Προς το περιεχόμενο

Assetto Corsa


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι δεν καταλαβαίνω,  κοιτάξτε, αυτός είμαι εγώ.

 

Capture_zpsjr5fbb2r.jpg

 

Παίζω με αυτόματο συμπλέκτη και paddles, για αυτό και είναι αναμμένο το automatic clutch και γράφει ΟΝ. Παραδίπλα το paddles δεν είναι αναμμένο, αλλά γραφει paddles on. Πιο πέρα είναι αναμμένο και το throttle blip, επίσης σωστά.

Ο ακριβώς από κάτω μου επίσης φαίνεται να παίζει με paddles, auto gears off, αλλά το automatic clutch είναι σβηστό και γράφει off. Τί συμβαίνει τελικά, πώς παίζει αυτός;

@djkostas84, σίγουρα η Ε92 δεν βγαίνει χειροκίνητη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε ένα ένα.

Το RSR διαβάζει τις ρυθμίσεις του launcher και δεν κάνει κάποια διόρθωση ingame.

Εφόσον τα έχεις on θα φαίνονται και on.

 

Η M3 E92 που έχουμε εμείς είναι η έκδοση με paddles και μόνο, εκτός από την drift που είναι χειροκίνητη.

Όταν την οδηγείς το autoclutch δεν χρησιμοποιείται γιατί πολύ απλά δεν χρειάζεται. Εξ'ου και αν τα κλείσεις δεν θα δεις καμία διαφορα στην οδήγηση, για την Ε92 και όσα αμάξια έχουν paddles.

 

Πίσω στο RSR, το μόνο που αλλάζει είναι πως δεν σε δείχνει σαν Pro.

Αν σε νοιάζει αυτό θα πρέπει να κλείνεις τα assist όταν οδηγείς αμάξια με paddles.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν στην Ε92 σβήσω το automatic clutch, οι αλλαγές θα συνεχίσουν να γίνονται ημιαυτόματα (δηλαδή χωρίς να χρησιμοποιώ τον συμπλέκτη και μόνο με paddles), επειδή το αυτοκίνητο είναι έτσι και στην πραγματικότητα;

Θα το δοκιμάσω αργότερα, αλλά μου κάνει εντύπωση, θα μπορούσαν και το θέμα συμπλέκτη να το κάνουν όπως και το traction control, δηλαδή να έχει επιλογή factory, ανάλογα με το αν το πραγματικό μοντέλο έχει αυτό το χαρκατηριστικό ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοχαζομάρα αυτό τελικά, θα έπρεπε και στο transmission να υπάρχει επιλογή factory, ώστε να μην ψάχνουμε ποιός είναι η "σωστή" επιλογή συστήματος μετάδοσης. Κάνοντας μία επιλογή, ξαφνικά έγινα pro!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε δίπλα forum/

 

Σ'ευχαριστώ, το διάβασα σχεδόν όλο. Καλά εκεί έχετε πάει σε άλλο επίπεδο! Αφού τα είδα και λέω τι πάω να κάνω κι εγώ που θέλω να πάρω μια ταπεινή τιμονιέρα μόνο....:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κάποιοι έχουν χώσει χρόνο και χρήμα. Θεωρώ ότι είμαι από τις πιο απλές περιπτώσεις (μεταχείρω G27 και μεταχείρω wheelstand pro στον καναπέ του σαλονιού αντί για bucket και pc στο σαλονι...).
 

 

post-15353-1416078670,4375.jpg

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κάποιοι έχουν χώσει χρόνο και χρήμα. Θεωρώ ότι είμαι από τις πιο απλές περιπτώσεις (μεταχείρω G27 και μεταχείρω wheelstand pro στον καναπέ του σαλονιού αντί για bucket και pc στο σαλονι...).

 

 

post-15353-1416078670,4375.jpg

 

ηρωας σε τετοια αποσταση.....ωραια η G27  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πιστεύω ότι μία G27 είναι το ανώτερο όριο για κάποιον casual gamer, από εκεί και πάνω αρχίζουν οι υπερβολές-όχι ότι δεν αξίζουν βέβαια τα λεφτά τους. Αντίστοιχα, αν είναι να αγοράσει κάποιος μία τιμονιέρα των €40, καλύτερα να μην αγοράσει τίποτα. Με ένα κατοσταρικάκι κάνεις καλούτσικη δουλειά.

Εγώ πάντως έκανα την μετάβαση από Momo force σε G27 και μετά από κανένα δίωρο κατέβασα αρκετά τους χρόνους μου, η διαφορά στην αίσθηση είναι αρκετή και δικαιολογεί τα χρήματά της. Αλλά και η momo έβγαλε τα χρήματά της και με το παραπάνω μετά από δέκα χρόνια, δεκάδες παιχνίδια και εκατοντάδες ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με μια παλιά driving force είμαι, στα μισά λεφτά από την G27, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να την αλλάξω, την κάνει τη δουλειά της. Φέρνω το μόνιτορ κολλητά στο τιμόνι, αφαιρώ το εικονικό τιμόνι από τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού (άλλωστε, για κάποιο λόγο λαγκάρει τελευταία) και βουρ! Εννοείται ότι για να φανούν καθρέφτες θέλω άλλα 2 μόνιτορ, αλλά... εντάξει, ούτε καν!  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς από RSR; Το έχω εγκαταστήσει κανονικά, αλλά έχω 2 θέματα,

1) μέσα στο παιχνίδι πρέπει να βάλεις τα steam στοιχεία σου και πρέπει να συγχρονίσει μέχρι και το avatar, αλλά δεν το κάνει και

2) ξεκινάει το παιχνίδι, ενεργοποιώ το widget και λέει "driver not recognized". Καμιά ιδέα;

 

Επίσης, 1'47'' με Bmw z4 gt3 στην Ίμολα είναι καλός χρόνος; Ισχύει ότι σε παλιότερη έκδοση του παιχνιδιού έβγαιναν καλύτεροι χρόνοι ή είναι μούφα αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...