Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 4 (Open Spoiler Thread Seasons 1-3)


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

I feel ya

 

Καθαρίζοντας σήμερα την βιβλιοθήκη, έπεσε μέσα από την θήκη της 5αλογίας του GοT ο πρώτος τόμος του a dance with dragons.

 

Για κακή μου τύχη το μάτι έπεσε στην σύνοψη του οπισθόφυλλου. Έφαγα major spoiler χωρίς καν να περάσω στην δεύτερη γραμμή.

 

Πόσο μαλάκας.......

Και έχει 2 τρελά σποιλερς από οτι βλέπω. Ειδικά το 1ο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έχει 2 τρελά σποιλερς από οτι βλέπω. Ειδικά το 1ο!

 

Γάμησετα!!!!

 

Αυτή τη στιγμή είμαι στο Clash Of The Kings να φανταστείς. Γενικά ούτε ο τόμος του GoT ούτε του Clash είχε τρελό spoiler πίσω,  όχι ότι είχα πρόθεση να διαβασω το οπισθύλλο,εντελώς ασυναίσθητα το έκανα σηκώνοντας τον τόμο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε παρηγορεί εγω όταν πρωτοπήρα τα βιβλία είχε ενα βιβλιαρακι που έγραφε για τα διαφορα Houses. Ξεκινησα να το ξεφυλλίζω νομίζοντας ότι έχει τα houses και τα ατομα που ανήκουν στο καθένα πριν την αρχη του 1ου βιβλίου. Εκανα λάθος. Εφαγα major spoiler για πολύ βασικό χαρακτήρα της σειρας. :( Spoilers, spoilers παντου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στo appendix κάθε τόμου περιλαμβάνει τα houses, τουλάχιστον στη σειρά που έχω εγώ (UK) δεν έχω ανατρέξει ιδιαίτερα συχνά μιας και γνωρίζω ήδη τους chars.

 

Το μόνο που μετανιώνω είναι που δεν αγόρασα την σειρά για το ipad, βρίσκω τραγικό να κρατάω στα χέρια μου βιβλίο.....να μην αναφέρω πόσο κουραστικό είναι!!!

 

ΥΓ. Διάβασα ένα απόσπασμα και από την ελληνική μετάφραση, στο site του έλληνα εκδότη...... δεν ξέρω αλλά απογοητευτικα. Αγγλικά χίλιες φορές. Να μην πιάσουμε δε το θέμα της τιμής. Πήρα 7 τόμους με θήκη+map του westeros σε τιμή όση του πρώτου τόμου στα ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες εκδόσεις έχετε? Με το μαλακό εξώφυλλο? Εγώ πάντως ψήθηκα από την επιβλητικότητα του hardcover του πρώτου και συνεχίζω έτσι και με τα επόμενα. Μπαίνει λίγο βαθιά το χέρι στην τσέπη αλλά χαλάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...