Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 4 (Open Spoiler Thread Seasons 1-3)


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω για τον Lord Varys βρε παιδιά! Πιο είναι το κίνητρό του;Γιατί ένας ξένος θέλει το καλό του Westeros; Τί θέλει; Το μαθαίνουμε κάποια στιγμή αργότερα αυτό ή δεν υπάρχει καθόλου στα βιβλία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το μαθαίνουμε αργότερα, υπάρχει στα βιβλία...

 

Εχω διαβασει τα βιβλια και περα απο το κλασικο serve the realm που λεει δεν θυμαμαι τιποτε αλλο.Για θυμισε μου λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχω διαβασει τα βιβλια και περα απο το κλασικο serve the realm που λεει δεν θυμαμαι τιποτε αλλο.Για θυμισε μου λιγο

δεν έχεις διαβάσει το A Dance with the Dragons?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβασα οταν βγηκε .Λες  

για τον θανατο του Κεβαν Λαννιστερ και τον Αεγκον Ταργκαρυεν?Απλα με τον Βαρυς ποτε δεν ειναι σιγουρο τιποτα

 

 

 



 

δεν έχεις διαβάσει το A Dance with the Dragons?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά θα τρελαθώ. [ΠΡΟΣΟΧΗ SPOILERS]

 

Είδα τη σειρά απ τον Θείο,όλα τα επεισόδια.

Αυτό συναίβει μήνες πριν.

Σήμερα έμεινα έκπληκτος καθώς από ότι διάβαζα από δω και από κει στο internet,μίλαγαν άνθρωποι για σκηνές που δεν είχα δει στα επεισόδια του Θείου!  :whistle:

 

Συγκεκρυμένα την επιστροφή του Jaime στο Kings Landing,και την επιστροφή του Jon Snow στο Τοίχος.

 

 

 

 

 

Οι τελευταίες σκηνές που έδειξε το 10ο επεισόδιο του Θείου ήταν:

 

1) Με τον Jaime το φεύγει για δεύτερη φορά με τη Brien,έχοντας νικήσει την αρκούδα.

2) Με τον Jon Snow εκεί που του ρίχνει η Ygritte τα βέλη.

 

Ωστόσο πέρα από το αρχικό σοκ αυτών των "μυστικών" σκηνών που δεν είναι στο 10 επεισόδιο που παρακολούθησα ο ίδιος,με εκπλήττει και το πως αυτά που δείχνει είναι δυνατόν να συμβαίνει,μιας και με βάση το βιβλίο:

 

(περιέχει πιθανό spoiler από 4η season)

α)

 

Ο Jaime επιστρέφει στο Kings Landing αφού έχει πεθάνει ο Jofrey και βρίσκει τη Cersei πάνω από το φέρετρο του Jofrey να κλαίει.

 

 

και

 

β)

 

Πρώτα φτάνει ο Snow στον τοίχο και μετά ο Samwel.

 

 

 

Τι μας δείχνει τώρα η σειρά ? Πως θα τα προχωρήσει παρακάτω και θα εξηγήσει κάποια πράγματα ???

Επεξ/σία από Alithinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alithinos θα σου προτεινα να σβήσεις τα σποιλερ μην τα πατησει κανενας καημενος γιατι αναφερεσαι σε μελλοντικα γεγονότα απο το βιβλίο και υπάρχει θέμα για τα βιβλία.. Οσο για την απορία σου το οτι βρισκονται εκει που βρίσκονται αυτοί οι χαρακτήρες δεν επηρεάζει την εξελιξη των γεγονότων απλως βολεψε να βρεθουν εκει για να εχει καποιο κλεισιμο η πορεία τους μέσα στη σεζόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διόρθωσα το κείμενο για να λέει ότι έχει πιθανό spoiler από την τέταρτη season.

Αλλά βρε συ,εγώ ξαφνιάστηκα πολύ!!! Καλά το θέμα με τον Snow να επιστρέφει στο Castle Black,πάει στον διάλο,μιας και γενικά την έτρεξαν την ιστορία του Σαμ.

Αλλά αυτό με τον Jaime ? Νομίζω ήταν υπερβολικό αυτό που έκαναν με αυτή τη σκηνή,γιατί με αυτό το τρόπο χάνεται ένα κομμάτι της εμπειρίας που θα προσέφερε,και δεν ξέρω πως θα εξηγηθεί πλέον στη σειρά.

 

Συγκεκρυμένα: [SPOILER 4ης SEASON]

 

Υποτίθεται πως ο Jofrey πεθαίνει,συλλαμβάνεται ο Tyrion,προφυλακίζεται,ακολουθεί η δίκη παρωδία με τους πληρωμένους για ψευδορκία,περιμένουμε να τον εκτελέσουν,και εμφανίζεται ο Jaime τελευταία στιγμή που πάει και τον ελευθερώνει.

Αν είναι ήδη ο Jaime παρών,δεν θα χαθεί μέρος αυτής της αγωνίας που μέχρι τη τελευταία στιγμή θα ήταν κανείς σίγουρος πως ο Tyrion πεθαίνει ? Εκτός βέβαια και αν δεν τον ελευθερώσει ο Jaime ή δεν μπει καν φυλακή και δεν γίνει καν η δίκη,πράγμα που θα στερούσε κατά την άποψη μου μια από τις πιο δυνατές και συγκινητικές στιγμές της σειράς!!! Ή απ την άλλη άμα δείξουν ότι δε θα κάνει τίποτα ο Jaime και σκοτώσουν τον Tyrion οι παραγωγοί του show,τότε θα τρελαθώ και το έχουν γαμήσει τελείως το θέμα...

Καταλαβαίνεις πιστεύω,πως μιας και θεωρώ το άμεσο μέλλον με τα βάσανα και τις τεράστιες προδοσίες εναντίον του Tyrion ως από τα πιο συγκινητικά σημεία γενικά από τα όσα έχω διαβάσει,πως με προβληματίζει πολύ που είδα τον Jaime να πηγαίνει στο Kings Landing από τόσο νωρίς...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ανώμαλη περσόνα είναι ο Jofrey ; Εκτός του οτι είναι γκέι απλά δεν το ξέρει (μιας και δεν αγγίζει καμία απο τις θεές που του έχουν βάλει δίπλα του) τι άλλο λέτε οτι είναι; σχιζοφρενής για παράδειγμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ανώμαλη περσόνα είναι ο Jofrey ; Εκτός του οτι είναι γκέι απλά δεν το ξέρει (μιας και δεν αγγίζει καμία απο τις θεές που του έχουν βάλει δίπλα του) τι άλλο λέτε οτι είναι; σχιζοφρενής για παράδειγμα; 

 

 Ειναι σαδιστης.. Στο βιβλιο που ειναι μικροτερος (13 αν θυμαμαι καλα) σκοτωνει σκιουρους με το τοξο του κλπ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...