Προς το περιεχόμενο

Amd fx 8350


BadDream

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους! Πριν απο περίπου 4-5 μήνες αγόρασα καινούργιο gaming pc.Στην αρχή ήταν όλα μια χαρά αλλά τις τελευταίες 2 βδομάδες αρχισε να κάνει αρκετό θόρυβο το μηχάνημα.Εχω μόνο το stock cooler και ένα αρκετά παλιό case(δεν ξέρω το μοντέλο).Σημερα το μεσημεράκι σύμφωνα με το core temp έφτασε θερμοκρασια 62c πράγμα που με απασχόλησε αρκετά.Σκεφτόμουν να αγοράσω μία ψύκτρα όπως την 212 cooler master hyper evo.Δεν ξέρω ομως τις διαστάσεις του κουτιού για να είμαι σίγουρος αν θα χωρέσει!Μήπως θα πρέπει να αγοράσω και καινούργιο case ή δεν παίζει ρόλο το κουτί στη θερμοκρασία? Ζητώ απεγνωσμένα τη βοήθειά σας! :)

Επεξ/σία από BadDream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτί αν οπτικά το βλέπεις "σουρωτήρι" δεν έχεις θέμα. Τώρα για την ψήκτρα το πολύ πολύ κόβεις το κουτί :P ή δεν βάζεις πλαϊνό αλλά αυτό θα πρέπει να είναι το κουτί πάνω σε γραφείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεμιστήρες κουτιού δεν υπάρχουν ; 

Η καλωδίωση μέσα είναι τακτοποιημένη ;; 

Θα κάνεις overclock ή θέλεις μόνο να ρίξεις θόρυβο και θερμοκρασίες ;;;

 

(μπορείς να ανοίξεις το κουτί και με ένα χάρακα ή μέτρο  να μετρήσεις την απόσταση από τον επεξεργαστή έως το πλαϊνό του κουτιού)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο θολές

Πρέπει να πάρεις 2 ανεμηστηράκια να βάλεις ένα μπροστά κι ένα πίσω 

Επίσης ΜΕΓΑ λάθος ... να έχεις το λειτουργικό στον green δίσκο .... χάνεις σε απόδοση...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά να προσέξεις την τοποθέτησή τους... το μπροστά τραβάει και το πίσω βγάζει. Επίσης ρίξει και ένα καθαρισματάκι και αλλαγή πάστας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχετε καμία πρόταση σε ανεμιστηράκια?

Εγώ στο Akasa Freedom αναγκάστηκα να βγάλω το πάνω-πλαϊνό case fan για να χωρέσει η 212. τεράστια, αθόρυβη (πραγματικά δεν ακούγεται) και αποτελεσματική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...