Προς το περιεχόμενο

Xbox One: Τι θα ισχύει τελικά για τα μεταχειρισμένα videogames


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ps4

ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΙΤΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΟΝΛΑΙΝ ΣΥΝΔΕΣΗ

ΔΕΝ ΘΑ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ

ΤΟ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΣ ΕΚΔΟΤΗΣ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΗΔΗ ΞΕΡΟΥΜΕ

ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ

 

Αφού το έχουν δηλώσει οι άνθρωποι και το έχουν πει

Τώρα ο έλληνας πως ξέρει ότι θα κάνει το ίδιο,δεν ξέρω μάλλον εμείς βλέπουμε το μέλλον..

 

και η Sony δεν έχει ανάγκη καμία εταιρία ,αυτές έχουν την Sony

 

επειδη δεν το εχω προσεξει οτι το εχουν δηλωσει,μπορεις να ποσταρεις το αρθρο ή βιντεο/συνεντευξη οπου δηλωνουν τετοιο πράγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε φιλε με παρακολουθει ε; Κριμα, ενω δεν το κανουν δορυφοροι, ουτε γινεται στο fb account μου, ουτε στα mail μου.. πουθενα. Μονο το Xbox One με παρακολουθει.

 

Εγω θα το αγορασω :)

εσυ εχεις μεινει στη παρακολουθηση; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ό,τι αφορά τα μεταχειρισμένα παιχνίδια και τις μεταπωλήσεις τονίζεται ότι ΔΕΝ θα υπάρχουν χρεώσεις, αλλά για να γίνει οποιαδήποτε μεταβίβαση θα πρέπει ο αγοραστής να βρίσκεται στη λίστα των φίλων του πωλητή για τουλάχιστον 30 ημέρες και κάθε παιχνίδι θα μπορεί να ανταλλάσεται μόνο ΜΙΑ φορα.


Πάντως, το τοπίο παραμένει θολό στον τομέα των ενοικιάσεων, αφού η Microsoft πετά το μπαλάκι στην πλευρά των developers και των καταστημάτων (να αποφασίζουν μεταξύ τους αν θα επιτρέπεται η ενοικίαση.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε ό,τι αφορά τα μεταχειρισμένα παιχνίδια και τις μεταπωλήσεις τονίζεται ότι ΔΕΝ θα υπάρχουν χρεώσεις, αλλά για να γίνει οποιαδήποτε μεταβίβαση θα πρέπει ο αγοραστής να βρίσκεται στη λίστα των φίλων του πωλητή για τουλάχιστον 30 ημέρες και κάθε παιχνίδι θα μπορεί να ανταλλάσεται μόνο ΜΙΑ φορα.

Πάντως, το τοπίο παραμένει θολό στον τομέα των ενοικιάσεων, αφού η Microsoft πετά το μπαλάκι στην πλευρά των developers και των καταστημάτων (να αποφασίζουν μεταξύ τους αν θα επιτρέπεται η ενοικίαση.

 

η ms δε μπορει να πεταξει κανενα μπαλακι, αφου πρακτικα αυτη δημιουργει ολη την απαιτουμενη υποδομη για να γινουν οσα προκειται να γινουν 

 

το μονο που ουσιαστικα λεει ειναι οτι ΑΝ βρεθει κανας φιλοτιμος publisher και θελει αυτα δε θα γινουν , ενω παραλληλα διαφημιζει τη συνεργασια της με την EA και τον σκυλο του cod.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι που προσπαθουν να σταματησουν σε αυτη τη γενια και οχι τη πειρατεια που ακομα δε ξερουν τι εκταση θα παρει ΑΝ θα παρει

 

στο ps3 για παραδειγμα η πειρατεια ηταν και παραμενει σχεδον μηδενικη, στο xbox ειναι ολοκληρη φασαρια 

 

α μπραβο. αυτο πανε να χτυπησουν οι game publishers με μπροσταρη την MS.

μιλαμε για αγορα εκατομμυριων, απο την οποια οι publishers δεν παιρνουν κανενα μεριδιο.

οποτε φυσικο και επομενο ειναι να θελουν να αλλαξει αυτη η κατασταση, με το να ελεγχουν την αγορα αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...