυχαία ή είναι αυτό που υποψιάζομαι:

 

Όλες τις προηγούμενες φορές, η US διεύθυνση ήταν σε άλλο όνομα και όχι στο δικό μου. Την έσβησα και την ξαναπρόσθεσα αλλά με δικό μου όνομα ίδιο δηλαδή με αυτό που έχει η ελληνική διεύθυνση. Έκανα εκκαθάριση του app στο android και έκανα πάλι login και voila! Ευχαριστώ για τη βοήθεια! Το θέμα είναι ο,τι η διεύθυνση που έβαλα είναι υπαρκτή και είναι συγγενή μου αλλά το όνομα είναι δικό μου. Τέλος πάντων! Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...