Προς το περιεχόμενο

Assetto Corsa


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς από RSR; Το έχω εγκαταστήσει κανονικά, αλλά έχω 2 θέματα,

1) μέσα στο παιχνίδι πρέπει να βάλεις τα steam στοιχεία σου και πρέπει να συγχρονίσει μέχρι και το avatar, αλλά δεν το κάνει και

2) ξεκινάει το παιχνίδι, ενεργοποιώ το widget και λέει "driver not recognized". Καμιά ιδέα;

 

Επίσης, 1'47'' με Bmw z4 gt3 στην Ίμολα είναι καλός χρόνος; Ισχύει ότι σε παλιότερη έκδοση του παιχνιδιού έβγαιναν καλύτεροι χρόνοι ή είναι μούφα αυτό;

Το δεύτερο πρόβλημα μάλλον συνδέεται με το πρώτο. Τα στοιχεία σου δεν τα βάζεις στο RSR μέσα από το παιχνίδι γιατί από όσο θυμάμαι δεν τα παίρνει, αλλά πηγαίνεις στη σελίδα του RSR και τα βάζεις εκεί. Από εκεί και πέρα δεν χρειάζεται να κάνεις login στο RSR μέσω του παιχνιδιού, απλά να έχεις ενεργοποιημένο το plugin από τα options.

Από την σελίδα που σου έδωσα μπορείς να δεις όλους τους χρόνους χωρίς να χρειάζεται να είσαι μέσα στο παιχνίδι. Ο χρόνος σου σε κατατάσσει γύρω στο 140 ανάμεσα σε 500 που έχουν καταγράψει χρόνο στο RSR, καλά δεν είναι;

Τον πιο σκληρό ανταγωνισμό πάντως εγώ τον έχω πετύχει στο Spa με το Nissan. Πάλευα δύο ώρες και μόλις που κατάφερα να φτάσω γύρω στο 420 της κατάταξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά υπάρχουν άτομα που έχουν χιλιάδες ώρες στο παιχνίδι. Γενικά αυτό που κάνω για να δω βελτίωση και θεωρώ πιο σημαντικό στους χρόνους είναι: 

 

1) Σωστές γραμμές, δηλαδή να μάθεις την πίστα (σωστές ταχύτητες, φρεναρίσματα κτλ)

2) Push για καλύτερο χρόνο 

3) Βελτίωση του setup ώστε να έχεις το μέγιστο από το αυτοκίνητο

4) Πάλι push για καλύτερο χρόνο

 

κάπως έτσι φτάνεις σε ένα βέλτιστο χρόνο που μπορείς να κάνεις και μετά έρχεται και το setup του καθενός (τιμονιέρα/πετάλια κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεύτερο πρόβλημα μάλλον συνδέεται με το πρώτο. Τα στοιχεία σου δεν τα βάζεις στο RSR μέσα από το παιχνίδι γιατί από όσο θυμάμαι δεν τα παίρνει, αλλά πηγαίνεις στη σελίδα του RSR και τα βάζεις εκεί. Από εκεί και πέρα δεν χρειάζεται να κάνεις login στο RSR μέσω του παιχνιδιού, απλά να έχεις ενεργοποιημένο το plugin από τα options.

Από την σελίδα που σου έδωσα μπορείς να δεις όλους τους χρόνους χωρίς να χρειάζεται να είσαι μέσα στο παιχνίδι. Ο χρόνος σου σε κατατάσσει γύρω στο 140 ανάμεσα σε 500 που έχουν καταγράψει χρόνο στο RSR, καλά δεν είναι;

Τον πιο σκληρό ανταγωνισμό πάντως εγώ τον έχω πετύχει στο Spa με το Nissan. Πάλευα δύο ώρες και μόλις που κατάφερα να φτάσω γύρω στο 420 της κατάταξης.

Τα έκανα, αρχικά ήταν θέμα firewall, οκ, χαζομάρα μου, τώρα μπαίνει στο δίκτυο κανονικά το παιχνίδι και το app, αλλά πάλι driver not recognized και το site δε με βρίσκει στη database. Λέει ότι πιθανή αιτία του προβλήματος είναι που δεν έχω κάνει έναν γύρο, αλλά έκανα και πάλι τζίφος... Εξακολουθώ να μη μπορώ να κάνω sign in και εξακολουθεί το app να λέει driver not recognized. Με τα πολλά, μπήκε.

 

Βλέπω κάτι τρελούς χρόνους, πχ από το 1.47 που είμαι στο 1.42 που είναι ο 1ος, υπάρχει χάος και δεν έχει να κάνει με τη βέλτιστη γραμμή ή την οδηγική ικανότητα, είναι ξεκάθαρα θέμα στησίματος του αυτοκινήτου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω κάτι τρελούς χρόνους, πχ από το 1.47 που είμαι στο 1.42 που είναι ο 1ος, υπάρχει χάος και δεν έχει να κάνει με τη βέλτιστη γραμμή ή την οδηγική ικανότητα, είναι ξεκάθαρα θέμα στησίματος του αυτοκινήτου!

Είναι συνδυασμός όλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά στις εξόδους από τις στροφές εκεί που πρέπει να ισιώσεις το αυτοκίνητο όσο πιο γρήγορα γίνεται για να έχεις καλή επιτάχυνση χωρίς wheel spin κερδίζεις πολύ χρόνο. Αλλά με την δική μου τιμονιέρα/πετάλια δεν είναι τόσο εύκολο να γίνει αυτό, οπότε ναι παίζουν όλα ρόλο (παράδειγμα, το γκάζι εμένα είναι πολύ ευαίσθητο χωρίς αντίσταση οπότε στις εξόδους από τις στροφές αν βιαστώ να τερματίσω έχω υπερστροφή και wheel spin οπότε χάνω χρόνο). 

 

Βοηθάει και το delta app να το έχετε ανοιχτό για να βλέπετε που χάνεται/κερδίζετε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11393293_1149583761734607_73277446406339

Βλέπω GT86 και Audi.


@kirileman καλός χρόνος είναι http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=rank&car=60&track=2&p=&nationality=Greece

 

Μη πολυ-σκας για τους alien. Κοίτα τον μέσο όρο. Αν είσαι πιο κάτω είσαι καλά. Με practice θα δεις σιγά σιγά βελτιώση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα άλλο θέμα. Στην imola πάλι μου βγάζει -χωρίς προφανή λόγο- όταν περνάω τη γραμμή του τερματισμού invalid time επειδή και καλά το αυτοκίνητο είναι στα pit, ενώ δεν έχω μπει στα pit. Έχω χάσει έτσι αρκετούς καλούς γύρους. Έχω προσέξει να μη βγαίνω εκτός πίστας, αλλά δεν έχω καταλάβει τί παίζει. Σας έχει συμβεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος το περίμενε αλήθεια; Τρέιλερ του AC για PS4/XBOX One:

 

 

Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να ανησυχήσω για την εξέλιξη του παιχνιδιού... Πάντως το τρέιλερ δείχνει απροσδόκητο νέο υλικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://twitter.com/AC_assettocorsa/status/606088855587037184

 

Ελπίουμε για το καλύτερο... Από την μία μπορεί να αποσπάσει την προσπάθεια από την σοβαρή έκδοση του παιχνιδιού, από την άλλη μπορεί να βοηθήσει την ανάπτυξή του με τα νέα έσοδα μιας και ακόμα δεν τον θεωρώ πλήρη τίτλο, με τα γνωστά του προβλήματα και το φτωχό υλικό.

 

Dat Ferrari F1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...