Προς το περιεχόμενο

Assetto Corsa


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ferrari Store Milan opened its new Simulator Center

 

 

 

Ferrari Store Milan opened its new Simulator Center

The three floor Ferrari Store in Milan Italy located at Via Berchet opened up a brand new Simulation center. The store features four full motion F1 simulators where customers will be able to experience the thrill of driving a race car on five different race tracks.

Ferrari Driver Academy talent Antonio Fuoco guided a group of select journalists and Ferrari enthusiasts through their simulation experience. From what we gathered, the Ferrari Simulators at the stores are powered by a custom version of Kunos Simulazioni’s Assetto Corsa software.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερωτησούλα. Παίζει κανείς σας σε τηλεόραση; Σκέφτομαι λίγο αργότερα μέσα στο χρόνο να στήσω ένα μεσαίο σύστημα σε συνδυασμό με μια καλή τιμονιέρα και να το συνδέσω στην τηλεόραση. Αξίζει τον κόπο κάτι τέτοιο;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εγώ.

 

Τηλεόραση 47'' + Σαλόνι + PC + G27 + wheelstand pro + 27FOV (αναγκαστικά λόγω απόστασης 2.5μ) + ξύλο για κόντρα για να μην γλιστράει στο φρενάρισμα.

 

Ότι θες ρώτα με.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εγώ.

 

Τηλεόραση 47'' + Σαλόνι + PC + G27 + wheelstand pro + 27FOV (αναγκαστικά λόγω απόστασης 2.5μ) + ξύλο για κόντρα για να μην γλιστράει στο φρενάρισμα.

 

Ότι θες ρώτα με.

Ωραίος! :) Έχω μια 40άρα tv και σκέφτομαι να φτιάξω ένα συστηματάκι με i5 και μια μεσαία κάρτα γραφικών (200-300€). Για τιμονιέρα λέω κι εγώ για την g27, παρόλα τα χρονάκια της νομίζω ότι είναι ακόμα αξίζει, αν και θα κοιτάξω τι άλλες επιλογές έχω με συμπλέκτη. To wheelstand pro με ενδιαφέρει κι εμένα. Έχεις και κάποιο κάθισμα ή απλή καρέκλα;

 

Ένα τέτοιο σύστημα θα το παίζει απροβλημάτιστα το παιχνίδι σε fhd ανάλυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσεξε την 40ρα τη χρόνο απόκρισης έχει

η δικιά μου 40ρα samsung C750 

έχει game mode για να τον μειώνει 

και να μπορείς να παίζεις δίχως lag 

αν σε ενδιαφέρει το online racing

 

ίσως μια καλύτερη επιλογή ήταν να περιμένεις  το oculus rift

αλλά αν ήδη έχεις την tv είναι extra έξοδο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσφορά στο steam αυτή την εβδομάδα http://store.steampowered.com/app/244210/

 

Assetto Corsa - 22,49€
Dream Pack 1 - 10,49€
Assetto Corsa + Dream Pack 1 - 29,99€

 

αυτό ήρθα να γράψω!

Πάρτε το!Με κλειστά μάτια,ετοιμαστήτε να λιώσετε στα laps όμως xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Ο Βασιλάκος είπε πως οι πωλήσεις τους αυξήθηκαν με το που βγήκε η φόλα.

καλα απο 26.600 που ηταν στο steam το assetto οταν βγηκε το pc πηγε στης 26.900 σημερα  :P

 

Το project cars εχει φτασει τα 61.000   :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα απο 26.600 που ηταν στο steam το assetto οταν βγηκε το pc πηγε στης 26.900 σημερα  :D

 

Το project cars εχει φτασει τα 61.000   :P :lol:

 

Φοβερό το επιχείρημα του αριθμού πωλήσεων. Μπορείς να το επεκτείνεις και σε άλλες μορφές ψυχαγωγίας, όπως ο κινηματογράφος ή η μουσική; Τα αποτελέσματα θα είναι άκρως ενδιαφέροντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...